Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Na, ugye , hogy nálunk a...

Na, ugye , hogy nálunk a legalacsonyabbak a gázárak?

Figyelt kérdés
[link]

tegnap 21:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
8: A tőzsdei ár mindig olcsóbb, mint a végfelhasználói ár. Minden országban. Semmit nem mondtál.
tegnap 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"a valóság nem zavar, hogy a tőzsde ár olcsóbb?"

Próbálj meg kereskedőt felkutatni, aki a lakossági ár alatt elad neked villanyt. Ez ilyen egyszerű.

tegnap 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 sörpocak ***** válasza:

Azért nagyon érdekes, mertha a cikk végére érünk és a keresetek arányában nézik a számokat, bár Magyarország továbbra is előnyös helyen van, a különbség már tized százalékokban mérhető, miközben a cikk elején 5-szörös meg 10-szeres különbségek ütköztek ki. Értelemszerűen a kettő megfér egymás mellett, mert amennyivel drágább a német rezsi, annyival gazdagabb is az átlag német állampolgár. Az pedig egyértelmű, hogy a nyugat-európai rezsi árak magasabbak, hisz magasabb bérezésű emberek dolgoznak rajta, magasabb, eurós árszínvonalon (értsd: drágább a villanyszerelő, akinek a bére egy magasabb rendszerhasználati díjban csapódik ki a végső fogyasztónál).


A másik érdekesség az, hogy a keresetarányos helyezésünk úgy van élmezőnyben, hogy az elmúlt 10 évben nem változtak a hatósági árak. Mindenhol máshol az elmúlt 10 évben folyamatosan nőttek a rezsiköltségek és még így is csak tized százalékokkal vannak lemaradva tőlünk? Ha egy futóversenyen az ellenfelen kapnak 10 évnyi előnyt, de az csak 1 méternyi különbséget szült, akkor azért elgondolkodnék a helyében, hogy nem-e rontott el valamit.


Utolsó sorban pedig kíváncsi lennék arra, hogy éves fogyasztás tekintetében hogyan nézne ki az összehasonlítás. Vajon az, hogy nálunk hatósági árak vannak meglátszik abban, hogy feleslegesen égetjük el a kilowattokat és nem törődünk azzal, hogy az utcát fűtjük? Ha 1 kWh magyar áram csak egy kicsit kevésbé nyomja az én pénztárcámat, mint a németét a német kWh ára, de neki sokkal kevesebbet kell belőle felhasználnia és végsősoron kifizetnie, akkor hiába jártam jobban fajlagosan, az év végére én lettem szegényebb.

tegnap 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

11.

"tőzsdei ár mindig olcsóbb, mint a végfelhasználói ár. Minden országban. Semmit nem mondtál.

tegnap 23:15"


persze kicsi huszár! csak meg kéne tanulod számolni , mert mondjuk nem mindegy hogy 20%-kal több vagy több 100%-al

ma 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!