Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Nézőpont felmérése szerint...

A Nézőpont felmérése szerint a magyarok többsége egyetért az iskolai mobiltelefon-korlátozással. Te is egyetértesz vele?

Figyelt kérdés

[link]


Mármint nem a felméréssel, hanem az intézkedéssel. Egyesek kritikus állásponton vannak az intézkedést illetően, a magyar választók több mint négyötödös többsége (84 százalék) egyetért ezzel a döntéssel és jelentős kisebbségben (15 százalék) vannak azok, akik nem értenek egyet vele.


szept. 2. 08:19
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
25 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Alapvetően igen, de a megvalósítás módjával már kevésbé, lehetett volna átgondoltabban is csinálni.
szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Most volt az évnyitó nálunk.

Reggel szép nyugodtan jöttek a diákok és minden vita, ellenkezés és gond nélkül leadták a telefonjaikat. Aki ezt nem akarta az el se hozta.

Mindig lesz aki majd próbálkozik, lead egy számológépet tokban, mintha telefon lenne vagy leadja a régi telóját az új meg ott lesz a táskájában, ez természetes. Csináltuk már 4 éve. Azonban ha napközben nem veszi elő a telefonját, nem bukik le vele hogy szünetben azzal foglalkozik, nem csörög órán mert ki volt kapcsolva, akkor teljesen mindegy hogy a dobozban van az a telefon a tanáriban vagy ott a táskájában.

A szülők tudomásul vették a döntést, a tanárok tudomásul vették, a diákok tudomásul vették. Majd megoldjuk amit kell és mindenhol úgy alakítják a maguk házirendjét, telefon kezelését ahogy az ott működőképes.

Igen, ez volt a döntés előtt is látható, hogy a szülők, tanárok közel 80%-ban egyetértenek az ilyen eszközök iskolai korlátozásával. A mértéke volt vita, hogy ez így legyen, hogy el is kell venni a diákoktól vagy elég ha csak beírják a házirendbe és órán a tanár rászól a diákra ha nem akarja, hogy telefonozzon.

A valóság úgyis az lesz, hogy ahol majd ez jó a tantestületnek ott tényleg enm használják napközben a mobilokat, ahol meg más, ott majd elrendezik és alakítják.

szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mad Max2 ***** válasza:
75%

gumicsont az egész


Volt iskola ahol eddig is téma volt a telefon, de ott is bevittéka gyerekek ha akarták


Ez arra jó hogy a birka szavazók ezzel foglalják le az aggyukat, és nehogy a lényegen agyaljanak...

szept. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A Fidesznek nyaló Nézőpont Intézet ismét hazudott egy jó nagyot.


Íme a föltett kérdés:


"Inkább jó a véleménye/inkább rossz a véleménye/nem tudja vagy nem akar válaszolni.....

....... arról, hogy ősztől az iskolákban a tanítási nap folyamán nem lehet mobiltelefonokat használni, csak kizárólag oktatási céllal."


És akkor kijött a 84% - 15% - 1% arány, és a Nézőpont Intézet máris azt tudja hazudni, hogy a kormány intézkedésével nagy többségében egyetértenek az emberek.


Csakhogy a rendelet nem erről szól!

A rendelet lényege, hogy

a) nem az iskola alkot olyan szabályozást, ami a helyi körülmények szempontjából a legjobb nekik, hanem felülről, kötelezően írnak elő nekik valamit;

b) éspedig nem azt írják elő, hogy iskolában csak oktatási célra lehet használni a mobiltelefont, hanem azt, hogy az iskolába belépéskor le kell adniuk a diákoknak és csak akkor kaphatják vissza, amikor hazamennek;

c) és ha a tanár órán a mobiltelefon használatát engedné oktatási célból, akkor azt külön előre a Krétában is jeleznie kell, tehát nem elegendő saját hatákörben megengednie akkor és ott, hogy a diák elővegye a táskájából, hanem előre kell ezt írásban jeleznie.

Nem világos egyébként, hogy a c) pontban írt helyzetben aznap egész nap náluk lehet a telefon, vagy óra előtt ők felvehetik, majd óra végén újra le kell adniuk a telefont.


Mi a tény?

