Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jó hely 2024-ben?

Magyarország jó hely 2024-ben?

Figyelt kérdés
tegnap 21:28
A kérdező szavazást indított:
A legjobb!
Jó hely
Nem olyan rossz.
Rossz hely.
Menekülj innen!
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
A harmadik legjobb hely Oroszország és Belorusszia után.
tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehetne sokkal jobb is ha nem ilyen tolvaj korrupt pedofil kormányunk lenne.
tegnap 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Vásárlóerőben már rosszabb mint Bulgária. Az EU legszegényebb országa.

Hogy ez mire jó világ szinten, arról sokáig lehetne vitatkozni. Valóban vannak rosszabb helyek a világon, (jellemzően Afrika, India), csak itt megint belefutunk egy ellentmondásba. Utánanéztem, még Indiában egy csepeli panel árából kapsz 10 ingatlant több milliós nagyvárosokban, sok indiai nagyvárosban pl. 80.000 rúpia az átlagfizetés, ami közel 400 ezer forint.

Tehát igaz, hogy vannak nagyon szegények Indiában, de azok nem is dolgoznak. Jaa.. úgy én is szegény lennék ám Magyarországon is, sőt éhen is halnék. Sok indiai inkább éhenhal minthogy dolgozni kelljen. Viszont aki dolgozik Indiában, pl. IT szakember, az ott 10-15-ször jobban él mint egy ugyanoylyan IT szakember Magyarországon, mert a reálbére sokkal-sokkal magasabb, több mint 10-szer annyi.


Tehát amikor azt nézzük, hogy milyen az életszínvonal, nagyon fontos azt is hozzátenni, mennyit kell dolgozni azért? Mert a világon egyáltalán nem mindenhol divat a munka, a sok munka főleg nem. Magyarország a világ 10 legkeményebben dolgozó országai között van a munkaórák tekintetében, mégis az életszínvonal ahhoz képest alacsony.


Nem jó hely Magyarország világ szinten sem. Én 3 éve éppen ezért váltottam is országot.

tegnap 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Magyarország jó hely és minél több olyan megy el innen mint a 4-es, annál jobb lesz.
tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
51%
Igen, meglehetősen jó hely.
tegnap 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 felkelhetetle ***** válasza:

Attól függ, hogy ki vagy és hogy milyen körökben mozogsz.

Ha az átlaghoz tartozol, akkor európai viszonylatban egyáltalán nem jó. Világviszonylatban, ha beleszámoljuk a banánköztársaságokat, akkor lehet szebbet mutat a mérleg.

tegnap 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

4-es hozzászóló:


Ez aztán az önkritika!

tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

legjobb volt kiköltözni innen :D

a tököm éljen itt és fizesse ezt az őrületet balkáni fizetésből

tegnap 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

8-as

Egyébként viccen kívül nekem is az a személyes tapasztalatom, hogy Magyarországról kiköltözni volt egy nagy élmény. Mivelhogy mi ennek a gazdasági uniónak már a legeslegalja vagyunk, így nagyon jó volt megtapasztalni, hogy ugyanilyen kompetenciával pl. német nyelvterületen mennyivel többre értékelik a munkádat és mennyivel jobb a lakhatási helyzet is, még ha egy kicsit még mindig drágább, de a lakások minősége sokkal jobb és hát 3-4x annyi fizuból nem érzed akkora érvágásnak a lakbéreket sem.


Még egyszer, nem azt mondom hogy Magyarország az egy abszolút szar hely a világban, de a reálbérek tekintetében ritka rossz. Abból a szempontból nézve tényleg India is jobbnak tekinthető. De ez is lehet szakmafüggő.

tegnap 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 naugye xd

mi soha többet nem megyünk haza az tuti


nyugodtan pontozzatok le hisz ti fizetitek nem én, nekem nem lesz kevesebb a fizum mert ti lepontoztok

ma 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!