Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes fideszesek miért nem...

Egyes fideszesek miért nem tudják hogy mi az a migráns?

Figyelt kérdés
Azt hiszik mert Európai fehér emberek ezért nem lehetnek migránsok, pl láttam egy videót amiben a Svédországba kiköltözött idős ember ott magyarázta hogy ő nem migráns mert fehérbőrű európai meg hogy vissza költözik Magyarországra mert a Fidesz annyival jobban csinál mindent, meg többször láttam fideszeseket arról írni hogy fehérbőrű európaiak nem lehetnek migránsok.

ma 15:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Migráns: Olyan iskolázatlan, erőszakos, vallásos, színesbőrű ember, akinek Amerika előre kiterveltem tönkretette a hazáját, és elültette a fülében, hogy Európában kánaán van, hogy aztán idejöjjön és tönkretegye Európát, megakadályozván, hogy Európa szuperhatalommá fejlődjön, ami kihívója lehet Amerika globális hegemóniájának.
ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
A migráns szót különböző helyzetekben különböző emberek különböző értelemben használják, emészd ezt meg. Ennek amúgy semmi köze ahhoz, ki kire szavaz.
ma 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Mert náluk pejoratív értelemmel bír. Mint ha azt mondanád, hogy b*zi.
ma 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Értelmező szótár !


Lexiq.hu


[link] › migrans


Migráns jelentése


2021. dec. 8.


— A migráns olyan ember, aki a lakóhelyéről elvándorol, és egy másik országban letelepszik.

ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%
Mert egy down-kórosnak is több esze van, mint az átlag fideszesnek, főleg a kdnp vonalon
ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Bőven nem ilyen értelmezéssel használja a többség, szóval nem tudom ezen mit kell csodálkozni.

Neked ha azt mondják, hogy migránsok lépték át a határt mire gondolsz? "szír agysebészekre" vagy pakisztáni vendégmunkásokra?


Migránst azokra értik akik illegálisan jönnek, úgy hogy senki nem hívta őket. Ez hogy "nagyon okos emberek" próbálják folyamatosan összemosni a letelepedési kötvénnyel jövő kőgazdagokat, a vendégmunkásokat a "migráncsokkal" szerintem eléggé gáz. Mert lehet itt nyelvtannáciskodni de a többség nem azt érti rajta amit az értelmező szótárban olvasni lehet.

ma 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

6.

"Az egyik meghatározás a helyváltoztató magatartást a szabályokhoz méri, ez alapján beszélhetünk legális és illegális migrációról. "


Magyarul azért mert legális vagy illegális nem lesz "nem migráns".


Érted?


Ez olyan mint hogyha azt mondanád, hogy a faház az nem ház csak a kőház

ma 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
6-os ha én nekem azt mondják hogy migránsok lépték át az határt akkor én arra gondolok hogy egy másik országból jött emberek lépték át az határt akik emigráltak egy másik országból, azt meg nem tudhatom hogy az usa-ból, írórszágból, Szlovákiából vagy a Fülöp-szigetekről jöttek-e, és nem csak azok migránsok akik illegálisan jöttek, hanem pl hogy ha te legálisan leköltözöl Németországba akkor te egy migráns leszel.
ma 15:43
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

7.


"Ez olyan mint hogyha azt mondanád, hogy a faház az nem ház csak a kőház" bár hülyeségnek hangzik de ha a társadalmi konszenzus a témában az lenne, hogy csak a kőház az igazi akkor akár igaz is lehetne ez. Eleve ha megkérdezel pár öreget, hogy mit gondolnak a könnyűszerkezetű házakról akkor valami ilyesmit fognak mondani, hogy az nem rendes ház.


De itt nem is azzal van a bajom, hogy szótár szerint nincs igazatok, hanem azzal, hogy nagyon jól elkülöníthető csoportokat akartok összemosni azzal, hogy hát végülis mindenki migráns aki nem otthon éli le az életét.

" migránsoknak hívjuk azokat az embereket, akik nem közvetlen fenyegetés vagy üldözés elől menekülnek, hanem elsősorban a jobb életkörülményeket keresik, és munkavállalás, tanulás vagy családegyesítés céljából indulnak útnak." és ez az EU saját oldalán van, még ők se akarják összemosni a menedékkérőkkel és belátják, hogy számtalan "alfaja" van a migránsoknak is.

ma 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, akkor te nagyon okos vagy DE szerinted a többség is erre gondol? Ha mondjuk azt mondod a nagymamádnak, hogy láttál az utcán egy migránst, ő mire fog gondolni? Ha random 100 embernek ezt mondod akkor ők mire fognak gondolni?
ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!