Miért tarják Magyarországot EU legkurroptabb országnának?
Mert ellen merünk mondani...
Ezzel is lehet ilyen " koncepciós" eljárásokat, jelentéseket készíteni és rugdosni a magyar kormányt.
> az állam mindig a legjobb ajánlat tevő válalkozónak ad munkát
A gyakorlatban ez úgy zajlik, hogy mondjuk egy állami cég – pl. a Volánbusz Zrt. – az X céggel akarna leszerződni, pl. új buszok vásárlására. Azért X céggel, mert annak a vezetője unokatestvére a Béla sógorának. De itt ez az Y cég, aminek a vezetője ráadásul kormánykritikus. Tudjuk, hogy X cég 16,6 méter hosszú buszokat gyárt. Y cég meg 16,4 métereseket, igaz hogy informálisan tudjuk, hogy 20%-kal olcsóbban adná, és a buszai fogyasztása is 15%-kal kevesebb, így objektíven ez lenne a jobb választás, de hát ugye a Béla sógora… Szóval eleve úgy írjuk ki a pályázatot, hogy a buszoknak legalább 16,5 méter hosszúaknak kell lenniük, akár indokolja ezt racionális, indokolható megfontolás, akár nem. Így nyilván csak X cég tud megfelelni a pályázatnak, aki tudván ezt ezért rá is dob az árra egy háromszoros szorzót… De hát mit lehet tenni, még mindig ő adta a legjobb ajánlatot…
Vagy A cég nagyhal. B is szeretne az lenni, ezért megpályázna egy közepes közbeszerzést, remélve, hogy a profitból tud olyan gépeket szerezni, amivel már a nagyobb közbeszerzési feltételeknek is eleget tudna tenni. De jön egy telefon, hogy meg ne próbáljon indulni a pályázaton, mert akkor még a végén kiderülne egy csomó jövőbeli kisebb pályázatnál, hogy sajnos formai okok miatt nem felel meg. Így aztán A kvázi monopolhelyzetbe kerül, B meg vagy elvan a maga szintjén, vagy szépen lassan elsorvad. Az A cég meg pont ezért szintén rá tudja dobni a szorzóit az ajánlataira. Egy adott dolgot mondjuk meg lehetne csinálni 100 millióért, de 250 millió a legjobb ajánlat, miközben meg itt-ott elsumákolva dolgokat 70 millióért valósul meg ténylegesen, rossz minőségben, a maradék 180 millióból meg jacht lesz, meg magántőkealapba befizetett összeg, meg hasonlók.
#6 > A Soros-hálózat nevezte ki ennek. A valós korrupció átlagos:
> [link]
Olvasom: „Az Európai Unió közvéleménykutatásának, az Eurobarométernek a 2023-as eredményei szerint a magyarok 22 százaléka gondolja úgy, hogy a korrupció érinti a mindennapjait.”
Közvéleménykutatás? Ez nem a korrupció mértékéről mond el bármit is, hanem arról, hogy az emberek tudnak-e róla, érintettnek érzik-e magukat benne. Ha alig tud valaki arról, hogy egy cégnél pénztáros sikkaszt, akkor már nincs is sikkasztás, nincs itt semmi látnivaló?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!