Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyhogy ennyire elült ez az...

Árokpart kérdése:

Hogyhogy ennyire elült ez az iskolai mobiltelefon tiltásának az ügye?

Figyelt kérdés
Milyen érdekes, hogy se a szülők nem tiltakoznak, tiltakoztak, sem a diákok, sem a diákönkormányzatok, senki nem fordult emiatt akár az oktatási jogok biztosához vagy az állampolgári jogok országgyűlési biztosához, sem az Alkotmánybírósághoz. Azért csodálkozom, mert szerintem ezelőtt kb. ha ez 10 éve történik, akkor szerintem simán megfúrták volna közös erővel ezt a rendeletet. Mi az oka ennek a passzivitásnak, hogy még a független állami szervekhez sem fordult senki ez ügyben.
ma 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok szülőtől hallom, hogy nem bír kapcsolatot tartani a gyerekével mert az "0-24ben a telefont nyomja". Hogy nem csinálnak házit, nem hobbi sportolnak, nincsenek a szabadban, nem tanulnak ilyesmik. Szerintem a szülők látják, hogy a telefon gonosz dolog és örülnek is neki kicsit. Persze vannak olyan hangok, hogy "de mi van ha szükség van rá", de ezek kevesebben vannak.
ma 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ebben a formában nem jó a rendelet de alapvetően én egyetértek azzal, hogy tanórára nem való a telefon.

Kicsit nehézkes kivitelezni, bár van olyan suli elvileg, ahol működik: szünetben náluk lehet a telefon, órára bezárni egy kis, saját névre, kóddal ellátott szekrénybe.


Informatikus létemre nem tartom jónak ezt a túlzott digitalizációt, a Facebook és egyéb közösségi média platform nem arra való, hogy órán azon lógjanak a gyerekek, sem arra, hogy a tanár azon keresztül tájékoztasson, vagy adjon ki feladatot.


Évről-évre egyre rosszabb eredmények születnek az oktatás terén (is), "butulnak" a mai gyerekek (bizonyos téren). Ami nagy részben a kormány "oktatás politikájának" köszönhető, más részben pedig a hirtelen megugró, túlzott digitalizációnak.


Nem itt, nem ezt és nem így kellett volna cselekedni, de a rendelet helyes szabályozással hasznos is lehetne.

ma 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Azok a szülők hisztiztek akiket az idegbeteg gyerekük összevert meg terrorizált emiatt. De a többség támogatja és látja a pozitív hatásait.
ma 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik a bibi, hogy a tanárok aláírták a pedagógustörvényt, amiben benne van, hogy nem kritizálhatnák az oktatási rendszert.


A kormány demonstrálta is az erejét az "ellenkező" igazgató kirúgásával.


Szóval a tanárok nem fognak erősködni.

A fideszben a gyerek neve kuss.

A szülők meg örülnek, hogy a gyerek nem kap beírást az órai mobilozásért.

ma 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es Hiába írták alá az Alaptörvény szerint mindenkinek lehet véleménye és az Alaptörvény erősebb mint a pedagógustörvény. A mai szülők tehetetlenségét meg egyszerűen nem értem.
ma 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
A Fidesznek meg 2/3-a van! :ooo
ma 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert a többség támogatja az új szabályozást.
ma 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!