Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem az alapműveltség...

Miért nem az alapműveltség része, legalább egy hangszer ismerete?

Figyelt kérdés

A magyar kormányok teljesen elhantolják a zenét, illetve az operát is.


Úgy gondolom, csak ez nevezhető művelt embernek, aki legalább tud egy hangszeren játszani.Ez egyfajta szintet, színvonalat képvisel.


A közoktatásban is nagyobb hangsúlyt kellene erre fektetni és kevesebb felesleges dologgal foglalkozni.Ráadásul a gyerekek szeretik a zenét és fogékonyak is rá.

Hadd válasszanak maguknak hangszert, amin megtanulhatnak játszani.


ma 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Persze jó lenne, de gondold el mit szólnának a szülők?

Nem mindegyik lenne elragadtatva.

ma 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én támogatom a dolgot, de szerintem sokan meg nem.
ma 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, a gyerekek szabadon választhatnak maguknak hangszert és megtanulhatnak rajta játszani. Az én lányom a zongorát választotta és egy fillérünkbe sem került a zeneiskola ahová járt, mert állami intézmény és bárki jelentkezhet zeneiskolába.

Miért akarod kötelezővé tenni? Abban mi a szabad választás?

ma 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esetleg kifejthetnéd, hogy miért gondolod ezt? Ezer sokkal fontosabb ismeretanyag van mint a pikula fujása. (Na jo, a szaxi fontos lehet, de az egy másik terület:-) Akinek igénye van hangszerismeretre annak van lehetösége tanulni. Akinek meg nincs, mert más az érdeklödése, miért kellene rákényszeriteni?
ma 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Érzék is kell a zenéhez. Az emberek 99%-nak nincs.
ma 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5.


A matematikához is kell.Mégis nyomják orrba-szájba.Lehetne azt is csökkenteni.Az ott tanult ismeret körülbelül fele sohasem jön elő az életben.

És nem leszel attól műveltebb,hogy letudsz deriválni valamit.


Na, de ha eltudod játszani a tavaszi szél vizet árasztot zongorán, attól már magasabb szinten fogsz állni.

ma 21:13
 7/11 anonim ***** válasza:
#5 Azért nem 99%. Ha megnézem az iskolában a diákjaimat akkor ez inkább 30%, de közülük is sokan meg tudnának tanulni valami egyszerű hangszeren játszani, csak nem túl jól mert nem érdekelné őket eléggé hozzá. Nem ugyanaz játszani egy hangszeren meg művészi módon megtanulni zenélni vele. Erre már tényleg 1-2% képes csak, de jól zenélni is sokkal többen.
ma 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem, inkább a biológia és egészségtan oktatására kellene jobban rámenni.
ma 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Bajnai idején volt a legjobb, akkor tízmillió bőgő és egy gordonka országa voltunk.
ma 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A zenei tehetség egy született készség, ami sok embernél nincs meg. Mi köze egy hangszer ismeretének a műveltséghez? Én speciel teljesen botfülű vagyok, egyáltalán nincs zenei hallásom. De van két diplomám, és megjelent már kb tucatnyi novellám. Ezek szerint én műveletlen vagyok?


"Úgy gondolom, csak ez nevezhető művelt embernek, aki legalább tud egy hangszeren játszani.Ez egyfajta szintet, színvonalat képvisel."

Én meg úgy gondolom, hogy te nem vagy tisztába a műveltség fogalmával.

ma 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!