Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavazzak másra, amikor...

Miért szavazzak másra, amikor jól élünk a Fidesz alatt?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár év Fidesz kormánya alatt mi tök jól élünk. 2 gyerekünk van, mindent meg tudunk nekik venni. Saját, tehermentes lakásban élünk kevés rezsivel, voltunk idén 10 napot nyaralni tengerparton, de ezen kívül háromszor is hosszú hétvégén a környező országokban, eljutottunk 4 napos wellness-hétvégére, 2 autót tudunk fenntartani, van megtakarításunk, jól fizető állásunk (nettó 420-at hazaviszek), stb-stb-stb…

Ráadásul egy csomó ismerősöm még ennél nagyobb lábon is él, mint mi.

Ergo miért szavazzak a biztos jólétünk helyett a bizonytalanra?



tegnap 20:41
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
61%
Valami pedofonos kérdése lehet
tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%

Én milliós fizetéssel nem tudok lakást venni, mert olyan cseszett drága.

A Wellnessel kitörölhetem a seggem meg az utazgatásokkal, kocsikkal. Nekem ház kell, az meg szerintem a legalapvetőbb szükséglet. Szart van itt jó lét…

tegnap 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 PMC Wagner ***** válasza:
52%
ha neked megfelel kérdező nyugodtan szavazz rájuk. Alanyi jogod
tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
83%

"Ergo miért szavazzak a biztos jólétünk helyett a bizonytalanra?"


Ha a jóléted attól függ, hogy ki van kormányon, akkor vagy nem élsz igazából jólétben, vagy amazt korrumpálással tartod fenn (értsd: valami politikai érdekcsoportnak vagy a kitartója).


Azért is fura ezt hallani, mert 2 gyerek után családi adókedvezmény címén havi 40 ezer forintot kaphattok, a családi pótlék összege változatlan, más támogatásra pedig nemigazán vagytok jogosultak, de ha így is lenne, nincs olyan támogatási forma, amit bármelyik másik ellenzéki párt el akarna törölni, vagy aminek átalakítása hátrányosan érintene titeket.


"(nettó 420-at hazaviszek)"

Csak ennyit? Ez konkrétan az országos átlag, ami egy kisvárosban lehet, hogy nem rossz, de abból ítélve, hogy tehermentes házban laktok, muszáj feltételeznem, hogy vagy családból kaptatok ingyen lakhatási lehetőséget és akkor persze, hogy egy ugrásnyival jobb nektek, de akkor ennek végképp semmi köze ahhoz, hogy ki van kormányon...vagy már tényleg nagyon idős vagy és túlvagy egy lakáshitelen, akkor viszont a fizetésed nagyon alacsony a korodhoz képest. Pláne, ha ezt az összeget úgy írtad meg, hogy te (is) érvényesíted már benne az adókedvezményt.


Te figyelj, megközelíthetjük így is, ahogy csinálod. Támogassa-e az ember a fideszt, ha kizárólag saját egzisztenciája érdekli?

Ha egyéni vállalkozó vagy, akit például egy éjszaka leforgása alatt dobtak ki a KATA-ból, akkor lehet máshogy gondolnád.

Ha közfoglalkoztatott vagy, akkor szinte biztos, hogy máshogy gondolnád, nagyjából bárhol legyél is a palettán.

Ha nemzetközi cégnél dolgozol magasabb beosztásban, mint a gyári munkás, akkor szintén meggondolandó, mert Magyarország a kis hozzáadott értékű munkahelyteremtésre van berendezkedve a Fidesz alatt, számodra nem jelent előnyt a fidesz.

KKV tulajdonos vagy? Iparágtól függően készülj fel rá, hogy egy nap kopogtatnak nálad a holdudvarból, hogy feleannyiért felvásárolnák a cégedet, különben rád uszítják a hatóságokat. Legjobb esetben is, akkor állandó beszállítója leszel a holdudvarnak, de ez tényleg iparág függő.


A Fideszre igazából csak a nagyvállalkozóknak, nagy keresetűeknek és a közvetlen kiszolgáltatottaknak (bár ez vitatható) és érdekkörnek érdemes szavazni. Mindenki más csak bele van kényelmesedve a "biztos választás" illúziójába.

tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Azta mennyi hozzászólás, ezt nem hittem volna, hogy ennyi érkezik.

Megpróbálok mindenkinek válaszolni.

A világpolitika engem nemigen vonz. De egyébként az itthonit is csak félig-meddig követem, viszont az nyilván kikerülhetetlen.

Nettó 420 körül viszek haza, igen, amiből félre is tudok rakni - igaz nem sokat. Sima céges alkalmazott vagyok (abszolút nem Fidesz-közeli).

Feleségem jelenleg csak GYED-et kap, úgyhogy az még hozzájön a havi büdzséhez. Egyébként 38 éves vagyok, van egy iskolás és egy 1 éves gyermekünk. Két autónk van, igen, egyik az 4 éves lesz (szalonos volt), a másik viszont öregebb, 12 éves, de többször felújítottunk már rajta ezt-azt. Az újabbat használjunk gyakrabban. Olajcsere, stb., csak évi egyszer kell.

Egészségüggyel kapcsolatban annyi tapasztalatom van, amikor a feleségem szült, valamint 1 éve a nagymamámat műtötték. Mindkét esetben nagyon rendben volt minden.

Én a lakásunkat már régebben vettem, akkor 16 millióért, plusz kellett rá áldozni a felújítással, de jelenlegi fizunk mellett kb. 1,5 - 2 milliót félre tudnánk tenni évente, ha nem utaznánk sehova, lemondanánk mindenről. Ebből egy kertes ház nyilván sok idő alatt jönne össze.

tegnap 23:19
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Szóval 38 evesen 16 milliós lakást vettél ami már tehermentes, meg szalonos autót, meg egy használtat is. Aham. Szóval 18 évesen volt önerőd egy 20 éves futamidőre és lazán megadta a bank mi? Meg 420 ezres fizuból új autóra is telik ami 4 éve alsóhangon is a legrosszabb kategória is 6 milla volt.


Nyilván elhisszük.

tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
#7 Gyurcsány alatt mièrt nem ezt mondogattad a csòròknak?
tegnap 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

"Olajcsere, stb., csak évi egyszer kell."


Szóval évente nem mész 10 ezer km-t? Pedig itt évente tengerparta mentek, meg 3x külföldre wellnessezni mindenféle, meg gondolom hétköznapi használatba is van.


Vagy szarsz a kocsira és jó lesz a fekete olaj is? :D ajjajj

tegnap 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Egészségüggyel kapcsolatban annyi tapasztalatom van, amikor a feleségem szült, valamint 1 éve a nagymamámat műtötték. Mindkét esetben nagyon rendben volt minden."


Én meg jövő júniusra kaptam CT időpontot. Nagyon rendben van minden.

tegnap 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

15 ezernél kell a mi autónkba a gyári előírás szerint.

Kb. 11 hónap alatt jön össze. Munkába heti kétszer járok vele, többi napot otthonról dolgozom, így hétközben nincs sokat használva, csak helyben.

tegnap 23:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!