Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vagyonor vagyok, szerintetek...

Vagyonor vagyok, szerintetek erdemes lenne elvegeznem a szakacs szakmat?

Figyelt kérdés
22 eves vagyok es a 10osztalyom megvan,anno is szakacsnak tanultam de mar magam sem ertem miert,abbahagytam...elkezdtem vagyonorkodni es sajnos elkeserito dolgokat tapasztalok. ugye meg nem keso ? elegge magamalatt vagyok attol amiket tapasztalok. "gyere be szabadnapon 24 utan is. helyettesits kozbe masik telepen" stb.. es a vege igy is 100-120 ezer ft
2013. dec. 18. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a szakácsoknak sem jobb a helyzetük, nehogy azt hidd...
2013. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A jó szakács után két kézzel kapkodnak az étterem-tulajok, mert a finoman elkészített kaja tartja meg a vendéget.


A vagyonőrnél elég, ha az éjszakai műszakban nem alszik el, vagy ha mégis, nem fogja az álmát a főnöknek elmesélni, mert nagyon gyosan kirúghatják az állásából!

2013. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt ertsem ugy,hogy vagy nagyon jo szakacs vagyok,vagy rosszabbul/ugyanugy alakul a sorom mint itt?
2013. dec. 18. 17:53
 4/11 anonim ***** válasza:

2-es te nem vagy vendéglátós, ugye????

Mari néni is finoman főz, mégse kapkodnak utána. Egy szakács szakma nem csak abból áll, hogy finoman főz-e a szakács, ennél kicsit összetettebb.

Sőt! Képzeld! Komolyabb helyeken külön felfőző ember van, a szakácsnak más a dolga...

2013. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

76%


Nem tudom nálatok, h megy, de nálunk, ha van egy frankó szakácsod akkor lehetsz jóval drágább is, az emberek bemennek.

Személy szerint nem jön be a hely, mert valahogy nem, de az étel kárpótol.

Ennyi.

2013. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Es tanacsok a szamomra...?
2013. dec. 18. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Nem, a szakmám nem szakács, bár nagyon sokan szeretik, amit főzök.

Az biztos, hogy nem megyek be olyan étterembe ebédelni, amelyikről tudom, hogy olyan szakácsa van, amelyik nem igazán tudja kedvemre elkészíteni az ételt, mert vagy elsózza a levest, vagy rágós marad a rántott szelet, vagy híg, lötty massza a keze alól kikerülő krumpliprűré stb. stb.

Nem érdekel, hogy mi más egyéb feladata is van!

Amit elébem tesznek az étteremben ebédet, az legyen jó!

És ez elsősorban a szakácson múlik, ennyit azért mint háziasszony már én is tudok!!!!

2013. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tanács a számodra:

ha szeretsz főzni, ha szereted a kihívásokat, ha bírod és elviseled a napi talpalást a forróságban, szeretsz kísérletezni és "új dolgokat" kipróbálni, stb. stb. akkor tanuld ki a szakács szakmát.

Ha inkább nyugisabb, kihívások nélküli életet szeretnél élni, amelyben nem igazán kell "megharcolni" az elismerésért, akkor maradj vagyonőr.

2013. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem utolso szempont hogy itt ehberert nincs eletem nincs tappenz es fizetett szabadsag sem,az oraberem pedig nem eri el az 500ftot. ennek tukreben?
2013. dec. 18. 18:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak hogy a kérdező nem az étterembe járási szokásaidra volt kíváncsi, hanem a szakmára.

És attól még nem leszel varrónő, hogy a cérnát be tudod fűzni a tűbe.

A szakácsnak a főzni tudás alap. És nem főzhet saját szája íze szerint, mert ha a vendég bemegy az étterembe, mindegy ki dolgozik, MINDIG UGYANOLYAN ételt kell kapnia.


Kedves kérdező.

Ha budapesti vagy, kicsit jobb a helyzet. Pályakezdőket nem igazán fizetik meg, 100-140ezer a fizetés. Bejelentés nincs, vagy 4 órás, esetleg 8 óra minimálbér. Minimum15-20 nap munkaidő, sokszor 14-16 óra. Sokszor előfordul, hogy 2 ember munkáját kell végeznie egy embernek. És bizony előfordul, hogy behívnak szabadnapon is.


Inkább válassz másik szakmát.

2013. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!