A fővárosban és a balaton parti településeken már a jövő szezontól érdemes lenne intézkedéseket hozni a túlturizmus ellen ?
Pl Spanyolországban Horvátországban Görögországban Olaszországban már fuldokolnak a helyiek a turistákban, itt egy cikk a spanyol helyzetről:
Ez a helyzet balatonon is bekövetkezhet(a fővárosban már szvsz bekövetkezett), sőt egyes balatonparti településeken szerintem már be is következett a túlturizmus.
A kultúrált megoldás az lenne ha a kormány plusz jogosultságokat adna a fővárosi kerületeknek és a balatonparti településeknek hogy szükség esetén különböző intézkedésekkel korlátozhassák a turisták számát.
Ti milyen intézkedéseket hoznátok amivel kultúrált módon elviselhető szintre korlátozható a turisták száma ?
Tök mindegy, csak szélmalomharc.
Korlátozz valamit, átfordul fekete-gazdaságba, és virágzik tovább.
Ezt csak egy kommunista rendszer tudná rendbe rakni.
Túltolják a spanyolok ezt a "turisták élhetetlenné teszik" dolgot. Azt hiszik, minden minimálbéres tökkelütött spanyol belvárosi/tengerparti palotában élhetne ha nem lenne ennyi turista Barcelona-ban, Madrid-ban és a tengerparton, holott nem.
A magyar turizmus pedig éppen hanyatlik, idén is 30%-os visszaesés volt a magyar fesztiválokon és a balatonon is. Budapesti turizmus sem muzsikál jól, nem véletlen hogy a vendégmunkások ott töltött éjszakáival kozmetikázzák a számokat.
#2-nek:
A turista célpontokon az emberek, jó dolgukban már azt sem tudják, hogy miért-mennyit kérjenek. Úgy felbaxxák mindennek az árát, hogy a hétköznapi emberek képtelenek megfizetni. Ezeken a helyeken a turistákhoz van minden ár igazítva.
Kisebb léptékben is érvényes ez a jelenség. Pécsen a turista-központ a belváros, annak is kiemelt részeként a Király-utca. Ha bemész valahová, egy kávé 500 forinttól kezdődik. És akkor nem Frei Tamás kávézójába mentél be. De fodrászhoz se a Hajas-szalonba tévedj be, mert egy fél havi fizudat otthagyhatod egy vágásért.
Az egyetem-város körzetében pedig, az egyetemisták miatt ne igazán akarj albérletet kivenni. Egy szobát már megkapsz 200.000-ért. És akkor olcsón megúsztad.
3-as
A Numbeo adatai alapján Pécsen a belvárosban átlagosan 110.000, a külvárosban átlagosan 96.000 forint egy 1 szoba + konyhás lakás bérleti díja, nem csak egy szoba ára annyi.
Ha szerinted ez sok, akkor hogy is mondjam, nem vagy tisztában az európai árakkal. 250-300 Euro az nem sok ha európai bérekkel számolsz, viszont a magyar minimálbérhet képest ami 448 Euro, ahhoz képest mondjuk sok.
#4-nek:
Te most komolyan VELEM állsz le vitatkozni, aki született pécsi, vázze?!
És hivatkozol nekem egy akármilyen oldal adataira? NEKEM? Aki ITT ÉLEK?!
110.000-ért legfeljebb Meszesen kapnál, albérletet. Ha jellemezni akarnám neked Meszest, akkor azt mondhatnám hogy "nyócker", 90%-os kisebbségi aránnyal. Nyaranta megszokott látvány a társasházak udvarán kihúzott szárító-kötelek, a szökőkútban alsógatyában lubickoló nem idén barnult purdék, a lépcsőházak bejárati ajtaja lecserélve 8-as kazánlemezből készült ajtókra, stb ...
Na. ITT kapsz 110-ért. És ne lepődj meg ha a szomszéd úgy tör be hozzád, hogy amikor nem vagy otthon, átbontja a falat. Nem viccelek.
Ha megpróbálsz csak "pár lépést" is közeledni a belvároshoz, az árak durván megugornak.
Ismét #4-nek:
Egy apróságot elfelejtettem: ALAP a két, vagy három havi kaució.
Tehát ha a belvárosban akarnál albérletet kivenni, mondjuk legyen 200.000, akkor ahhoz számolj még plusz 400, vagy 600.000 forint kauciót. Tehát az esetek többségében 6-800.000 forint készpénzt kell tudnod lerakni ahhoz, hogy kivehess egy albérletet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!