Az a tény, hogy a legtöbb iskola eddig is szabályozta házirendjében a mobiltelefon-kérdést, mert ez az eszköz már sok éve elterjedt az iskolások között. Ahol ez problémát vetett föl, ott szabályozták, éspedig olyan módon, ami az iskola adottságaihoz és a diákok viselkedéséhez mérten optimális volt. Ugyanakkor kellő rugalmassággal tudtak kezelni olyan kérdéseket, hogy pl. órán használni akarta valamelyik tanár.

Vagy pl. én matekból korrepetálok egy középiskolás lányt. Amikor dolgozatot írnak és azt kijavítva kiosztják nekik, ő nem hozhatja haza, mert ha eltűnik, a tanár nem tudja bizonyítani, miért adott kettest vagy ötöst arra a dolgozatra. Viszont nekem nagy segítség lenne, ha látnám, pontosan mi volt a feladat, és azzal mit tudott vagy mit nem tudott kezdeni, hol ment tévútra egy feladatnál. Erre pl. tökéletes megoldás lenne, ha órán lefotózná a kijavított dolgozatot, amivel az égvilágon senkinek sem ártana. Eddig még volt lehetősége arra, hogy a tanárt megkérje arra, hogy erre a célra órán elővehesse a mobilját, de ha ezután reggel le kell adnia, akkor értelemszerűen erre nem lesz lehetősége. Senki nem nyer vele, de a mi munkánk hatékonyságát rontja. Én pedig világéletemben utáltam minden olyan szabályt, aminek nem láttam értelmét - és azt hiszem a legtöbb ember ezzel ugyanígy van.


A Nézőpont Intézet pedig ügyesen ismét mást kérdez, mint ami a rendeletben áll, hogy utána azt hazudhassa, hogy az emberek egyetértenek a kormány intézkedésével. Ezt csinálják ezek az állami pénzzel kitömött hazugság-gyárak 14 éve, és ezt nem képes a lakosság nagyobb része a mai napig észrevenni.

szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom. Viszont attól tartok, hogy ennek a tiltásnak az okai visszavezethető több esetre, ami a fideszt károsítja. Az egyik ilyen történet, amikor még használtam a tiktokot (már lassan 2 éve nem, mert elegem lett belőlük, hogy törlik őket, és fenyegetőztek, hogy tiltják a fiókokom, de mindig csak fenyegetőztek, a cérna akkor szakadt el, amikor már régi vidiket is harácsolták, elmennek a pokolba... és akkor értelmes dologba vágtam, ez a sakk, már nem videókat gyártok a tetves tiktokra, hogy utána töröljék, ugyanis sok idő megvágni, szerkeszteni egy videót, s mikor törlik azt, akkor az idő, amit arra szántam kárba vész)


Szóval egy nap olyan történt, nappal tiktokoztam, amit még soha, és ahogy húztam le a videókat osztalytermekből jöttek az élők, tanoraról , és a diákok nagy része kabátban ült a teremben, nem volt fűtés, mert a fidesz a Vodafone felvásárlására gyűjtött.

szept. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

#4 Megint olyan dologról próbálsz hazudni amiről fogalmad sincsen.

A telefonokat lehet az oktatás közben oktatási célra használni ezentúl is. Én is fogom majd használni órán, ahogy eddig is tettük az óráimon.

A rendelet nem tiltja meg, csak szabályozza. A tanár óra előtt megfogja a kis dobozkát, beviszi az osztályba, kiosztja a telefonokat és mehet vele a feladat ha szükséges. Pont.

Ami nem lesz, hogy a sokadik alkalommal kell kivennem a diákom kezéből a telefont, mert ahelyett, hogy a feladatára figyelne, inkább videókat nézeget, aztán meg folyamatosan zavarja az órát, hiszen állandóan közbe kell kérdeznie a munkamenetbe, mert fogalma sem volt arról amit elmondtam előtte - hiszen a videójára figyelt. Meg olyan nem lesz, hogy a vécén levideózzák titokban a társukat és feltöltik valamelyik közösségi oldalra élőben, mert ez is megtörtént.

Hisztizhetsz, hazudozhatsz, de felesleges.

szept. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
58%

Az észsuerű korlátozással egyetértek. Az ész nélküli tiltással nem.

És persze ezt felhasználni arra, hogy a hatalom számára kényelmetlen embereket koncepciós perrel távolítsák el -elfogadhatatlan, aljas és erkölcstelen.

szept. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!