Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyáltalán lehet az tudni...

Árokpart kérdése:

Egyáltalán lehet az tudni pontosan, hogy ez a mobiltelefontiltás a sulikban konkrétan kinek a fejéből pattant ki, pl. kinek volt az ötlete a Fidesznek vagy KDNP-nek?

Figyelt kérdés
Soha nem hangzott el, hogy bármilyen képviselői vagy bármelyik kormánytag indítványa lett volna. Hogyan született meg ez a rendelet, hol és mikor tárgyaltak róla?
aug. 29. 14:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ki mondja meg, mi a nagy horderejű és mi nem? Még az érettségi teljes lebonyolítása is csak kormányrendelet! Még a pedagógusminősítés teljes lebonyolítása is csak rendelet! A törvény meg a rendelet közt nem az a különbség, hogy mekkora horderejű, az nem objektív tény, hanem a törvény általános, főbb alapelvek, és a konkrét végrehajtási utasítás a rendelet.

A társadalmi egyeztetés pedig technikailag megvolt, csak tojtak rá. Pont mint minden másban. Ilyen alapon ez se illegitimebb az összes többinél.

aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A pedagogiai szakma alap etoen egyetert a dontessel. A problema a tarolassal van.


A mobiltelefon elterjedese elott, de meg inkabb a mobilnet elterjedese elott is volt oktatas.

En 2005ben kezdtem a gimit, volt telefonom, de nem nyomkodtam oran, szunetben stb. Mert nem volt fb,insta,tiktok stb.

Most manapsag a gyerek bemegy a suliba es oran is nyomkodja ha nem erdekli a tananyag.

aug. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A pedagógiai szakma remélem, hogy alapvetően nem ért egyet a döntéssel, csak én nem vagyok annyira merész, hogy kinyilatkoztassam az egész pedagógiai szakmát! Az okoseszközök a 21. század alapfelszerelése az oktatásban is, a papír fölött bőven eljárt az idő. Az órai mással foglalkozást pedagógiai módszerekkel (pl érdekes órákkal, urambocsá technikai eszközök használatával) kell leállítani, nem a magántulajdon fizikai elvételével.
aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Aztan mondjuk tortenelem vagy magyar irodalom oran mi haszna van a mobiljanak? Vagy matekon? Matekon a szamologep boven eleg.


A telefonok korlatozasa nem jelenti hogy ne lehetne okoseszkozt hasznalni, vagy erdekesse tenni az orat. A problema az interneteleressel van, amit a mobilnet koraban eleg nehez korlatozni. Aztan a masik gond hogy alapveto jogsertest szenved el az akit mondjuk az iskolaban levideoznak az engedelye nelkul.


Meg azt is megnezem hogy hogyan tennel erdekesse egy irodalom orat. Ki fszt erdekel Jozsef Attila elete, vagy hogy mire gondolt Ady amikor a verset irta.

Plane ha a tanar mondjuk 50eves es 20eve belefasult a munkajaba es szarik az egeszbe.

O mar nem fog felmegyezni, megelegszik a csend van. A gyerek meg inkabb a telefonjat nyomokodna.

aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mobillal lehet a tankönyvben nem lévő szövegeket és képeket nézni, információt keresni vagy ellenőrizni, csoportmunkázni, különféle quizalkalmazásokkal játszani. A tanár feladatai közé tartozik, hogy megtanítsa, hogyan lehet az internetet a tiktokon kívül értelmes dolgokra használni.

A levideózás jogsértés. De nem az az ellenszere, hogy elvesszük az eszközt, hanem hogy megértetjük vele, hogy mért nem szabad, illetve olyan osztálylégkört alakítunk ki, hogy ne is akarja. Vagyis oktatunk és nevelünk. Nem pedig tiltunk. Ilyen alapon be kéne tiltani a menzán a kést, mert a késsel szúrni lehet. Különben is lesz nála másik, tehát nem is fog működni.

Ha valaki számára sehogy se érdekes, hogy mit gondolt Ady, az akkor se fog odafigyelni, ha nem mobilozik közben. Akkor firkál, álmodozik, papírcetlin levelezik, mint annó. A hatékonyságot a mobilelvétel nem fogja növelni.

aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Jaja, biztos majd a 55eves fiika matek szakos tanarneni fogja megtanitani hogyan kell az internetet hasznalni.


Hany eves vagy? En 34. Nagyon jol elvoltam mobil nelkul altalanosban es gimiben. Azonban ha most jarnek, az engem nem erdeklo orakon biztos telefonoznek. Legyen az mondjuk pl az irodalom.

aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, miféle őslénynek vizualizálod te az 55 évest, de nem az! Majd rá fogsz jönni, mikor te is annyi leszel! Ráadásul az 55 éves se most kezdett el ismerkedni az internettel, hanem legrosszabb esetben is 10+ éve. Tehát már bőven jól használja, a covid alatt meg aztán még a matematikai alkalmazásokat is. Nyilván nem mindegyik, de a kisebbség az, aki nem. Kérdésedre válaszolva én 63 vagyok, és iszonyú sokmindent tanultam a covid alatt önerőből, és csináltam meg olyanokat, mondjuk vetítéses videós magyarázat, amiről álmomban nem gondoltam volna, hogy képes leszek. Órán a legjobban a kahoot jellegű versenyeket élvezik a tanítványok.
aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

63evesen fogalmad sincs a mai tinikrol. Gondolom azt sem tudod mi az a tiktok, hogy mindneki nonstop azon log. Meg az en gyerekkoromban is az udvaron jatszottunk sotetedesig, most meg pseznek egesz nap. Ha epp nem akkor megy a tiktok es a tarsai.


Ha jartal volna mostanaban iskola kozeleben, pl szunetben, akkor digitalis zombikat lattal volna mindenfele.


63evesen errol ne legyen velemenyed mert fogalmad sincs errol.

A digitalizacios oktatas es a tulzott telefonhasznalatnak semmi koze egymashoz. Az elso mukodik a telefon nelkul.

Lehet digitalisan tanitani tablettel pl, vagy laptop+projektor komboval.

aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Te komolyan nem fogtad fel a kommentemben olvasható információkból (úgy is mint "tanítvány", "videós magyarázat", "kahoot"), hogy egy közel 40 éve pályán lévő középiskolai tanárral beszélsz? "Azt se tudod, mi a titkok" - ennél égőbb mondatot nem is írhattál volna! Úgy hangzik, mintha azt mondtad volna, hogy "te azt se tudod, ki az a Leonardo da Vinci!" Valahogy nem érzem szégyellnivalónak, hogy nem tiktokvideókkal múlatom az időmet!

Digitális zombik vannak, nem csak az iskolában, hanem a járműveken is, de azon nem segít az oktatásban betiltott mobil.

Tablettel. Majd te adományozol? A laptop-projektor kombót használja a tanár. Képzeld, még én is. De azon az egyen elég nehezen fognak a gyerekek csoportmunkát, önálló feladatot vagy quizjátékot végezni.

aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!