Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lehet jobb választás...

Mitől lehet jobb választás Magyar Péter a Tisza párttal mint a Orban Viktor a Fidesszel?

Figyelt kérdés
Most lesz majd 2026-ban az elso szavazasom.
szept. 7. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
16 év után nem árt szellőztetni, mert sok minden bűzlik kis hazánkban.
szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel én is egyetértek, hogy egy "vérfrissités" jót tehet az országnak, viszont egyelőre eléggé bizonytalan vagyok a Péterhez, sokszor kialakul körülötte olyan szituáció amit nem biztos, hogy engedie kéne, illetve sokszor látom, hogy iszik.(tudom a fideszek is isznak, drogoznak, prostiznak stb) de ez számomra furcsa, hogy akinek példát kéne mutatnia az a nyilvánosság elött iszik, sörözik
szept. 7. 14:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A politika úgy működik jól, ha egymást ellenőrzik, lebuktatják, fenyegetik. Lehet hogy Magyar Péter is ugyanolyan gátlástalan lenne a lopásban, mint OV, ha tehetné, de egyelőre ez Orbánra jelelmző. Mivel 2/3-al bebetonozott sok dolgot (Médiatanács, Alkotmánybíróság, Ügyészség, egyetemi kuratóriumok, a NER gazdasági bástyái), hatalmas pénz és vagyon van a kezükben, ezért kell Magyarra szavazni. Ha Polt nem veszi észre, hogy Orbán bandája lop, azt észre fogja venni, ha Magyar tenné ugyanezt (bár, ha esze van, pont ezért nem teszi).

Az "oszd meg, és uralkodj" elv a néphatalomra is igaz, ha kvázi egypártrendszer és információs monodpólium van, akkor a nép nem uralkodik, hanem meg lesz vezetve...

szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb kérdés, hogy mitől lenne rosszabb? Én még nem találtam olyan szempontot, amiben bármit is rosszabbul csinálna, mint Viktor.
szept. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehetetlen, hogy rosszabb legyen, főleg a politikai váltógazdaság felélesztése miatt. Egyszerűen nem lehet akkorát hazudni, mint Magyar Péter/az eljövendő miniszterelnök tenné, abban az esetben, ha hatalomra jutna és tényleg rosszabbul kormányozna, mint Orbán.
szept. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!