Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferencet egyértelműe...

Gyurcsány Ferencet egyértelműen rossz miniszterelnöknek tartották. De akkor mégis volt jövőképük itthon a fiataloknak? Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

2010 előtt kevesebb mint évi 7 ezer magyar hagyta el végleg az országot, most ez a szám 35 ezer fölé növekedett évente. Az Orbán-kormány alatt folyamatosan növekedő tendenciát mutatott az elvándorlás, kivéve 2019-2021 között amikor egyszerre ütött be a COVID és a brexit, akkor sok magyarnak haza kellett jönnie átmenetileg, de azóta úgy meglódult, hogy tavaly is történelmi rekordot döntött a végleg elvándorlók száma.

Azért mert most a fiataloknak nincs jövőképük ebben az országban. Gyurcsány idején még a fiataloknak is volt jövőképük, ezért volt ritka az, hogy valaki kivándorlásban gondolkodjon. És ami még aggasztóbb, hogy a Z generáció akiknek már lassan nem is kell tanítani nyelveket mert annyira rájuk ragad, és a technológia fejlődésével rengeteg segédapplikációval meg lehet tanulni egy tetszőleges nyelvet, azoknak több mint fele külföldön tervezi a jövőjét. És ennek nagy része meg is fog valósulni, mert a nyelvi hátránnyal induló Y generációból is sokan kivándoroltak/kivándorolnak.


Ha Gyurcsány olyan rossz miniszterelnök volt amilyennek mondják, azért mégsem volt olyan nagyon rossz, hiszen a fiatalok itthon is el tudtak tervezni egy élhető jövőt? Jobbak voltak a kilátások itthon is. Pedig akkor is már rég EU volt, és szabad munkaerőpiac, de mégsem mentek. Most meg..


ma 11:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
Azért volt jövőképük, mert Gyurcsány sohasem tűnt annyira leválthatatlannak, mint most Orbán, és bíztak benne hogy majd egy kormányváltás után talán minden jobbra fordul. Ezért sokan kivártak, és amikor látták hogy az új kormány sem lesz jobb, csak akkor szánták rá magukat a kivándorlásra.
ma 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
A munkaerőpiac a magyarok számára 2011-ben nyílt csak meg teljesen! Ezzel függ össze a kivándorlás felgyorsulása.
ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

#11 ez nagyon fontos, amit írsz. Nekem is több ismerősöm ott adta fel, amikor a teljes ellenzéki összefogás volt és akkor is két harmat. Akkor lett az, hogy OK ezt nem lehet leváltani, a közel jövőben is mindig csak ez lesz.


De ez is annak része, hogy erővel semmilyen teret nem hagynak semmi másra. Vagy beállsz a sorba vagy meghúzod magad és elvegetálsz, vagy elmész. De az nem pálya, hogy párhuzamosan létezzenek különböző világképek. Ha nem azt gondolod amit ők, akkor netto ellenség vagy. Nem dolgozhatsz állami cégnek, rossz helyre tett like-okért is valahogy nem lesz rád már igény stb.

ma 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pont akkor voltam a 20-as éveim elején és sehol sem tudtam elhelyezkedni. Főiskola után pályakezdőként sehol sem akartak alkalmazni, mondván, hogy nincsen tapasztalatom. Nyilván csak annyi volt, ami szakmai gyakorlat volt a suli alatt, de hát az tudjuk milyen...

Semmi, de tényleg semmi jövőképem nem volt. Aztán kormányváltás után végre sikerült elhelyezkednem jó messze a lakóhelyemtől, napi több óra ingázással (beázós, fűtés nélküli busszal nagykabátban) Budapesten. Azóta már kétszer váltottam jobb és közelebbi munkahelyre és most már 4. éve vezetői pozícióban kötetlen munkaidőben dolgozom stabilan.

Most már lett családom, most már jövőképem is van. :)

ma 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

14-es


Velem is ez volt a helyzet 2019-ben. Elvégeztem az egyetemet, ráadásul mérnök infót és kb. 6-7 hónapig munkanélküli voltam, mert sehova nem vettek fel, mivel nem volt szakmai tapasztatom csak egy papírom. Végül protekcióval tudtam elhelyezkedni nettó 200 ezer forintért Budapesten. Már akkoriban is egy stúdiólakás albérlet 135 ezer forint + rezsi volt. A szüleim egészítették ki a jövedelmemet hogy ne haljak éhen.


Szóval a helyzet most is változatlan, most is nagy a munkanélküliség, csak elhallgatjuk. Gúnyosak és arrogánsak vagyunk azzal szemben akik nem találnak állást, és igen hamar letagadjuk őket, 3 hónap után kitöröljük őket a nyilvános statisztikákból.

ma 13:30
 16/21 anonim ***** válasza:
#14 Én meg akkor lettem 50, sőt 55 év feletti munkanélküli. A mindenkori qúrmányok szóhasználatával "munkakerülő". 34 év munkaviszony után, 2 szakmával, érettségivel, nagy tapasztalattal. Mifelénk nem is nagyon voltak akkor álláshirdetések sem, a munkaügyi központban meg azzal vigasztaltak, hogy egyszer úgyis meg kell halni. Már a 30 éveseknek is azt mondták, hogy ha van rokonuk vagy ismerősük, aki tud nekik munkát adni, akkor lesz munkájuk, ha nincs, akkor nem lesz. Mert 30 éves kor fölött már SENKIT nem vesznek föl dolgozni. Az 55 év felettiek meg még közmunkát sem kaphattak, és a munkaügyi központba sem kellett már bejárniuk. Pedig akkor már ránk a megemelt nyugdíjkorhatár vonatkozott. És ez így volt kb. a 2010-es évek közepéig, tehát még a Fidesz kormány alatt is. Addigra meg akinek sikerült egyáltalán túlélnie, már tényleg ott volt a nyugdíjkorhatárnál, és mehetett ilyen nyomorúságos helyzetből nyugdíjba.
ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"akinek sikerült egyáltalán túlélnie"

Nem hallottam, hogy bárki is éhenhalt volna annak idején. Nem lehet hogy te dramatizálod túl a helyzetet?

Aki 30 éves koráig nem tudott felfutni egy jól menő szakmában, az most is megy a lecsóba a munkaerőpiacon. Él amiből él, senki sem törődik vele.

ma 14:17
 18/21 A kérdező kommentje:
A munkaügyi központban meg nekem sem tudtak adni semmilyen munkát. Megadtam bruttó 350-400 ezer forintos bérigényt, informatika területen. Hónapok alatt 0 megkeresést kaptam. Majd küldték 3 hónap múlva, hogy törlik az adataimat a munkaügyiből és hogy XY összegért fellebbezhetek a döntés ellen (de felesleges).
ma 14:23
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy túldramatizálom. Akkoriban mindennapos téma volt a tévében, hogy milyen gyorsan pusztulnak az ötvenesek. Néha még határozottan örvendeztek is a "szakértők", hogy ez milyen jó, mert így legalább nem fogják mégsem annyira bedönteni a nyugdíjkorhatárt.

Nyilván nem éhenhaltak, hanem a folyamatos stressz, a létbizonytalanság következtében lettek különböző betegségeik. És valahogy feltűnően sok volt akkoriban a vonatgázolás is.

ma 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

nyugdíjkorhatárt = nyugdíjrendszert.

Szóval a lényeg az volt, hogy lehetőleg már meg se érjük a fölemelt nyugdíjkorhatárt.

ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!