Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Alapműveltségként mit érdemes...

Alapműveltségként mit érdemes tudni a hazai politikáról?

Figyelt kérdés

Az olyan dolgokra vagyok kíváncsi, amit ma egy fiatal iskolásnak nem árt tudnia.

Olyanokat ne írjatok, hogy egy kalap sz.r, mert ezt én is tudom.

Előre is köszönöm!:)



2013. aug. 18. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Orbán Viktor és a Fidesz oldalán a nemzet legjobbjai állnak, okosak, szépek, csupa szeretettel és jó szándékkal vannak tele, és nap mint nap az ország felemelkedésén munkálkodnak.


Az ellenzék ezzel szemben külföldi zsoldban álló destruktív horda, akik DIREKT, puszta gonoszságból csak ártani akarnak az országnak, de szerencsére a kormány megvéd minket tőlük.

2013. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
# 1: Azt kihagytad, hogy Viktor atyánk kormányra kerülése óta kolbászból van a kerítés és ezt csak a gaz nácik és a kommunisták nem hajlandóak elfogadni.
2013. aug. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 schocko ***** válasza:
Az alapműveltségbe minden beletartozik, illik tudni ki-kicsoda és mit csinált...
2013. aug. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

uh, ez kemény tészta:)

Nem kerülheted el hogy valamennyit a világképedböl transzplantálj a fejébe, talán ha elmondod neki, hogy ez az ahogy te gondolod, az jó.

Én a gyerekemnek elsösorban elmagyaráznám(ha lenne), hogyan müködik a képviseleti, pluralisztikus demokrácia, és alapvetöen aktív részvételre bátorítanám.

Mind a "mind hülyék, szard le az egészet", mind a "X párt est via veritas et vita, Y a GONOSZ" erösen elkerülném.


Megpróbálnám a bal és jobboldali (esetleg haladó szinten a liberális) világkép, filozófia különbségét 1-2 dolgon elmagyarázni, de ez persze nehéz, ha nincs érdeklödése hozzá.

De egyes témák néha példákon keresztül adják magukat:

Minimális állam vs ujrafelosztás,

több munkavállalói jog vs. versenyképesség,

keresztény, csaladi világkép vs. liberalizmus, a kisebbségek normális élethez való jogainak hangsúlyozása (nyilván 10 éves kor alatt a meleg témát nem biztos, hogy elövenném:)

Nacionalizmus mint koncepció és problémái: pl. a külföldi nagyvállalatok - munkát adnak vagy kizsákmányolnak (nyilván egyik sem az abszolut igazság).


Ezek elég okés szocikkeknek tünnek:

[link]

[link]


És persze - igazából gondolom ezt kérdezted - valamennyire arcokkal feltölteni száraz elméletet, de be kell valljam, ezzel óvatosan bánnék, mert annyi gyülöletet érzek mindenhonnan mindenfelé, hogy nem tudom, ezt hogy kell kezelni. Másrészt jobb ha nem készületlenül éri.

Talán el lehet neki magyarázni, hogy különbözö embereknek, családoknak különbözö érzelmeik, félelmeik vannak, és ezt lehet, söt kell is tisztelni, de nem kell egyetérteni vele.


Hogy a történelmi léptéket mennyire érdemes ilyenkor beépíteni a világképbe...? Kádár rendszer és MSzP... hát nemtom. Sztem a történelmet nem lehet karosszékböl elmagyarázni, egy gyereknek remélhetöen nincs tapasztalata hozzá.


Amit nem tudok másképp látni, és másképp tanítani, hogy a kifelyezetten gyülölködö, szélsöjobb eszmék károsak - voltak és vannak. Bocs, szerintem ez is fontos, nnameg, hogy a gyülölködés, gyomorból politizálás nem megoldás.


gondolom világos, hogy ezt neked írtam, nem ezekkel a szavakkal gondoltam elmagyarázni:)


Remélem nem voltam tul eröszakos, ezek csak gondolatok...

good luck:)

2013. aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat!:) Kicsit rosszul fogalmaztam szerintem... :D A fiatal iskolás én lennék, és én is már 16 éves vagyok, de annyira nem vagyok képbe semmivel, hogy nem szerettem volna, ha nagyon bonyolultan magyarázzátok el...:)
2013. aug. 18. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!