Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek is elismerik,...

Az ellenzékiek is elismerik, hogy Magyarország biztonság szempontjából nem is olyan rossz hely?

Figyelt kérdés

Globális békeindex: több, mint 20 mutató alapján hazánk a 14. helyet foglalja el a 163 fős listán.


Ilyen országokat taszítunk magunk mögé: Németország (20), Norvégia (28), Egyesült Királyság (34), Svédország (39)

Forrás: [link]


szept. 7. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Igen. Nem rossz hely ez a Magyarország.
Nem. Mindenben rosszak vagyunk. Minden jobb külföldön!
22 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
66%

Annyira, hogy ezekben az országokban lassan több magyar él és dolgozik, mint a békességesség menyországában.

Egyébként, meg, aki ezt elhiszi, életében nem volt még Érden, Ózdon, Miskolcon, Borsod bugyraiban, vagy épp a 8 ker-ben, akár ma is.

Nem igaz.

szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%

Arra szavaztam, hogy "Igen. Nem rossz hely ez a Magyarország."


De csak ebből a közbiztonság szempontjából nem olyan rossz hely Magyarország. Szóval mindenben nem vagyunk rosszabbak, mint a nyugat, csak a legtöbb dologban.

szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
0%
2, apró kiegészités ezzel kapcsolatban, hogy a 2. náci párt folyamatosan romabűnözést emleget, meg, hogy mekkora bajok vannak a magyar közbiztonsággal. Fura, amikor belpolitikát kell csinálni, akkor van bűnözés és vannak komoly bajok, amikor külpolitika, akkor, meg mindenki ütünk, akit csak érünk.
szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen igazad van! Itt csak a 16 éves iskolás lány késelhet meg, de migri aligha.
szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
41%

2-es válaszoló vagyok: a fékevesztett migrációnak sajnos megvan az a következménye, hogy romlik a közbiztonság. Sokféle kultúra, vallás, etnikum hirtelen egy helyre kerül, abból jó dolog nem sülhet ki, legfeljebb hosszú távon.

Nyugaton a nagyvárosok már tényleg nem olyanok, mint 20-30 évvel ezelőtt. Ettől függetlenül én nem vagyok fideszes (Vonára szavaztam), szóval ne hurrogjatok le rögtön, hogy vár a köreibe a MEGAFON. :-)

szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
86%
Csak csendben jegyzem meg, hogy a rendőrállamokban diktatúrákban van a legnagyobb biztonság: igaz az emberek szabadságvágya is el van nyomva de a bűnözési hajlamaik is.
szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

"Annyira, hogy ezekben az országokban lassan több magyar él és dolgozik, mint a békességesség menyországában."

Ez így van. A pénz az oka. Nyugaton jobban lehet keresni. De ez miért zárná ki azt, hogy egyben balhésabbak is ezek a nyugati országok?


"Egyébként, meg, aki ezt elhiszi, életében nem volt még Érden, Ózdon, Miskolcon, Borsod bugyraiban, vagy épp a 8 ker-ben, akár ma is."

Ilyen gettók nyugati országokban is vannak. Azért Marseille turistanegyedét elhagyva te se szívesen sétálgatnál az utcákon.

szept. 7. 09:39
 8/39 anonim ***** válasza:
15%

Nem. Itt a férfiak hetente megölnek egy nőt, havonta egy gyereket - és nem, nem csak a cigányok.


Érdekli-e ez a döntéshozókat? Dehogy. Van-e normális áldozatvédelem, gyermekvédelem? Nincsen. Nőként vagy gyerekként a saját otthonodban nem vagy biztonságban. Szóval feltenni ezt a kérdést, hogy Magyarország biztonságos hely-e? :D Hát ha pöccsel születtél, akkor talán az. Egyébként a nyugati országok a biztonságosabbak.

szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
54%
A legtöbbeknek nincs valódi referenciája, hogy milyen pl. London rosszabb részein az élet, ahol már teljesen hétköznapi, hogy nem veheted elő a telefont az utcán, meg hogy sötétedés után életveszélyben vagy. Aztán ha ezt felhozod mindig jönnek az alacsony IQ emberek, hogy "hádde a Blahán meg részeg csövesek ordibálnak", meg "a Deákon is megszúrtak egy embert 4 éve", mert nem képesek értelmezni a statisztikákat. :) Nekik mondhatod, hogy Budapesten évi 1300 testi sértés történik, Londonban meg csak késelésből 15000, egyből jön a reflex, hogy "de a haveromnak ellopták az iphone-ját 2018-ban", és ezzel egy szintre van emelve a probléma a fejükben. :D
szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
55%

Aki szerint csak a pénz miatt mennek el az emberek, sosem beszélt, mondjuk velem. Nem csak a pénz miatt hagytam ott Magyarországot, hanem már nem volt hozzá gyomrom, ahhoz a gyűlölethez, ami otthon van. Fontos a pénz, de az nem minden, ha nincs orvos, nincs tanár, vagy az iskolákban a problémamegoldások helyett, mégtöbb problémát generálnak.

Én jártam több felsorolt országban is, soha, semmilyen attrocitás nem ért, viszont, amig Magyarországon éltem, otthon igen. Raboltak ki a fényes utcán, törtek be hozzánk... Egyszerűen ezek a számok, üres statisztikai adatok, az égvilágon semmit sem jelentenek, főleg, annak, aki elmegy az országból.

szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!