Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért bíznak meg...

Drakula_VAGY_Ahmed kérdése:

Az emberek miért bíznak meg ennyire Magyar Péterben?

Figyelt kérdés

Lassacskán már 14 éve van hatalmon a fidesz, is eddig egy csomó botrány meg egy marha magas infláció ellenére is maradtak.


Ilyen helyzetben az emberek értelemszerűen kétségbeesnek ha ellenzékiek. De annyira hogy egy volt fideszes politikust akarnak meg választani?! Már mint, Magyar Péter éveken át volt a Fideszben és biztos hogy ő maga is részesült valamit a korrupcióban. Továbbá a viselkedésében is sok pár huzam van a fideszel (Pl. Vita kerülések, vagy képmutatás:lásd a gátas videót.)


Is nekem az a pesszimista képem támadt, hogy ez már megint az ördög kör folytatása:


Gyurcsány levált egy rossz kormányt, majd szép lassan rossz kormánnyá válik.

Az emberek meg azt mondják: "Bárkit, csak ne a Gyurcsány!" aztán jőn az Orbán.

Orbán kritizálja, majd le váltja és utána lassan ő is egy rossz kormánnyá válik. (az emberek elnézik az elején a korrupciót, mert az még kicsi az előző kormányhoz képest, de aztán jó nagy lesz szép lassan.)

Az emberek azt mondják: "Bárkit, csak ne az Orbánt!"

Aztán elő kerül Magyar Péter, is megy a dolog ugyan úgy.


Mármint, lehet pesszimista vagyok mert már voltam ellenzéki és fideszes, is most már tökre nem bízok senkiben...



tegnap 21:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

8-as.

Hát pont azt mondom hogy nincsen jó alternativa szerintem!

tegnap 23:16
 12/16 anonim ***** válasza:
#10 A korábbi Jobbik is egy sokadik SZDSZ-klón? Ők nem lehettek jobboldali alternatíva 2014-ben, 2018-ban?
tegnap 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azt nyilatkozta itt egyszer valaki, hogy bárkiben megbíznak, csak Orbán ne legyen a melnök.

Hozzáteszem, klassz kis gondolkodás. 👎

ma 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem benne bíznak, hanem Orbánt és a fideszt utálják.


Amúgy teljesen mindegy, mert a baj a magyarok emberekkel van.


Mindenáron jobboldali kormányt akarnak, ami a társadalom nagy részének nem jó, de a bugyuta, egyszerű embereknek erre van igénye.


Itt sosem lesz össztársadalmi jólét, elégedettség, mert nem tudnak közösségben gondolkodni, csak magára gondol mindenki.

ma 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"8-as.

Hát pont azt mondom hogy nincsen jó alternativa szerintem!"


Na látod, ugyanazt gondoljuk. Méghozzá azért, mert mindenki a tökéletesre vár. Mindenki olyanra vár, aki majd mindent jól csinál, mindent helyesen tesz, az emberek érdekeit nézi, minden odaszúrásra van egy frappáns, de nem bántó riposztja, felvirágoztatja az országot, nem lop, nem csal, nem hazudik... Valójában aki nem létezik. Mert ilyen ember nem létezik - vagy ha igen, akkor az nem országot akar vezetni, nem politikával akar foglalkozni. Szóval mindenki egy ábrándképre vár, egy álomképre, aminél a ténylegesen létező alternatívák köszönőviszonyban sincsenek. És nem is lesznek.

Én ezt a várakozást úntam meg. Az már világosan látszik, hogy nagyon rossz irányba halad jelenleg az ország, és mi hagyjuk hogy haladjon nagyon rossz irányba, mert nem jön az álomképünk. MP sem tökéletes, vannak hibái, mint mindenki másnak. De jelen pillanatban még mindig ő a legjobbnak tűnő 'nem jó alternatíva'. Nekem mindegy, hogy ki az, aki leváltja a mostani vezetést, annyi kritériumom van, hogy csatlakoztassa az országot az EU-ügyészséghez, onnantól nem érdekel hogy milyen, mit csinál, mik a prioritásai, milyen oldalinak mondja magát. Ha csatlakoztunk az EÜ-höz, onnantól tizedannyit sem fog tudni lopni sem ő, sem senki más sem a közvagyonból, mint a mostani vezetés. Ez a lényeg, és ezért pedig megéri lecserélni a jelenlegi garnitúrát, a jelenlegi, önmagával meghasonlott rendszert, tökmindegy ki játssza el az újban vezetői szerepet.

ma 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#12


Jobboldalit mondtam, nem neonácit. Utóbbi nem voltam, nem vagyok, nem is leszek.

ma 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!