Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek fog Magyar Péter...

Szerintetek fog Magyar Péter a választásokig tüntetést szervezni a kétfordulós választásért?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor (akár egy többszázezres tömeggel) érhető el valamilyen változás?


Főleg azért kérdezem, mert attól félek, hogy néhány kerületbe bele fog rondítani az óellenzék, és épp ezen múlhat a győzelem. Szerintetek?


+Szerintetek megvalósítja a Fidesz a külhoni választókerületeket, amik (a nyugaton kívül) fixen nekik hoznák a képviselőket?



tegnap 20:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

#10 Ez megint ostobaság. A demokrácia nem azt jelenti, hogy valami igazságos vagy nem igazságos. Azt jelenti, hogy a szavazójoggal rendelkező választópolgárok döntenek az eredményről a megfelelő, már demokratikusan kialakított szabályok szerint.

Attól mert 2 fordulós egy választási rendszer még nem lesz igazságos is egyben. A francia rendszer 2 fordulós, de semmi igazságos nincs abban, hogy az első fordulóban legtöbb szavazatot szerző párt a második fordulóban minimális mandátumot kap - ahogy ott történik. Viszont demokratikus, mert ott ilyen a választási rendszer.

Te sem azt szeretnéd ha igazságos lenne hanem ha a jelenlegi eredmény helyett a te politikusaid lennének többségben a parlamentben. Ezt most is bármikor el lehetne érni "csak" több szavazót kell találni, mint a mostani győztesek.

tegnap 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Magyar Péternek ez most nem lenne érdeke, több okból sem:


1. Szétesne a mögé felzárkózó ellenzéki tábor, amit pont az kovácsol egységbe, hogy ő az EGYEDÜL esélyes kihívó a jelenlegi, egyfordulós rendszerben, amiben EGYBŐL kell legyőzni a Fideszt, nem lehet a második fordulóra tartogatni a protestszavazatot!



2. orbán viktor népszerűségét növelné, hogy eljátszhatja a kedves diktátorbácsit, aki 14 év siketség után egyszerre most meghallotta a nép hangját é kegyesen, jóságosan visszaváltoztatta a rendszert szeretett alattvalói óhajára!


Tehát:


Neki az az érdeke, hogy az ellenzéki szavazók kidobott szavazatnak lássák a más ellenzéki pártokra adott voksokat, amit esély sincs a második fordulóban helyrehozni, és a Fideszt segíti minden nem rá adott szavazat.


Illetve az, hogy ha visszaalakul a rendszer kétfordulóssá, akkor az az ő nevéhez kötődjön, ne orbán viktoréhoz! Magyarán: majd ő csinálja meg kormányon, ne a jelenlegi rezsim!

tegnap 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%

#11-es, amit te írsz, az az ostobaság, nem a 10-es hozzászóló kommentje!


A legostobább példád pedig a francia példa (nem is érted a francia választási rendszert, ez kiviláglik belőle)!


A magyarországi választási rendszeretek pedig MÉLYEN ANTIDEMOKRATIKUS. Ugyanis:


1. EGYETLEN PÁRT ALAKÍTOTTA KI (mintha egy versenyző alakítaná meccs közben (!) a verseny szabályait, a maga javára). A korábbi választási rendszeretekben az ÖSSZES PÁRT megegyezett, a Fidesz is - együtt alakították ki a verseny szabályait!


2. SEHOL A VILÁGON nincs olyan választási rendszer, amelyben a szavazatok abszolút többsége NÉLKÜL is ALKOTMÁNYOZÓ HATALMAT kap a kormány, NÉGY ÉVRE!!!


3. Győzteskompenzáció sincsen a világ egyetlen demokratikus választási rendszerében sem!



A választási rendszeretek egy demokrácia PARÓDIÁJA, nem pedig egy valódi demokrácia szabályrendszere!


