Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért bíznak meg...

Drakula_VAGY_Ahmed kérdése:

Az emberek miért bíznak meg ennyire Magyar Péterben?

Figyelt kérdés

Lassacskán már 14 éve van hatalmon a fidesz, is eddig egy csomó botrány meg egy marha magas infláció ellenére is maradtak.


Ilyen helyzetben az emberek értelemszerűen kétségbeesnek ha ellenzékiek. De annyira hogy egy volt fideszes politikust akarnak meg választani?! Már mint, Magyar Péter éveken át volt a Fideszben és biztos hogy ő maga is részesült valamit a korrupcióban. Továbbá a viselkedésében is sok pár huzam van a fideszel (Pl. Vita kerülések, vagy képmutatás:lásd a gátas videót.)


Is nekem az a pesszimista képem támadt, hogy ez már megint az ördög kör folytatása:


Gyurcsány levált egy rossz kormányt, majd szép lassan rossz kormánnyá válik.

Az emberek meg azt mondják: "Bárkit, csak ne a Gyurcsány!" aztán jőn az Orbán.

Orbán kritizálja, majd le váltja és utána lassan ő is egy rossz kormánnyá válik. (az emberek elnézik az elején a korrupciót, mert az még kicsi az előző kormányhoz képest, de aztán jó nagy lesz szép lassan.)

Az emberek azt mondják: "Bárkit, csak ne az Orbánt!"

Aztán elő kerül Magyar Péter, is megy a dolog ugyan úgy.


Mármint, lehet pesszimista vagyok mert már voltam ellenzéki és fideszes, is most már tökre nem bízok senkiben...



tegnap 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Ez így ment az elmúlt 30 évben is, rossz kormányt mégrosszabb váltott. Sőt, előtte sem volt jobb, a rossz politikai rendszert egy mégrosszabb követte.
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

A politika csak egy játszma.. Játszanak az emberek előtt, az ember meg azt hiszi, hogy választhat, utánna meg soha semmi nem úgy lesz ahogy hitte,hogy lesz.

Oszd meg és uralkodj.

tegnap 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Akikről beszélsz, ugyanaz a bagázs, nekem is érthetetlen miért bíznak bennük.

Akik a valódi ellenzék: Emberek az emberekért, 19-es csoport, Iványi Gábor, Politikai Hontalanok szövetsége, Mindenki Magyarországa Néppárt, Új Alternatíva párt.


Ez méltó megemlékezés!


[link]

tegnap 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
En nem MP-ben bizom meg, hanem Orbanban nem bizom mar annyira, hogy helyette barki jobb lenne, aki eselyes lehet ot levaltani vegre.
tegnap 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem bíznak benne. A magyar ember sokszor indulatból, gyűlöletből szavaz - bárki csak ne aki most hatalmon van. S ha azt hiszi a másik induló esélyes akkor elkezd felé húzni, akár kedveli, akár nem. Pont ama jelenség amit a #4-es is leírt, ezek un. protestszavazatok.

Más kérdés, hogy a "protestálok" nagy része csak a száját jártatja, de az urnákig már nem megy el.

tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A fidesz érdeke is hogy, Orbán ne legyen ember.Eu pénz nélkül nincs magyar gazdaság ezt még a falusi Margit is látja.
tegnap 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4-es.

Jó, de nem ez volt ami miatt hatalomra került? Az emberek azt mondták hogy "bárkit csak ne a gyurcsányt!" azt most itt van az Orbán. Szerintem pont azért vannak folyton ilyenek hatalmon, mert az emberek nem várják el a saját politikusaiktól hogy jók legyenek, csak azt hogy kevésbé rosszabbak legyenek azoknál akikre le akarják váltani.

tegnap 22:38
 8/14 anonim ***** válasza:
@7 es ki lenne szerinted jo alternativa?
tegnap 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7 mi magyarok tökéletesen megérdemeljük a politikusainkat :)
tegnap 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A magam részéről:


Jobboldali vagyok, konzervatív vagyok. Mióta szavazok, mindig a Fideszre szavaztam.


Sok dolog volt, amin megütköztem, de elnéztem, lelki egyensúlyba hoztam magamat vele, az eredmények védelmében.

Ugyanis jobboldali szavazóként nem volt alternatíva az MSZP1, MSZP2, MSZP3 pártok, és ilyen-olyan manifesztációik tükrében. Mert kire is szavazhat, ha valami jobboldali, ha nem a Fideszre?


Többször kifejtettem baráti körömben évekkel korábban, hogy amikor le fogják váltani ezt a kormányt - mert lefogják, minden kormányt leváltanak élőbb-utóbb -, akkor az az erő jobbról fog jönni, nem a sokadik SZDSZ-klón által, akiket joggal küldött a magyar választótömeg a politikai szemétdombra.


Történt mindez 2022-ig. Az ugyanis, hogy leplezetlenül beálltak a Kreml szárnya alá, nálam vörös vonal volt.


Én arra az Orbánra szavaztam, aki azt mondta, lehet, hogy az olcsó olaj keletről, de a Szabadság mindig nyugatról érkezik. Arra, aki azt mondta, hogy ne hagyjuk, hogy a Szovjetunió legvidámabb barakkja után most a Gazprom legvidámabb barakkjává tegyenek minket. És aki azt mondta, hogy Ukrajnát és Grúziát mielőbb fel kell venni a NATO-ba.

Nem arra az Orbánra, aki Putyinnal kézenfogva koszorúzza meg a Szabadság téren a szovjet obeliszket. Aki ott gáncsolta nem csupán az ukrán, de a finn és a svéd NATO-csatlakozást, ahol tudta. És aki az oroszokkal építtet Pakson.

Arra a Fideszre szavaztam, aki a NATO-ba vezette Magyaroszágot, nem arra, akinek megmondóemberei most "térfélcserére" szólítanak fel, vagy az Egyesült Államok elleni hadüzenetre.

Nem arra, hogy Tusványoson arról diskurálnak, hogy Sztálin nem is volt olyan rossz, mert autonómiát adott a székelyeknek Erdélyben.


De mit tehettem volna? A passzív tömegek egyre szélesedő táborába tértem, ugyanis nekem nem alternatíva sem a DK, sem a Momentum, sem az MSZP, sem a többi.


És nem én vagyok az egyedüli ilyen. Hatalmassá duzzadt a politikailag árván hagyottak rétege, akik a Fidesztől elfordultak, de akikhez a baloldali, liberális ellenzéki ilyen-olyan szalmalánggal égő csoportok nem szóltak.


Magyar Péter volt az első, aki nem vádolható baloldali körökből való érkezéssel - és ennyi épp elég volt. Egyszerre szívta fel a távolmaradók sokmilliós embertömegét, pusztán azzal, hogy jobbról jött, de nem a Fidesz. Mert ezt az igényt eddig senki nem látta meg.

Én a magam részéről még távolságot tartok - de legalább nem utasítom el őt élből, mint a többieket. Ez az, ami Magyar Péter sikerének titka szerintem.

Az emberek nem az ellenzéket akarják kormányon látni, hanem egy _jobb_ Fideszt. A meglévőt akarják kijavítani, és nem a múltat visszaszavazni. De az MSZP-vel, Gyurcsánnyal, Dobrev Klárával ez nem menne.

tegnap 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!