Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen szivtelen a tb...

Miért ilyen szivtelen a tb rendszer?

Figyelt kérdés
100ezret vonnnak tőlem tb jarulekként mert rendesen be vagyok jeletve. Nem volt esdig baj de most kértek egy mri t. Felhivtam őket valami december 18ra tudtak időpontot adni. Kérdeztem hamarabb lehetne e mondta a hölgy akár jövőhéten is ha kifizetem a vizsgálat árat ami 120ezer. Kérdezem én hogy minek vonják. Atb t?
ma 20:58
 1/10 árokpart ***** válasza:
6%
Az lehetetlen ennyit senkitől sem vonnak. Havi 11 ezer forint az egészségügyi hozzájárulási járulék.
ma 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Justinianus ***** válasza:
41%
Most már értem, hogy tudsz olyan értelmes kérdéseket feltenni... :)
ma 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
mert birka vagy és még nem költöztél el, akkor meg csak fizess!
ma 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

#1


Az azokra vonatkozik, akik maguk után fizetik, nem dolgoznak.

Ha dolgozol, többet vonnak.

ma 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Az lehetetlen ennyit senkitől sem vonnak. Havi 11 ezer forint az egészségügyi hozzájárulási járulék."

A tb a bruttó fizetésed 18,5%-a, ebből 7% az egészségbiztosítási járulék (a többi rész a nyugdíjjárulék és a munkaerőpiaci járulék)

Ez azt jelenti, hogy egy bruttó 600 ezres bérből 111 ezret befizetsz csak a tb-re, ebből 42 ezer egészségügyi járulék. Egy 900 ezres bruttó bérből több mint 166 ezer megy el tb-re, havonta. Ez évente 2 millió forint tb, és cserébe egy szaros 120 ezres mri-re nem tudnak időben berakni.

ma 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mit csodálkozol, komám?

Nekem hasi ultrahangra is 3 hónap volt, mire időpontot kaptam.

Vagy 15 ezer magánban, ahol következő héten tudtak fogadni. Nyílván nem vártam 3 hónapot.

Itt tartunk.

ma 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sajátos magyar "hibrid" rendszer... vagy fizetsz vagy vársz és lehet, mire sorra kerülsz, megdöglesz.


Csak úgy mellékesen:azért én még emlékszem, mikor felcsúti sertés a 300 ft-os vizitdíj ellen arénázott.

ma 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezt véleményezem úgy, hogy nem megszüntették a paraszolvenciát, hanem kiszervezték - "magánorvosi ellátás" fedőnéven.
ma 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát megertem csak szinte éreztem hogy rá akadt beszelni hogy fizessek magánba. Lehet el is megyek magánba. Csak kérdés akkor gyerekkel is ezt csinaljak? Meg aki nem tud fizetni haljon meg?
ma 22:43
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
erre most jössz rá tényleg? ezért költöztem el, miért nem költözöl el és akkor nem kell értelmetlenül fizetni?
ma 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!