Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferencet egyértelműe...

Gyurcsány Ferencet egyértelműen rossz miniszterelnöknek tartották. De akkor mégis volt jövőképük itthon a fiataloknak? Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

2010 előtt kevesebb mint évi 7 ezer magyar hagyta el végleg az országot, most ez a szám 35 ezer fölé növekedett évente. Az Orbán-kormány alatt folyamatosan növekedő tendenciát mutatott az elvándorlás, kivéve 2019-2021 között amikor egyszerre ütött be a COVID és a brexit, akkor sok magyarnak haza kellett jönnie átmenetileg, de azóta úgy meglódult, hogy tavaly is történelmi rekordot döntött a végleg elvándorlók száma.

Azért mert most a fiataloknak nincs jövőképük ebben az országban. Gyurcsány idején még a fiataloknak is volt jövőképük, ezért volt ritka az, hogy valaki kivándorlásban gondolkodjon. És ami még aggasztóbb, hogy a Z generáció akiknek már lassan nem is kell tanítani nyelveket mert annyira rájuk ragad, és a technológia fejlődésével rengeteg segédapplikációval meg lehet tanulni egy tetszőleges nyelvet, azoknak több mint fele külföldön tervezi a jövőjét. És ennek nagy része meg is fog valósulni, mert a nyelvi hátránnyal induló Y generációból is sokan kivándoroltak/kivándorolnak.


Ha Gyurcsány olyan rossz miniszterelnök volt amilyennek mondják, azért mégsem volt olyan nagyon rossz, hiszen a fiatalok itthon is el tudtak tervezni egy élhető jövőt? Jobbak voltak a kilátások itthon is. Pedig akkor is már rég EU volt, és szabad munkaerőpiac, de mégsem mentek. Most meg..


ma 11:23
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
#18 Engem meg behívtak a munkaügyi központba, hogy lenne egy nekem való állás. Közmunkában kellett volna helyettesíteni egy gazdasági ügyintézőt egy év időtartamra. Nagyon megörültem neki, mert az én helyzetemben még az is nagyon jól jött volna. Ráadásul akkor még a garantált bérminimumot fizették volna érte, csak azt sajnáltam, hogy csak egy évre szól. Aztán amikor bementem, akkor derült ki, hogy mivel már pár hét múlva 55 leszek én már nem kaphatok közmunkát se, és nem is kell már bejárnom sem a munkaügyi központba se. Helyette a családsegítőbe kellett járnunk - nem csak nekem, hanem minden 55 év felettinek - 22.800 Ft-os "segílyért". És ez nem volt szabadon választható, nem dönthettem úgy, hogy én inkább maradok a rendszerben, és elvállalok akár kutyasz@r összeszedegetést is. 8,5 évem volt még vissza akkor a nyugdíjig.
ma 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!