Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter politikája az...

Magyar Péter politikája az alabbiakból áll véleményem szerint - miért tudja meggyőzni az embereket ezzel?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy MP szakmabelim, én is jogász vagyok, egy egyetemre jartunk,ismerjük egymast személyesen, csak azóta én - már 15 éve - külföldön dolgozom jogászként.

A véleményem tehát szakmai és személyes benyomások alapján is alakult.

Politikájának fő mondandója az, hogy populista attitűddel, az országban eddig is nyilvánvaló hiányosságokat agresszív és arrogáns tónusban különféle csatornákon közvetíti.

Felkutat sok kisember bejelentése alapján mindenféle egészségügyi, oktatási, egyéb hiányosságot, és erőteljes színészi játékkal előadja, deklamálva hősködve, drámaian.

Minden szavával az - egyébként jogosan gyűlölt - Orbáni rendszerre fogva olyan hibákat, történéseket is, amelyek egyébként vagy alsóbb szinten dőlnek el, tehát a kormányzat és rendszer nem feltétlen hibás benne, ill. már az orbáni rendszer előtt is kialakult,hibás mechanizmusok voltak.

Ugyanakkor a politikai programnak nevezett, szintúgy erőteljes drámai előadásban felvonultatott pontjai SEMMITMONDÓAK hiszen ahogy az eddigi politikai rendszerek ígéretei,ez is csak ígéreteket tartalmaz, anélkül,hogy néhány mobdatban utalna rá, hogy adott pontkot miképp kívánja keresztülvinni.

Mert jól hangzik az "áfacsökkentés" meg "oktatás helyrehozatala" - ám a mögötte álló gazdasági, számadatokkal alátámasztott érvelés, hogy miért es hogyan, minek a terhére valósul ez meg, ennyi erővel bármit ígérhet.

Nem szimpatikus - ez szubjektív, elismerem - az a ficsúros megjelenés, ahogy szépfiúskodik (egyetemről tudom, mi all emögött, egy alacsony, csúnyácska, nagy egoval bíró kis pattogó csavó, aki mindig mindenkube belekötött gúnyosan) és alapvetően teljesen tiborczistváni meg fideszesficsúr karakterrel grasszál,némileg személyi kultuszra építve.

Nem egy bölcs,nyugodt, magas szakmai tudással bíró ember benyomását kelti, ezt a mostani megjelenéseire alapozom. Csak a jogászi skilleket, a retorika bizonyos fogasait jól alkalmazza, lévén ebben a körben nőtt fel.

A "szigeteiben" az emberek többsége nem magasan képzett, több nyelvet beszélő emberekből áll, hanem sokszor szedettvedett, képzetlen és kiabrándult nagypofájú wannabe idősebb arcokból.

Az egész mögött NEM LÁTOK SZAKMAISÁGOT.

A politikuskeresője egyenesen botrányos, és adatvédelmi szempontból elfogadhatatlan.

Én anno az MSZP kormányzás alatt jöttem ki külföldre még diákként, és itt maradtam, mert a gyurcsányi és az orbáni rendszer is elfogadhatatlan volt számomra.

Mégis azt kell kérdeznem, hogy lehet, hogy a nép nem ismeri fel, hogy MP nem az, akinek hiszik?

Miért elég érvnek, hogy "nekem mindegy, ki lesz meg mi fog történni, csak orban takarodjon" - ez elég?

Hogy lehet, hogy bármit tesz, nem lehet kritizálni?

Magyarország lakosságának politikai tájékozottsága, helyzetfelismerése, emotív töltetű hozzáállása a saját helyzetéhez kataaztrofális, és ez az ember csak egy újabb szerencselovag, aki nem azt fogja adni, amit remélnek...ugyanúgy nem ahkgy Orbán meg Gyurcsány meg Bajnai meg bárki.


Miért kell MP ennyire? Aki érdemben tud válaszolni, értelmes érvekre kíváncsi vagyok.



ma 03:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Jómagam is hasonlóan látom a dolgot mint te. Sokat gondolkodtam a miérteken. Véleményem szerint az emberek többsége nem látja át azt amit írsz. Az átlag polgár nem jó emberismerő, nem ért a politikához, tájékozatlan, nem ért a gazdasági folyamatokhoz, pénzügyileg képzetlen és fogalma sincs hogyan működik az ország pénzügy- és adórendszere. A többség nem tervez előre és nem gondol bele a hogyanokba és miértekbe. MP azt mondja amit hallani akarnak. Nem túl bonyolult kritikát fogalmaz meg, hangos és harsány stílusban. Új szín a politikában. Ennyi elég is. Az átlag polgár nem akarja ennél jobban beleásni magát a politikába, nem érdeklik a háttérfolyamatok, a miértek és a hogyanok. MP egy brand amelynek egyáltalán nem jó hanem a nép számára pontosan megfelelő a marketingje. Valószínűleg pont ugyanazért tud sikeres lenni amiért a Fidesz is az. Szomorú de ma Magyarországon konstruktív politikával valószínűleg nem lehet választást nyerni. Az emberek nem akarnak gondolkodni. Minél egyszerűbb üzenetre van szükségük és azt akarják, hogy az érzelmeikre hassanak. A valóság mellékes. Nem kell logikus válaszokat keresni a jelenségre. Ez sokkal inkább tömeg pszichológia. Egyébként részben meg is válaszoltad a saját kérdésed:

"Magyarország lakosságának politikai tájékozottsága, helyzetfelismerése, emotív töltetű hozzáállása a saját helyzetéhez katasztrofális."

Megkérdezhetem melyik országban találtad meg a számításaidat?

ma 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Molyember ***** válasza:

Az érvet te magad írtad le: mindegy, hogy ki jön, csak a Fidesz takarodjon. Még azt a békát is lenyelik az emberek, hogy a Fideszből jött. Minden mindegy, mert az utolsó utáni pillanatban vagyunk.

A te érveid főleg személyeskedésből állnak, mintha le akarnád járatni, de neked is tudnod kell, hogy ez nála nem működik. Az emberek semmi mást nem várnak tőle, mint a Fidesz leváltását, és ha ő képes rá, akkor csinálja. Egyszerűen nem számít, hogy mi lesz utána, mert jelenleg sokkal ijesztőbb, hogy mi lesz, ha marad a Fidesz.

ma 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Független közmédiát akar-nagyon helyes katasztrófa ami most van.

Európai ügyészséget akar-nagyon helyes nem lesz mutyi és korrupció ami a legtöbbeket zavar.

ma 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!