Olyan nincsen, hogy 45-52%-os eredményekkel egy párt ALKOTMÁNYOZÓ jogköröket VARÁZSOL magának, méghozzá négy évre, folyamatosan - miközben a népet viszont kizárja az alkotmányozásból (megtiltja, hogy az alkotmányt érintő népszavazást lehessen kezdeményezni)!


Ilyen nincs sehol a civilizált világban!

tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

#13 Akkor legyünk tényszerűek.

2024-ben a törvényhozási választáson a franciáknál Le Pen pártja nyert az első fordulóban, megszerezték a szavazatok 33,25 százalékát, az Új Népfront nevű balos-zöld szövetség szerzett 28,63 százalékot, Macron csapata meg 20,94 százalékot. A franciáknál csak egyéni mandátumok vannak, a második fordulóban azokra szavazhatnak ahol az elsőben senki nem szerzett 50% feletti szavazatot. A végeredmény mégis az lett, hogy a Nemzeti Tömörülés 143 mandátumot szerzett, az Új Népfront 182,

Macron pártszövetsége 168 mandátumot a lehetséges 577-ből. Vagyis az első helyen szereplő párt nem csak a 3. helyen végzett, de még csak nem is kapott annyi mandátumot mint az első fordulós arányuk, csak 25%-t.

Korábbi választáson előfordult, hogy alig 10% szavazatszám különbsége volt Le Pen pártjának meg az első helyen szereplő pártnak, a végén mégis összesen 8 mandátummal ülhettek bent a törvényhozásban, alig 1,5%-t megszerezve a mandátumoknak.

Szóval egyrészt akkor ki is ismeri a választási rendszerüket, másrészt hol igazságos ez?

Amúgy ostobaságokat írsz le.

"EGYETLEN PÁRT ALAKÍTOTTA KI"

Nem. A fidesz ÉS a kdnp alakították ki és nem a pártok száma számít a törvényhozásban, hanem a mandátumok száma. A parlamenti mandátumok 2/3-t kell megszerezni az ilyen törvényhez és azt megszerezték. Totál lényegtelen hogy abban hány párt képviselői vannak benne, a mandátumok a szavazók számát képviselik és nem a pártok számát.

"A korábbi választási rendszeretekben az ÖSSZES PÁRT megegyezett"

Nem. A korábbi választási rendszert még az állampárt parlamentje fogadta el, a szocialista parlament és állami vezetők egyeztek meg a parlamentbe be se jutott ellenzéki pártok képviselőivel. Teljesen a parlamenten kívül, minden demokratikus módot nélkülözve egyszerűen az állampárt képviselői kiegyeztek az éppen őket leváltani szándékozó, még soha sehol senki által meg nem választott képviselőkkel a választási szabályokról. Ezért is a törvény neve: 1989. évi XXXIV. törvény, mivel 1989-ben fogadták el és az első szabad választásokat ez UTÁN tartották meg 1990-ben. Ezért is volt elvárás már az első parlamenttől, hogy csináljanak egy új választási törvényt helyette, csak soha nem volt meg hozzá a szükséges 2/3-os egyetértés.

"SEHOL A VILÁGON nincs olyan választási rendszer, amelyben a szavazatok abszolút többsége NÉLKÜL is ALKOTMÁNYOZÓ HATALMAT kap a kormány, NÉGY ÉVRE!!!"

A legtöbb választási törvény olyan, hogy nem kell hozzá a szavazatok abszolút többsége. Van pár olyan ország ahol simán listás szavazás van, ott kell ilyen, de ahol egyéni mandátumokat kell megszerezni, főleg ha több fordulós a választás, akkor ott semmi ilyen elvárás nincsen. Az 1989-es választási törvényünkben sem volt. 1990-ben a kormánykoalíció 3 pártja 43%-kot kapott listán, 1994-ben a parlamenti 2/3-t szerző mszp-szdsz kormány listán 53%-t szerzett csak hozz, 1998-ban 45,5%-kal, 2002-ben az mszp-szdsz 48,6%-kal, 2006-ban 49,5%-kal jutottak kormányra. Még a 2/3-hoz is épp csak kicsivel több szavazat kellett az 50%-nál.

