Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tesznek semmit a...

Miért nem tesznek semmit a vadbalesetek ellen?

Figyelt kérdés
Az erdőàllomány esetleges csökkenése ugye nem magyarázat, hiszen annak nagyobb része mindig is állami társaságok tulajdonában volt. Az, hogy azt milyen módon lopják szét vagy használják felelőtlenül egy másik kérdés.
szept. 10. 13:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
48%

#10


Nem kell verni a nagydobot, hanem bevágni az állatot a csomagtartóba, otthon kizsigerelni és jóízűen elfogyasztani.

A vadásztársaság meg le van fütyülve.

szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
93%
Az M7 autópályán vannak olyan részek, ahol kint vannak a vadveszély táblák. Ott mennyivel lehetne menni, aki szerint óvatosan kell vezetni?
szept. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
48%
Mert egyszerűen lusták. Pedig fillérekbe kerülne meg egy kis munkába.
szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
23%

#12


Általában a lehajtóknál és felhajtóknál vannak kinn táblák, mert ott a vad eltévedhet, feltévedhet a pályára.


És 130-al lehet menni, ha a forgalom engedi.

szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
#2 : Egy kutya elütése esetén is a döglött állat a legfontosabb, ugyanis a rendőr a chipje alapján azonosítja majd, hogy ki volt a tulajdonosa. Kiirtották az összes kutyát vagy a tulajdonost vonták felelősségre?
szept. 10. 15:18
 16/28 A kérdező kommentje:
#13 : Hát igen, pl nem két lépésre az úttól kellene vadetetőt csinálni. Lesznek vadak az élelem mellett? Persze!
szept. 10. 15:24
 17/28 anonim ***** válasza:
75%

Úgy tudom, korábban az volt a szabály, hogy mindenki viselte a maga kárát: az autós az autójában esett kárt, a vadásztársaság a vadállat elpusztulásának költségét.

Nem tudom, ez most is így van-e, de én ezt tartanám most is a legegyszerűbb és legkorrektebb szabályozásnak.

szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

17 Úgy tudom, hogy most ahol ki van téve a vedveszély tábla, aott még akkor is az autós lesz megbüntetve, ha az álló kocsinak nekiszalad egy nyúl és szörnyethal.


Az autósnak kell a saját kárát is fizetnie, és a vadásztársaság felé is kell kártérítést fizetni.


Mifelénk kb mindenhol ott van a tábla lakott területen kívül.


Azért van így szabályozva, mert a politikusok közt sok a vadász, így a vadásztársaságok könnyen meg tudják őket korrumpálni (vadásztatással), hogy számukra a legkedvezőbb szabályozásokat hozzák.


Meg hát tudjuk, hogy az orbán rendszerben nincs igazság, nem az van kinevezve fejesnek, aki ért a dolgokhoz, hanem az aki lojális a rendszerúrhoz.

szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha elütsz egy őzt és ninsc casco-d, és működőképes az autó még (általában igen), akkor dobd be a csomagtartóba, nyúzd meg otthon és legalább valamit visszakaptál a kárból ;)
szept. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

18: "Az autósnak kell a saját kárát is fizetnie, és a vadásztársaság felé is kell kártérítést fizetni."


Ezzel valóban csak arra ösztönzik az embereket, hogy amennyire lehet, eltussolják a balesetet, adott esetben a vadat (mint bűnjelet) is elvigyék és otthon megegyék. Ha nem történne személyi sérülés, én is ezt tenném.

#17 vagyok.

szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!