Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akkora probléma,hogy...

Miért akkora probléma,hogy visszaesett a nyelvvizsgázók száma?

Figyelt kérdés

[link]


Magyarország ebben a témában, most jutott el oda, ahol Szlovákia meg Csehország évek óta tart.

Ezekben az országokban nem kell nyelvvizsga a diplomához, viszont több féléven keresztül kötelező szakmai nyelvet hallgatni, mint kötelező tantárgy és a végén szigorlatozni belőle.

Ezzel a diákok, szülők pénztárcáját is kímélik és nem a nyelvvizsgaközpontok zsebét tömik.


Ami Magyarországon volt évekig, az nem más, mint nyelvvizsga maffia.Kinek volt az érdeke,hogy nyelvvizsga nélkül ne lehessen diplomát kiadni?Tömni kellett kötelezően a nyelvvizsgaközpontok zsebét.

Ha egy mérnök elmegy diplomázni, nem az angol régmúltból meg az időjárásnál használatos kifejezésekből államvizsgázik.


Ez a nyelvvizsga kötelezettség olyan volt, mintha a klímaszerelőnek előírtuk volna,hogy legyen IFRS vagy CAPM vizsgája, holott semmi köze a szakmájából.


A piac úgy is kikényszeríti a nyelvtudást.A nyelvvizsga csak egy papír.


ma 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
A ballibek mindenen verődnek.
ma 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy valakinek nincs nyelvvizsgája még miért kell hülyének titulálni?
ma 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Telelő Teve ***** válasza:
78%
Mondjuk a középiskolából felvételizők többsége már eleve egy nyelvvizsgával megy egyetemre. Vagy kettővel. Szóval legfeljebb a diplomagyárak tudják visszahúzni a statisztikát, a rendes felsőoktatási intézmények nem igazán., s eddig se nagyon fordult elő, hogy valaki a nyelvvizsga hiánya miatt nem tudta elvégezni a BME-t vagy SZTE-t. Aligha a mérnökök azok, akik nem jelentkeznek nyelvvizsgára, sokkal inkább a teológusok, könyvtárszakosak és társaik.
ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem állítottam hogy menő a mentálisom, nagyon nem erősséged az értő olvasás. Attól hogy nincs nyelvvizsgám még tanult ember vagyok. Van 2 szakmám és el is ismerik a szaktudásom a megrendelőim.
ma 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Eleve radikálisan csökken a fiatalok száma az országban, ezért is van ebben esés.


De tök mind1, mert aki a mai világban nem beszél legalább angolul, praktikusan németül is, az annyit is ér. Angolul mindenki tud aki számít, aki angolul sem tud, az a jövőben teljesen magára marad. Nyelvtudás nélkül egy elnéptelenedő, elszegényedő, nyelvileg elszigetelt világban ahol össze fog omlani a nyugdíjrendszer?

Best of luck

ma 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

#5 nyelvtudás nem ját a nyelvvizsgával és a nyelvvizsga nem jár nyelvtudással. Csak naiv hülyék hiszik, hogy a kettőnek szoros köze van egymáshoz.

Rengeteg ember egy éttermi rendelést nem tudna leadni valós körülmények közt, de van nyelvvizsgája. És megint tömegeknek van felsőfokú vagy azt megközelítő nyelvtudása, de soha nem mentek el 30-40 ezerért erről papírt gyártatni.

ui.: nekem van nyelvvizsgám, nem azért tartom feleslegesnek, mert nekem pont nincs. Nekem még kellett a papír a diploma kiadásához, szóval megcsináltam, de csak fölösleges papírgyártás volt.

ma 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a Fidesz holnap behozná, hogy kilépünk az EUból, és nyugatra nem lehet menni, helyette É-Korea, Kína, Oroszországi egyetemekre lehet menni “erasmusra” az orosz meg kötelező lesz, a Fidesz droidok erre is tapsolnának.


Majd mondják, ha valakinek nem tetszik: “A libsiknek semmi se jó”



Mondjuk hiába adnak nyelvvizsga nélkül diplomát, aki szeretne tanulni, az szabadonválasztottként felveszi, és + otthon tanulja még.

ma 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
" ahol össze fog omlani a nyugdíjrendszer" Semmi ilyen nem lesz.Romániaból, Bulgáriában, Horvátországban, es a balti államokból lelépett a munkaképes kórház fele. Ennek ellenére ezekben az országokban sem ömlött össze a nyugdìjtendszer
ma 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!