De előtted a lehetőség, csillogtasd meg a tudásod és sorold fel azt a minden választási rendszert amiben abszolút többség kell a szavazatoknál!

" Győzteskompenzáció sincsen a világ egyetlen demokratikus választási rendszerében sem!"

Van. Nem olyan, mint a miénkben, de egy választási rendszer sem pont olyan mint egy másik országé.

"Olyan nincsen, hogy 45-52%-os eredményekkel egy párt ALKOTMÁNYOZÓ jogköröket VARÁZSOL magának, méghozzá négy évre, folyamatosan - miközben a népet viszont kizárja az alkotmányozásból (megtiltja, hogy az alkotmányt érintő népszavazást lehessen kezdeményezni)!"

Létezik ilyen nem is egy. A brit választási rendszerben csak egyéni mandátumok vannak. Ott a lehetősége annak is meg van, hogy valaki 50% alatti szavazatszámmal 100%-os parlamenti többséget szerezzen - egyszerűen minden választókerületben a legtöbb szavazatot kell csak megszerezni hozzá. Az alkotmánnyal kapcsolatos kérdésekben soha nem lehetett népszavazást tartani. Az alkotmánybíróság is kimondta már 1997-ben, hogy alulról nem lehet kezdeményezni népszavazással az alkotmány módosítását.

Összegezzük akkor: semmit nem tudsz sem a magyar választási rendszerről, sem a magyar politikai történésekről, sem más országok választásairól, sem az alkotmányosságról, sem a demokráciáról, ellenben hatalmas pofával hangoztatod a kitalációidat és halvány igényed sincs arra, hogy a valóság elérjen az agyadig.

tegnap 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

#14 Akkor legyünk tényszerűek.


A francia modell kétfordulós, azaz TÖBBSÉGI ELVŰ. Ilyen, valódi demokráciákban az alapelv, hogy egy mandátumhoz TÖBBSÉGRE van szükség (azaz nem elég a legszámosabb KISEBBSÉG egy mandátumhoz!).


Le Pen pártja azért szerepelt le, mert valójában első fordulóban is kisebbségben volt, csak a normális többség megoszlott a centrum pártjai között. Értelemszerűen második fordulóban átszavaztak a talpon maradt ellenjelöltre.


orbán viktornak igaza van abban, hogy ma Európában nem az a kérdés, hogy jobb- vagy baloldal, hanem hogy Nyugat vagy kelet (putyinnal és a kínai kommunistákkal).


Ezért szakadt ketté a szélsőjobboldal is: a Giorgia Meloni vezette európai nemzeti oldalra és a Le Pen - orbán viktor duett által vezetett Putyinistájk Európáért pártszövetségre.


Teljesen normális, hogy a többségükben Európa-párti franciák inkább átszavaznak a Nyugatbarát pártok között akár a másik oldalra, mint hogy putyinista szélsőjobbosokat támogassanak.


Magyarországon pont azzal emelte fel a Tiszát és Magyar Pétert az egekbe a Fidesz, hogy az egyfordulós rendszerével egyetlen táborba kényszeríti a Nyugat-barát européer szavazókat a putyinista illibernyákosokkal szemben.

tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
38%

#14 ""Olyan nincsen, hogy 45-52%-os eredményekkel egy párt ALKOTMÁNYOZÓ jogköröket VARÁZSOL magának, méghozzá négy évre, folyamatosan - miközben a népet viszont kizárja az alkotmányozásból (megtiltja, hogy az alkotmányt érintő népszavazást lehessen kezdeményezni)!"


Létezik ilyen nem is egy. A brit választási rendszerben csak egyéni mandátumok vannak. Ott a lehetősége annak is meg van, hogy valaki 50% alatti szavazatszámmal 100%-os parlamenti többséget szerezzen - egyszerűen minden választókerületben a legtöbb szavazatot kell csak megszerezni hozzá."


