Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormányzat adott is a...

A kormányzat adott is a fiataloknak, meg el is vett tőlük. Összességében a mérleg szerintetek azért pozitív?

Figyelt kérdés
[link]
szept. 16. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Igen, inkább jók ezek az intézkedések
Nem pozitív a mérleg
14 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekem sose adott semmit a kormányzat.
szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Igen, pozitiv, ezért is akar 10-8 diák automatikusan külföldre menni az iksola után. De, ma már ott tartunk, hogy sokan az iskola utánt sem várják meg, már középsuliban is külföldön tanulnak, ahogy hallani, nem kevés kormányvezető személy kölyke is.
szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

abszolút pozitív, köszönöm, hogy rávettek, hogy költözzek el ebből a lepukkant nyilvános wc országból, azóta mondjuk úgy 3x annyit keresünk, mert hogy keresünk, vittem magammal még 1 embert.

ti meg fizessetek ha nektek ez így jó...

szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekem fiatalként csak megnehezíti a megélhetésem a kormány
szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Fun fact: Magyarországon jelenleg életre szóló hitel vagy öröklés nélkül képtelenség gyökeret verni, még az lakás bérlés is csillagászati összeg, nemhogy saját ingatlan vásárlása.


Szóval a mérleg nagyon negatív, csak addig érdemes itt maradni pl egy multinál, amíg tapasztalatot szerez az ember, aztán meg azonnal lelépni. Külföldön sem lesz saját ingatlan, de a tehetséges és szorgalmas emberek jobban boldogulnak.


Idehaza a tehetség keveset nyom a latba, sokkal inkább számít az ismeretség, ezért van az, hogy az ország pont abba az irányba tart, amerre a part szakad.

szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
Duális képzésre kell Egyetemre menni és utána lesz 3,5 éves szakmai gyakorlatod is a diploma mellett. Utána egyenes út lehet külföld és aranyélet.
szept. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Pozitív.


Gyurcsány/Bajnai:

-Az összes felsőfokú iskolát, egyetemet fizetőssé tették;

Hatalmas, országos diáktüntetés volt emiatt.


-Kuncze nővére lenyúlta a Nemzeti Tankönyvkiadót;


-Kb 400 tankönyvcsalád volt forgalomban; a tanítók/tanárok szabadon választhattak; egyik ócskább minőségű volt, mint a másik;

Tankönyvkáosz volt és kaszáltak a kiadók;


Orbán kormányok:


-ingyen tankönyvek

-rászorulóknak napi 4 ingyen étkezés;

-diákhitel

-24 éves korig adómentesség

-egyetemista is kap gyes-t;

-ösztöndíjak

-családi adókedvezmények


-Külön a rászoruló családoknak 80 ezer ingyenes tanszercsomagot biztosított ;


-az elmúlt években kiosztottak 500 ezer laptopot az 5. és 12. évfolyamos diákoknak, és 2025 végéig további laptop szállítására lehet számítani;


-szeptember elsejétől a köznevelésben és a szakképzésben tanuló diákoknak az állam ingyenesen biztosítja a B kategóriás közúti járművezetői engedély megszerzéséhez a közlekedési alapismeretek és a gyakorlati vizsga letételéhez szükséges ismeretek elsajátítását.


-a sikeres nyelvvizsgadíj visszaigénylésének a lehetősége;


-kedvezményes utazás országszerte;


Ez csak dióhéjban.

szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
28 éves vagyok, én pont kiestem még az SZJA mentességből is, illetve már rég nem voltam középiskolás, amire jött a jogosítvány és a nyelvvizsga megszerzésének a támogatása. Gyerekem nincs, és a közeljövőben nem is lesz, így kb. semmit nem nyertem azzal, hogy a Fidesz kormányoz, de cserébe szorongom, mert egy rakás, sértett, kisebbségi komplexusokkal küzdő, dagad, középkorú fickó eloppta az ország jövőjét, és elvették a reményét is annak, hogy Magyarország élhető legyen, és napi 24 órában propagandával mérgeznek.
szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

"az elmúlt években kiosztottak 500 ezer laptopot az 5. és 12. évfolyamos diákoknak,"


És mi értelme volt, ha most nem használhatják a tiltó rendelet miatt? :D

szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
7, közben meg mindenes tanárt keres már a legtöbb álltalános és középsuli, folyamatosan összevont osztályok vannak emiatt, 60-80 diáknak tart órát 1 nyomorult tanár, aki semmiféle megbecsülést sem kap, az oktatásunk elavult, lexikális, tele tök felesleges információval, amit úgy próbálunk javitani, hogy senkit sem hagyunk mobilozni az órán.
szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!