Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferencet egyértelműe...

Gyurcsány Ferencet egyértelműen rossz miniszterelnöknek tartották. De akkor mégis volt jövőképük itthon a fiataloknak? Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

2010 előtt kevesebb mint évi 7 ezer magyar hagyta el végleg az országot, most ez a szám 35 ezer fölé növekedett évente. Az Orbán-kormány alatt folyamatosan növekedő tendenciát mutatott az elvándorlás, kivéve 2019-2021 között amikor egyszerre ütött be a COVID és a brexit, akkor sok magyarnak haza kellett jönnie átmenetileg, de azóta úgy meglódult, hogy tavaly is történelmi rekordot döntött a végleg elvándorlók száma.

Azért mert most a fiataloknak nincs jövőképük ebben az országban. Gyurcsány idején még a fiataloknak is volt jövőképük, ezért volt ritka az, hogy valaki kivándorlásban gondolkodjon. És ami még aggasztóbb, hogy a Z generáció akiknek már lassan nem is kell tanítani nyelveket mert annyira rájuk ragad, és a technológia fejlődésével rengeteg segédapplikációval meg lehet tanulni egy tetszőleges nyelvet, azoknak több mint fele külföldön tervezi a jövőjét. És ennek nagy része meg is fog valósulni, mert a nyelvi hátránnyal induló Y generációból is sokan kivándoroltak/kivándorolnak.


Ha Gyurcsány olyan rossz miniszterelnök volt amilyennek mondják, azért mégsem volt olyan nagyon rossz, hiszen a fiatalok itthon is el tudtak tervezni egy élhető jövőt? Jobbak voltak a kilátások itthon is. Pedig akkor is már rég EU volt, és szabad munkaerőpiac, de mégsem mentek. Most meg..


szept. 25. 11:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a rossz és a katasztrofális közt, egy csődbement ország a különbség.
szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
41%

A Gyurcsány pocsék volt. Sokat ártott nagyon. Az, hogy a Fidesz kétharmadot kapott és széttudta gyilkolni a jogállamot lényegében Gyurcsányal szembeni düh volt.


Az elvándorlás egy másik kérdés. Szerintem nem a jövőkép lett rosszabb, hanem a fidesz azon kulturája, hogy aki nem velük ért egyet azokat igyekszik ellehetetleníteni, semmilyen teret nem hagyva nekik. Az, hogy mára alig maradt valami abból a közösségi érzületből, hogy "mi magyarok". Vannak ők és mindenki más ellenség.

szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
Gyurcsány idején az egekbe szökött a munkanélküliség, utána indult meg a tömeges kivándorlás.
szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Most is óriási a munkanélküliség, csak mások a mérőszámok. Jelen pillanatban is 320 ezer magyar tartja magát munkanélkülinek.
szept. 25. 11:40
 5/21 anonim ***** válasza:
59%

3, én úgy emlékszem, mikor beléptünk az EU-ba 2004-ben, akkor volt egy két éves várakoztatás az új belépők eus munkavállalásával kapcsolatban, és, hogy-hogy nem, pont a Gyurcsány éra alatt oldódott ez fel.

Nem lehet a mai állapotokat Gyurcsány Ferencre fogni, egyszerűen nem valid.

szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%
Azokban az években talán egy vagy két millió ember is munkanélkülinek tartotta magát. Nehéz volt pontosan meghatározni hogy ki számított munkanélkülinek és ki nem, mert sokaknak még ha volt is munkájuk, az is csak valami bizonytalan kényszer megoldás volt.
szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem volt jövőképük, én ugyanúgy le akartam lépni, mint a mostani fiatalok, csak akkor sokkal ködösebb volt a kép ilyen téren, mint most, szóval a bátortalanok sajnos itt maradtak...
szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%
4: Nem, most nagyon alacsony a munkanélküliség.
szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

5-ös, rosszul emlékszel, az EU-s csatlakozás napjától kezdve szabadon lehetett munkát vállalni bárhol az EU-ban.

Bizonyos szakmákban már előtte is, pl. orvosok kivándorlása Svédországba és az Egyesült Királyságba már 2004. előtt elkezdődött. Az informatikusokat meg szinte mindenhol tárt karokkal fogadták már 2004. előtt.

Az EU-s csatlakozással a kétkezi munkások indultak meg, ill. az addig illegálisan kint dolgozó építőipari munkások, mezőgazdasági idénymunkások utána legálisan dolgozhattak kint.


Nyitóra válaszolva: A Fidesz óriási energiát fektetett Gyurcsány és a Gyurcsány-kormány lejáratásába. Nem volt az olyan jó kormányzás, de az utána jövők sem voltak sokkal jobbak. Szóval a kritika pont a Fidesz részéről nem volna jogos. Kinek a részéről lenne jogos? Egy szlovákiai politikus részéről, ui. ők a Gyurcsány-kormány idején kezdtek elhúzni mellettünk, és utána is csak növelték előnyüket. Egy olyan országról beszélek, ami kb. olyan gazdasági-társadalmi szerkezetet örökölt, mint Magyarországon az Északi-középhegység térségei: korszerűtlen, környezetszennyező szocialista nagyipar, amelynek a termékei eladhatatlanok, a gyárak csődbe mentek, a munkanélküliség magas, a romák aránya és az általuk okozott közbiztonsági és együttélésbeli problémák nagyon súlyosak. És nincs mellettük egy fejlett Dunántúl vagy nyugati határszél, mint nálunk. Na, innen hagyott le minket Szlovákia! Azt hiszem, ehhez nem kell kommentár...

szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
34%
Akkor sem volt jövőkép. Az akkoriban lett újra amikor eltakarodott. Az, hogy utána mi jött, ami napjainkban is zajlik az más téma....
szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!