Nem igaz! Nagy-Britanniában TÖRTÉNETI ALKOTMÁNY VAN, konyhanyelven SZOKÁSJOG, azaz PRECEDENSJOG!


SENKI nem mehet szembe a történeti alkotmánnyal, 100% birtokában sem!


Tehát HAZUGSÁG, hogy alkotmányozó többség szerezhető a szavazatok kevesebb mint felével is akár, mint a magyar áldemokráciában!



Franciaországban az alkotmánymódosításhoz NÉPSZAVAZÁS KELL, nem elég a Nemzetgyűlés KÉT HÁZÁNAK kétharmados többsége!


Németországban elég a kétharmad - de az a világ LEGARÁNYOSABB választási rendszere, a legpontosabban képezi le a népakaratot! De még ez a rendszer is MEGENGEDI, hogy az állampolgárok a saját államuk alkotmányáról NÉPSZAVAZHASSANAK, azaz a németek MEGKERÜLHETIK a saját politikusaikat, ha alkotmányt akarnak módosítani!


Görögországban a parlament KÉT EGYMÁS UTÁNI CIKLUSA kell kétharmaddal megszavazzon egy alkotmánymódosítást - és csak a HARMADIK CIKLUSBAN léphet életbe! És népszavazni is lehet, persze róla!


Romániában KÖTELEZŐ népszavazással szentesíteni minden alkotmánymódosítást, ráadásul a népszavazásnak a megyék legalább felében külön-külön is érvényesnek és eredményesnek kell lennie az alkotmánymódosításhoz!


Amerikában az Alkotmányt NEM LEHET MÓDOSÍTANI, de egyáltalán! Csakis KIEGÉSZÍTENI lehet, és egy alkotmánykiegészítéshez nem elég a KÉTKAMARÁS parlament mindkét házának kétharmados többsége, hanem a tagállamok egykamarás parlamentjeinek is legalább a kétharmada meg kell szavazza kétharmados többséggel, hogy életbe lépjen!


Van olyan alkotmánykiegészítés, ami 130 éve vár a ratifikációra, mert a mai napig nem szavazta meg a szükséges számú tagállam kongresszusa kétharmaddal!



A világban a demokráciák TISZTELIK AZ ALKOTMÁNYUKAT, mert az A TÖRVÉNYEK TÖRVÉNYE, az ALAPtörvény, amit nem egy párt csinál, diktatorikusan, hanem az a POLGÁROKÉ, az egész nemzeté!!!



Ha vért székelsz is az erőlködéstől, akkor sem fogsz tudni mutatni EGYETLENEGY DEMOKRATIKUS JOGÁLLAMOT SEM, amelyik a saját népét kiszorítja az alkotmányozásból és EGYETLEN PÁRT, A SZAVAZATOK KEVESEBB MINT FELÉVEL alkotmányozhat benne négy éven át, virtuális "kétharmaddal"!


Ilyen NINCS!


Magyarország nem demokratikus jogállam, 2010 óta nem az!


A világ botránya, hogy 2014-ben a szavazatok 45%-ával virtuális kétharmadot szerezhetett a Fidesz és NÉGY ÉVIG ALKOTMÁNYOZHATOTT VELE, miközben a magyar népnek MEGTILTOTTA az alkotmányozást! 2018-ban is 48%-kal lett alkotmányozó hatalma, 2022-ben 53%-kal!


Ilyen a világon nincs! És közben megtiltják a magyar népnek, hogy a saját alkotmányáról népszavazhasson!


Olyan beteg országot mint a tietek, Európa nem hordott még a hátán, az EU-n belül legalábbis!


(Ja és NEM IGAZ, győzteskompenzáció NEM LÉTEZIK, csakis a magyarországi rezsimben!)

tegnap 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
És ha a Fidesz megszavazná a külhoni választókerületeket? Az nem válthatna ki óriási nyomást egy ilyen tüntetésre? Ah meg nem végződhetne úgy, hogy komoly lépésekre kényszerítse a Fideszt?
ma 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!