Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem tesznek semmit a...

Miért nem tesznek semmit a vadbalesetek ellen?

Figyelt kérdés
Az erdőàllomány esetleges csökkenése ugye nem magyarázat, hiszen annak nagyobb része mindig is állami társaságok tulajdonában volt. Az, hogy azt milyen módon lopják szét vagy használják felelőtlenül egy másik kérdés.
szept. 10. 13:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%
Mert már egy ideje mindenképpen a vadat elütő a felelős, úgyhogy nem érdekli az "elvtársak"-at dolog, sőt még jobban is járnak, mert a vadásztársaságnak pl a pedofil semjénnek a balesetben kocsiját totálkárra törő ember kifizeti a szarvasa eszmei (túlzó) értékét.
szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%

Mégis mire gondolsz, mit tehetnének?

Ki kellene irtani a vadállományt, vagy kitiltani az autókat az utakról?

Te melyiket szeretnéd?

szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%

Mert nem eszetlenkedni kell az úton, hanem normálisan vezetni. Éjjel meg pláne számítani vadak mozgására.

Autópályák és gyorsforgalmi utak vadvédelmi kerítéssel van körbevéve. Ott lehet hajtani. A többi úton meg készülj arra, hogy kijöhetnek eléd.

Annyi út van már, hogy akármerre mozog egy állat, hamar keresztez egy úttestet. Régen negyedennyi út volt, és azon tizedennyi autó. Persze, hogy kevésbé akadályozták egymást az autósok és a vadak.

Nem a vadak lettek többen, hanem az utak és az autók.

szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%

3: Nem lehet úgy vezetni, hogy mindent kivédj.

Nekem falu végén ugrott őz. 50-nel se mentem, mert pont figyeltem valamit, Oldalról ugrott, esélyem sem volt pl. lefékezni, hogy ne üssem el. Mert igazából el sem ütöttem, ő ütött el engem.

szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Az durva, hogy főúton le kellene lassítanom 30km/h ra hogy ne üssek el egy kirohanó őzet


És ha a vadásztársaság szarvasa összetöri a kocsimat még én fizetek a vadászoknak!


Szürreális!

szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
63%
Egyszerű a megoldás. A vádásztársaságok vállaljanak felelősséget a vadak által okozott kárért! Legalább a főutakon, mert ott nem lehet 30-cal menni!
szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
15%

Miért, a vadásztársaság küldi a vadat az úttestre?

Mondhatják, hogy ha nem lenne ott az út, ahol a vad élőhelye van, akkor nem ütközne vele senki. Vagy ha mindenhol vadátjárók lennének, az utak mellett meg kerítés. Ez autópályán így van, de minden útra megoldani abszurdum lenne. Ahhoz túl sok út van.

szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

#5


Tök mindegy mennyivel mész.

A vadállat ösztönlény. Bele van kódolva, hogy a csordával van biztonságban.

Ha a vezér elindul, a többi megy utána gondolkodás nélkül.


Magányos állat is kiugorhat eléd, de vakszerencse dolga, hogy akkor kerülöd el az ütközést ha lassítasz, ha tartos a sebességet, vagy még gyorsítasz is. A sofőrnél általában az a tanult viselkedés, hogy ha bajt érzékel, akkor lassít. Ha mindenképpen ütközöl, akkor a kisebb sebesség előnyös.

Viszont a rudlit jobb elengedni. Pont mint a vonatot.

szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%

#6 pár éve papíron így volt, aztán egy orbánrendelet eltörölte, mindig az autós a hibás, akkor is ha az álló autójának nekiszalad egy 500 kilós szarvas.


#3 nem lehet úgy menni. Kívánom hogy kipróbálhasd az elméletedet, és megtapasztald ;)


#7 a vadásztársaság szórakoztatja magát a vadak lövöldözésével, és HAJTÁSÁVAL.

szept. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
71%

"Miért, a vadásztársaság küldi a vadat az úttestre?


Mondhatják, hogy ha nem lenne ott az út, ahol a vad élőhelye van, akkor nem ütközne vele senki."


A vadásztársaságé a vad. Ha az én kutyám kárt okoz valakinek azt is meg kell térítenem. Az út meg ott van és az út nem a vadásztársaság tulajdona!!!!


Lehet építeni a kerítéseket nyugodtan!

szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!