Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Beléptem a munkás osztályba,...

Beléptem a munkás osztályba, milyen pénzügyi intézkedéseket érdemes megtennem?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve dolgozom, mellette levelezős képzésben egyetemre járok.


Eddigi tanulmányaim folyamán senki nem tanította meg, hogy mit hogyan érdemes tennem.

Szüleim sincsenek otthon ilyen témában a baráti körömben sincs olyan aki otthon van a pénzügyekben ezért szeretnék segítséget kérni ilyen téren.(nyugdíjbiztosítás,befektetés,bankválasztás,takarékosság)


Esetleg hallott már valaki erről: "Önsegélyező pénztár" ?

Elég jól hangzik a dolog.


[link]



Most jelenleg ott tartok, hogy évente keresek ~1.200.000 Ft-ot. Ebből az egyetem -300.000 Ft.

Mivel szüleimmel élek ezért szinte éves szinten 900.000 Ft -ot félre tudok rakni.



2013. dec. 27. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

:D:D:D:D És mindenre úgy kérsz pénzt anyucitól?


Na ne röhögtess!! Sztem jü lesz az éves szinten 500 ezernek is.


Rakd be egy befőttesüvegbe aztán annyi, vagy zsebbe.


Ez nagyon zsebpénz, egy jobb laptop egy telefon pár ruha, és egy hét nyaralás..


Hol birsz te félrerakni egy fillért is?


Asszem 6-os korodra már ment az önálló összeadás kivonás osztás szorzás nem?


Gondolkodni egy iskolában sem tudnak megtanítani..

2013. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha hiszed, ha nem nem kérek kölcsön anyucitól.Ezek kerekített összegek, vannak egyéb kiadások is.

De maradjunk meg annál az összegnél amit írtam.

Van egy tárgy amit meg szeretnék venni, és ehhez azt az utat választom amit sokan mások nem tesznek meg inkább felvesznek hiteleket.. Szerintem őket kellene kinevetned.

Nem értem, hogy miért ilyen vicces amit kérdeztem. Valamit amit nem tudok ezért kérdezek meg olyanokat akik esetleg tudnak segíteni.


Egyetemen hiába van beépítve a tantervbe pár gazdász tantárgy.

Senki nem tanítja meg, hogy milyen nyugdíjpénztárat érdemes választani, vagy hova és hogyan érdemes félrerakni a pénzemet.


Nem járok szórakozni fizetős helyre, ha megyek házi buliba megyek ahova házi alkoholt viszek. Eleget buliztam nappalis tagozat mellett most már levelezőn egyáltalán nem vonzanak a "szórakoztató" helyek.


Nincsenek nagy igényeim, nem veszek minden hónapban ruhát meg minden felesleges holmit.



Laptopom van. Nyáron 1 hónapot dolgoztam Dániában. Az ott megkeresett pénz egy részéből vettem egy elég jó asztali PC-t amin tudok 3D-ben dolgozni(tervezni).

2013. dec. 27. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj be legalább 3 bankba és érdeklődj a befektetési lehetőségekről. Mire kijössz a 3.-ból már mindent tudni fogsz. Természetesen mond el a hosszú és rövid távú terveidet, hogy tényleg a megfelelő termékeket tudják neked ajánlani. Azért kell legalább 3 nagy bankba bemenni, mert lesz ahol olyat is rád akarnak tukmálni, ami nem feltétlenül kell neked. Illetve nyilván vannak különbségek.

Nagyon klassznak tartom, hogy félre raksz, ahelyett hogy minden szarra elköltenéd a pénzed. Ezt valóban tanítani kéne az iskolába, nem lenne annyi eladósodott ember az országban.

2013. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!