Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyáltalán lehet az tudni...

Árokpart kérdése:

Egyáltalán lehet az tudni pontosan, hogy ez a mobiltelefontiltás a sulikban konkrétan kinek a fejéből pattant ki, pl. kinek volt az ötlete a Fidesznek vagy KDNP-nek?

Figyelt kérdés
Soha nem hangzott el, hogy bármilyen képviselői vagy bármelyik kormánytag indítványa lett volna. Hogyan született meg ez a rendelet, hol és mikor tárgyaltak róla?
aug. 29. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni.
aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Akárki volt jó az ötlet, de attól tartok nehéz lesz megvalósítani.
aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2-es Mi ebben a jó ötlet áruld már el nekem? A gyerekeket az életre kell nevelni és a mobiltelefon manapság már hozzátartozik az élethez. A helyes használatát kell nekik megtanítani nem elvenni.
aug. 29. 14:18
 4/19 anonim ***** válasza:
12%
Csak arra a pár órára szabadulnak meg tőle még tanulnak az órán.
aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
Hamarosan úgyis a fejükbe lesz ültetve a telefon, szóval már csak pár évet kell kibírni...
aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Belügyminiszteri rendelet. Vagyis bőven elég, ha Pintér Sándor így akarta. Senkivel nem kellett egyeztetni.

Én egyébként nem a rendeletben foglaltakat tartom hibának, hanem magát a rendeletet. A legtöbb iskola a házirendjében megfelelően szabályozta ezt a kérdést és ez így rendben is volt. Teljesen felesleges volt erre egy rendelettel "ráerősíteni". De ez a kormány mindent központilag, felülről akar szabályozni. Legszívesebben azt is előírnák, hogy az állami intézményekben dolgozók mikor menjenek WC-re.

aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
6-os Akkor tulajdonképpen Alaptörvény ellenes is a döntés, mert illegitim módon született meg.
aug. 29. 22:09
 8/19 anonim ***** válasza:

7-re:

Én úgy tudom, ez egy BM-rendelet, nem törvény. Akkor pedig ez így legitim volt.

A Fidesz-kormány egyébként ügyel a formára pont azért, hogy ilyenekbe ne lehessen belekötni.

aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Miből vontad le azt a következtetést, hogy illegitim?
aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
8-9-es A pedagógia szakma teljes kihagyásával hozták meg a rendeletet. Rendelet ilyen nagy horderejű nevelési kérdésre nem terjedhet ki, ilyen nagy horderejű pedagógiával kapcsolatos döntés csakis kizárólag törvény lehet.
aug. 29. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!