Örülnél egy negatív családi pótléknak, ha cserébe több adókedvezmény lenne gyerekek után?
Valaki egy kommentben azt írta, hogy nem tetszik neki a Tisza párt családipótlék duplázása. Mert ugye akkor a szegény emberek(kisebbségiek?) akkor majd több gyereket szülnek.
Ne aprózzuk el, fejlesszük tovább ezt az elgondolást. Legyen negatív családi pótlék, cserébe több adókedvezmény járna. Ezáltal egy szegény embernek a gyerek komplett anyagi csőd, még akkor is ha nem ad neki enni. A gazdag családok pedig kicsit jobban járnak.
Semmilyen családi adókedvezmény meg családi pótléknak meg gyerekek után járó pénzeknek nem vagyok híve. Ezek ugyanis mind csökkentik az ország gazdasági versenyképességét és végső soron egy rossz gazdaságot eredményeznek.
A Svájci modell bevezetését javaslom, hogy csökkentsük minimálisra az adóterheket, hogy a gazdaság a lehető legversenyképesebb legyen, a gyerekek után meg nem hogy plusz pénzt adnék, de az óvoda, bölcsőde is legyen fizetős. Csak az vállaljon gyereket, akinek van pénze felnevelni. Azaz ő magánügye.
11# Ez hosszabb távon nem feltétlenül igaz.
Való igaz, szép gazdaságot lehete egy ideig összehozni, ha nem lenne semmiféle adókedvezmény, családi pótlék és senki nem vállalna gyereket. Ugye mindenki többet tudna dolgozni, ha nincs a nyakán gyerek.
De ha nem születik gyerek, akkor egy idő után nem lesz munkaerő, ami viszont durván odavág annak a szép gazdaságnak. Majd egy nem is olyan szép nap egy kerek nulla lesz a gazdaság, amikor már nem létezik ember.
Dél-Korea népessége 2100-ra 19 millióra apad, a mostani 52 millióról, szerinted ez nem vág oda a gazdaságnak?
A magasabb adó nem feltétlen eredményez versenyképtelen gazdaságot. Az adó mindössze a kiadások átrendezése. Ha nincs adó, akkor minden bevételt az egyén költhet el. Ha pedig van valamennyi adó, akkor a bevételek egy részét az állam költi el.
Rengeteg olyan dolog van amiért a legtöbb ember inkább nem fizetne, de csúnya dolog lenne a hiánya. Ezeket adóból kell finanszírozni, ez van.
A népességpolitika eleve elhibázott ott, ahol csak diszkriminációval lehet embereket szaporodásra bírni. A gazdaság ereje és az ország eltartóképessége az a két körülmény, amelyeknek hatása van erre. Hiába fizetsz minden embernek x összeget és veregeted meg a vállát minden legyártott gyerek után, ha a felnövő gyereknek nem lesz semmilyen kilátása arra, hogy tisztességesen megéljen. ERRE teljesen felesleges legyártani tömegesen nyomoroncokat, - mert ezekről a szerencsétlenekről is majd a még aktívan dolgozók terhére kell majd gondoskodnia a társadalomnak!
Tudom, ez az éppen aktuális politikai "elitnek" sosem fog fájni, de akik a Földön és azon belül ebben az országban élnek, azoknak annál inkább!
