Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban milyen...

A szocializmusban milyen bullshit munkakörök voltak?

Figyelt kérdés
Tudtok rá példát? Dolgoztatok e ilyen munkakörben? Pl. ablaknyitogató, levegő-felelős, egyebek.

szept. 11. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a bullshit?
szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban inkabb az volt a divat, hogy ha egy gyarhoz 10 dolgozo eleg lett volna, akkor 25 csinalt ugyanannyi melot a 10 helyett, hogy mindenkinek legyen munkahelye. Nezz utana a "kapun beluli munkanelkuliseg" kifejezesnek.
szept. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a vagongyárban voltam szállító egy barkassal, hetente 20 percet dolgoztam. De volt hogy hónapokig nem kellett csinálnom semmit, csak a váróban ültünk.
szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen nem volt.

Úgy működött a dolog, hogy pl egy gyárba kellett 20 irodai dolgozó, munkaügyes, bérszámfejtő, titkárnő, stb, és 100-an kerülgették egy mást.


Termelésen meg egy dolgozott, négyen meg nézték. Elavult, eladhatatlan selejtet termelt az az egy is.


A már akkor is hanyatló nyugat finanszírozta ezt az értelmetlen néphülyítést.


A poén az, hogy most is ezt csináljuk. Azt hazudjuk, hogy dübörög a gazdaság, mindenki dolgozik, (közmunkás, bp-en talán mindenki, majd egymillió ember nyugaton)akkumulátor világhatalom leszünk, jah régen a szén és acél országa. Se vasércünk se szenünk nem volt.


És most is kölcsönökből(csak nem 0%-os nyugati, hanem kínai, orosz, észak kóreai, kazah, meg a jóég tudja milyen)tartjuk fenn a látszatát egy "működő" gazdaságnak.

szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

4 vagyok


Azt még hozzá tenném, hogy mindezt alkoholmámorban élte át a dolgozó nép többsége. Boldog békeidők. Talán ezt szeretné viktor vissza hozni?


Csak rakom össze a mozaikokat.

-orosz magyar barátság

-béketábor(csak a béke kölcsön vissza ne jöjjön)

-hanyatló nyugat duma(miközben tőlük kuncsorgunk, és szidjuk őket)

-értelmetlen közmunkák, a statisztika javítására

-egypártrendszer

-személyi kultusz

-tévedhetetlen országvezetés

-állam által megszabott gazdasági irány(akkor is ha rossz, téves, és veszteséges)

-államosítás

-kisajátítás

-kommunista diktatúrák barátsága

-pártállammal rokoni, baráti viszonyban lévők mérhetetlen gazdagodása a nép kárára

szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az elhárítósok voltak bullshit munkakörben.

Persze hivatalosan és látszólag volt értelmes feladatuk, de valósában az elhárításbak dolgoztak és ezért voltak pozícióban.


Sokan voltak és azok akikről nem is gondolták

szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A cucializmusban voltal kemény munkahelyek pl acélmű, mezőzgazdaság de a legtöbb helyen csak piáltak és két kézzel verték a brét.

Ha a nyugger tetű megint fiatal lenne és annyit kéne robotolnia mint ma egy multis droidnak? Egy hétig se birná.

szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem kell letetüzni őket, de nem véletlen hogy sok 80-90 évig él.


50 vagyok, amikor kisgyerek voltam, minden szomszéd nyugdíjas volt. Kb annyik lehettek mint én most. Letinglitangliztak valami gyárba, vagy a mávnál 10-15 évet. Nekem gyerekként úgy tűnt, mindig is nyuggerek voltak, annak születtek. Sok még mindig él közülük.


Az egyik néni kb tíz éve mesélte, hogy dolgozta le az életét, tíz! évet. Jah fele annyi idősen nekem kétszer annyi volt a ledolgozott évem.

szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!