Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A felsőoktatás és a közoktatás...

A felsőoktatás és a közoktatás támogatottsága között más is tapasztalt kettősséget a kormányzat részéről?

Figyelt kérdés

Én azt tapasztalom,hogy a felsőoktatást azért támogatják rendesen.

Pl nemzetközi rangsorban javult is tavaly pár magyar egyetem.Persze, ez az oktatóknak is köszönhető:

[link]

De, ha nem kapnak paripát hozzá, nem menne.



Illetve, ami nekem pozitívum,hogy vezetek be kamatmentes diákhitelt.Amikor én jártam Bsc-re, nekem még a sima diákhitelt (diákhitel 1 néven fut most) kellett felvennem, ami egyáltalán nem volt kamatmentes.

Gazdasági képzésre akkoriban lehetetlen volt állami ösztöndíjasra bejutni, ezért fizetnem kellett, de pénzem volt, ezért diákhitel kellett.


Meg, a mostani új változások is,hogy az egyetemek szinte szabad kezet kapnak a felvételivel kapcsolatban.Nagy keretet kaptak a felvételi követelmények eldöntéséhez.

Nem beszélve az alapítványos modell miatt, magasabbak lettek az oktatói fizetések.


Ezzel szemben a közoktatásban,ellentétes folyamatok zajlanak.Szigorítások, gyakran túlszabályozottság.A fluktuáció is jelentős.



Olyan, mintha a felsőoktatás lenne a gyerek, a közoktatás meg a mostohagyerek.


júl. 21. 10:43
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Ezt is következetlenül csináljáK. a házépítést is nem a tetőnél kellene kezdeni. Abból pedig hosszútávon baj lesz, ha az alapkutatásra szánt pénzeket megnyírbálják.
júl. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!