Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti és vallási értékeket...

A nemzeti és vallási értékeket fontosnak tartó emberek továbbra is Orbán Viktor mellett állnak?

Figyelt kérdés
Ezt mutatták ki kutatások is, hogy különböző pártok szavazói mennyire tartanak fontosnak bizonyos értékeket. A nemzetet a Tisza part szavazói is aránylag fontosnak tartják, de a vallást nem, ami végülis nem meglepő, mert az általuk istenített Magyar Péter magánélete is távol áll a keresztény erkölcstől.

tegnapelőtt 09:12
1 2
 11/17 Mansour ***** válasza:

#10

Nem vagyok vallásos, így nincs is szükségem a vallásra morális szempontból. De van egy rossz hírem számodra: az európai kultúra a zsidó-keresztény vallási értékrendre épül, így a te morális iránytűdet is alapvetően ez határozza meg.

tegnap 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Zsidó-keresztény vallási értékrend nincs. Van zsidó és van keresztény vallási értékrend.
tegnap 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Mansour ***** válasza:
A Bibliáról hallottál már?
tegnap 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én igen. Te ezek szerint nem sokat, hiszen nem vagy tisztában azzal, hogy az Újszövetség felülírja az Ószövetséget.
ma 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Mansour ***** válasza:

"az Újszövetség felülírja az Ószövetséget."

Ezt kitől hallottad? Mert egyik keresztény felekezet sem ezt vallja, legalábbis abban az értelemben biztos nem, hogy érvénytelenítené.

És egyébként is, a Biblia tartalmazza mind a zsidó, mind a keresztény vallás szent iratait, amelyek a zsidó-keresztény kultúrkör legfontosabb alapjául szolgálnak. Tetszik vagy sem, az ebben a kultúrkörben született összes szellemi irányzat erre az alapra építkezik, még a vallással szembeforduló irányzatok is, a felvilágosodástól a woke-ig. Egyetlen kivételt tudok: Nietzsche és a nácizmus. Ők a zsidó-keresztény szellemi szférán kívüli alapot választottak maguknak. Remélem, te nem az ő morális iránytűjüket követed.

ma 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15 Ezt maga a Biblia írja.

[link]

"Hallottátok, hogy a régiek ezt a parancsot kapták: Ne ölj! Aki öl, állítsák a törvényszék elé. 22Én pedig azt mondom nektek: Már azt is állítsák a törvényszék elé, aki haragot tart embertársával..."

"7Hallottátok a parancsot: Ne törj házasságot. 28Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele..."

"Hallottátok ezt a régieknek szóló parancsot is: Ne esküdjél hamisan, hanem tartsd meg az Úrnak tett esküdet. 34Én pedig azt mondom nektek: Egyáltalán ne esküdjetek, sem az égre, mert az Isten trónja, 35sem a földre, mert az lába zsámolya, sem Jeruzsálemre, mert az a nagy Király városa..."

"Hallottátok a parancsot: Szemet szemért és fogat fogért. 39Én pedig azt mondom nektek, ne álljatok ellent a gonosznak. Aki megüti a jobb arcodat, annak tartsd oda a másikat is..."

"Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. 44Én pedig azt mondom nektek: szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért..."

ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mansour ***** válasza:
Jó, és...?
ma 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!