Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az osztrák-magyar határon még...

Az osztrák-magyar határon még mindig egy 100 éves dimenziókapu van. De már a V4-es országok felé is. Az Orbán-éra egy nagyon kidobott 2 évtized volt?

Figyelt kérdés

Aki járt mostanában az osztrák határ fele, az megtapasztalhatta, hogy csak pár méter választja el egy sávon az országot Ausztriától, de annak a pár méternek a megtétele felér 100 évvel. Igen, legalább 100 év mire a jelenlegi Ausztria szintjére jutunk, feltéve ha ennél egy jobb kormányzás lesz.


De ami még ennél is feltűnőbb (Ausztria eddig is fejlett volt), hogy az elmúlt 10-15 évben valóban volt a világban egy nagy gazdasági fellendülés amit a covid tört le, és valóban a világ fejlődött. A körülöttünk lévő országok is fejlődtek, fénysebesen. Varsó, Prága, Pozsony már félig Nyugat lettek, Románia, Bulgária is felzárkózott. Egyedül a térségben nálunk mintha ez a 15 év fejlődés kimaradt volna. Sokan még arról is beszámolnak hogy most rosszabbul élnek mint 15 éve... ez azért nagyon nagy szégyen egy ilyen világgazdasági konjunktúra idején, amire az Orbán-éra esett. És bár hanyatlik a NER de még ki tudja mennyi idő lesz mire valóban sikerül megbuktatni, lehet még 10 év vagy még több. Kizárt hogy 2026-ban de még 2030-ban is esélytelen leváltani. Talán majd 2034.


Ki lehet mondani, a körülöttünk lévő országok fejlődését és fejlettségét látva, hogy az Orbán-éra egy fájdalmasan kidobott 2 évtized volt? 20 évet kidobtunk az ablakon?


okt. 2. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Jó a megfogalmazás a kérdésben: "dimenziókapu":).
okt. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Régen a román határon volt egy veszett nagy zökkenő, aztán olyan volt mintha földúton mentél volna és a városban különösen vigyázni kellett, mert hiányoztak a csatornafedők és tele volt minden lószarral!
okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, aki ilyen szöveggel jön, hogy "most rosszabbul élnek mint 15 éve" azok általában egyáltalán nem hajlandóak arra visszaemlékezni hogyan éltek VALÓJÁBAN 15 évvel ezelőtt.

Van egy meseszerű kép a fejükben és ahhoz képest most rosszabbul élnek, csak mert nem tetszik nekik a zorbán.

Természetesen kivételek mindig vannak. Egy kolléganőm férjét 4 éve elgázolta egy autó, a fél agya kiment de életben maradt, csak épp nem emlékszik soha alvás után felébredve, hogy mi történt vele, miért nem tud járni, miért nem tud értelmesen beszélni. Na nekik bizonyosan sokkal jobb volt az életük 15 éve, hiszen akkor a férj még egészséges ember volt, jól keresett, ahogy kolléganőm mondta a baleset után "az eszéből éltek" és szép, középosztálybeli, 4 gyerekes család voltak. Most meg a férj szegény ilyen lett, a felesége nem tud dolgozni mert 24 órában kell ápolja a férjét, a családjuk mind a betegágyhoz van láncolva. Sajnos sok hasonló történik, vannak cégek amik csődbe mennek, emberek akik elvesztik az addig végzett munkájukat - mindig van aki rosszabbul él mint korábban akkor is ha általánosságban sokkal jobb a helyzet. Ahogy Ausztriában is bizonyosan sokan vannak akik most rosszabbul élnek, mint 15 éve.

Ettől még a többségre az igaz amit előtte leírtam. Egyáltalán nem igaz, hogy rosszabbul élne mint 15 éve, csak arra már nem emlékszik. Sokan meg szándékosan hazudnak.

okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pedig egy reprezentatív felmérés alapján, 3 magyarból 2 mondja azt hogy rosszabbul él mint 15 éve.

Ezek szerint a magyarok többsége hazudik és hisztis?

okt. 2. 23:04
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

#4 Igen, azt mondja.

De ettől ez még nem lesz igaz.

A számok, tények makacs dolgok. Az érzések meg mindig változnak és becsapnak.

okt. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Ellenzéki fanyalgók!


Hány forint volt a havi jövedelmetek 15 éve és hány forint ma?


Nincs több kérdésem!

okt. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

#6 Az inflációtól nem fogok jobban élni, hiába tolja fel a fizetésem nominális értékét.

"A számok, tények makacs dolgok. Az érzések meg mindig változnak és becsapnak"

Csak hogy jelen esetben utóbbi számít, hiszen ugyanaz a szám nem mindenkinek jelenti ugyanazt. Egy afrikai bennszülött egy magyar zsákfaluban élete legjobb éveit élné, de ha egy budapesti üzletvezetőt ugyanoda leküldesz, ő menekülni akar.

Hiába mutatják azt a számok, hogy nőtt a reálbér néhány százalékot, ha egyébként az emberek úgy érzik, rosszabul élnek. Például azért is élhetnek rosszabbul, mert öregedő társadalom vagyunk, és egyre több időst kell gondoznia egyre kevesebb fiatalnak. Persze rá lehet fogni hogy ez "egyéni" probléma, de nem az, ezek részei a társadalmunknak. És hiába nőtt a reálbér, ha a családnak kétszer annyit kell fordítania az idős szülők gondozására mint korábban. A lakásvásárlás hasonló, apám huszonévesen épített családi házat magának a szocializmusban, testvére vásárolt több házat is, azóta eladta őket, jól él egy panellakásban amit szintén megvásárolt. Nővérem elmúlt 30 és még nincs saját lakása, jobb állást keres higy hitelt tudjon felvenni, én pedig még mindig szüleimmel élek, pedig én is szeretnék elköltözni. Most hiába jössz a számaiddal, hogy nőtt a bér, meg csökkent a munkanélküliség, meg mennyi megtakarítása van az átlag magyarnak, de szüleinknek ilyen idősen már saját háza volt, mi meg éppen hogy bérelni tudunk valamit, ami mellett már nincs is mit félretenni. És megint ott tartunk hogy a jólét szubjektív, nyugatabbra pl. nem létszükséglet a saját ház, elvannak a bérléssel, Magyarországon viszont még mindig a saját ingatlan az önállósodás egyik alapvető lépcsőfoka. Hiába mutatják a számok hogy mi még mindig nagyobb arányban élünk saját ingatlanban, attól még a korábbi helyzetünkhöz képest ezt kevésbé engedhetjük meg magunknak. De ezernyi ilyen apró dolog van amiért az átlag magyar valóban úgy érzi, hogy rosszabbul él most, mint 10 vagy 20 éve, és meg is vannak ennek az oka. Egy-két számadattal nem fogod őket meggyőzni, ha egyszer a megtakarításukra, az elért eredményeikre, az életükre nézve ők nem ezt tapasztalják.

okt. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
2010 óta jelentősen közeledtünk Ausztriában gazdasági fejlettségben. GDP-ben, átlagbérben stb. Ezek a tények. A dimenziókapuddal jelentkezz egy sci-fibe.
okt. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

#6

Pöcsfai


Teljesen lényegtelen, kinek mennyi volt a fizetése 15 évvel ezelőtt, az semmit sem mond el az életszínvonalról.

okt. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Ausztria nem jobb, hanem más.

Amiben jobb, az nem a Fideszen múlik, a többi eddigi kormány idején sem volt olyan az ország, mint Ausztria.

Amit te utazóként látsz, hogy pl rendezettebb az utcakép,azt az az embereknek köszönhető.

okt. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!