A politika ilyen. Mármint a támogatások (vagyis inkább az ígéretek) a szavazók voksaiért vannak mindig porondon. Szerintem sem jó a támogatási rendszer. Már vesszőparipámmá vált, hogy nem azért nem vállalnak a fiatalok sem gyereket, mert anyagi bizonytalanságban élnek, hanem azért mert kiszámíthatatlanná vált körülöttünk a világ. Felelőtlen ember (vagy megélhetési szülő) persze mindig van, volt és lesz, aki azért csinál sok gyereket, mert arra kapja a támogatást, de ezzel szemben sok olyan is van, aki próbál felelősségteljes módon gyereket vállalni. A probléma azzal van, hogy hiába van ma jó állásod, biztos megélhetésed, perspektívád a jövőre nézve, ha a munkádat egyik napról a másikra elveszítheted, vagy éppen a kormányunk este nem tud aludni és rendeleti kormányzás keretein belül reggelre átírja az egész alaptörvényt. Ez az ami régebben más volt. Akkor volt a polgár előtt egy életút kép. Elvégzem a sulit, orvos leszek, megélek belőle. Ma ha valaki elhatározza, hogy orvos akar lenni, mire befejezi a sulit már az sem biztos, hogy lesz még egészségügy mire végez. Eltervezed, hogy szeretnél egy gyereket, mert megvan az anyagi biztonságod, állásod van, 1 év múlva, mire jön a gyerek, lehet, hogy már a cég sem lesz meg, ahol most dolgozol. Viszont, és ezzel biztatok mindenkit, aki fiatalabb tőlem és szeretne gyereket, hogy fiatalon vállalja be, mivel ugyanez visszafelé is igaz! Attól, hogy ma x@r állásod van, nem biztos, hogy holnap is az lesz! Pont amiatt, hogy ilyen gyorsan változik körülöttünk minden, semmi sem biztos. Lehet pár év múlva jön egy új kormány, és úgy csavarják a játékszabályokat, hogy pont neked dob zöldet a gép. Hogy ez mennyire jó vagy éppen nem jó, azt mindenki ítélje meg maga!
Hogy a kérdésre is válaszoljak, alapvetően én sem értek egyet azzal, hogy csak úgy, alanyi jogon osztogassanak bármilyen támogatásokat, viszont sajnos elég sokan rászorulnak manapság ezekre, és az a helyzet, hogy sok esetben egy társadalom által elismert szintről kerül valaki ilyen helyzetbe, mondhatni önhibáján kívül. Egy példa: Fiatal szülők, jó állással, anyagi biztonsággal, elhatározzák, hogy szeretnének két gyermeket. Szerencséjük van, meglesz az áhított, egészséges két picúr, de az egyik szülő valamiért kiesik. (Elválnak, meghal, lerobban, nagyszülő ápolása miatt kiesik munkából, stb.... sok ilyet hallani.) Ott marad magába egy szülő, egy jó esetben átlagos magyar fizuval, melyből még a családi adókedvezmény sem maxolható ki teljesen. Ha tehát a támogatás kizárólag csak adókedvezményhez kötnék, akkor ez a szülő hátrányos helyzetbe kerülne azzal szemben, ahol két jól kereső szülő van. Szegényt még az ág is húzza, ahogy mondani szokás. És igazából jóérzésű szülőként azt kell mondjam, hogy itt nem is a szülő, hanem inkább a gyerekek lesznek az elszenvedői a dolognak.
Mindemellett az sem fair valóban, hogy van két kétmilliós fizetéssel rendelkező szülő, akik az adókedvezményt teljes mértékben ki tudják használni, más meg, ahol a két szülő együtt sem keres 600k Ft-ot, oda meg nem jut, mert nincs miből visszaigényelni. Szal valahol én mindkét támogatási rendszernek látom a problémáját és/vagy a létjogosultságát is.
Bocs a hosszú hsz-ért! :)
11. részben igen. De azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy ideális esetben a "szaporulat" fogja kitermelni 20-25 év múlva azt a nyugdíjat, amit mi megkapunk.
A klasszikus Nugdíjrendszerben egyértelmű, hogy, amit Pistike megkeres, leadóz, abból jut a nagyinak is.
Mert szép dolog az öngondoskodás, de hogy bármiféle önkéntes, magán stb megtakarításból majd elfogadható nyugdíjunk legyen, ahhoz is kell egy működő gazdaság GDP-vel és adófizetőkkel, akik a növekményt előálíítják.
#18 Ez az amit sokan fel se fognak, hogy hiába van a pénz magánszámlán egy magánpénztárban, az is csak akkor marad fizetőképes ha vannak újabb és újabb tagjai akik épp befizetnek és nem nyugdíjat kapnak tőlük.
Ha nincs elég ember, nincs aki épp dolgozik, termel, befizeti a megtakarítását, akkor bizony ezek is csődbe mennek és hiába gyűlt a számlán sok évtizeden át a pénz, nyugdíjat nem lesz aki fizet majd nekik.
Sok ilyen nyugdíjpénztár ment csődbe már az idők során, olyankor meg vagy volt állami segítség és valamit kaptak az államtól a károsultak, csak keveset, vagy még az se volt, hanem állhattak be 70 évesen dolgozni, hogy legyen miből élni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!