Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá hogy már...

Mit szóltok hozzá hogy már 130 ezer Magyar dolgozik Ausztriában? Fideszesek szerintetek mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
[link]

szept. 5. 07:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
25%
#15 nekem aztán full mindegy, csak az alaptalan állításokat nem szeretem. És mivel te nem tudsz mutatni semmilyen bizonyítékot, csak ismételgeted, hogy te márpedig ezt hallottad, a 130 ezer ausztriai dolgozót meg a hivatalos osztrák adatok állítják, így inkább nekik hiszek. A brexit után is ez ment amikor kijöttek a pontos adatok a brit statisztikai hivataltól, hogy hány magyar dolgozik ott, hogy kizáárt, ennek a többszöröse, blabla. Értem én, hogy a KSH-nak nem hiszünk, de hogy a nyugati országok adatainak sem? :) Én hiszek nekik.
szept. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
39%
Beszarsz, de apukám már Gyurcsány idején is Ausztriában dolgozott. Sőt. Rengeteg más soproni is. Gyűlölöm én is a fideszt mint a sz@rt, de kicsit térj vissza a valóságba.. Utoljára kb a dualizmus előtt érhette meg nem ausztriában dolgozni..
szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a hiszti is kormány miatt sok magyar külföldön dolgozik Gyurcsány korszakban is eljátszattátok! :D Ja tudjuk az is Orbán hibája volt, nem Gyurcsányé. :D
szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

alapvetően az, hogy ezek nehéz munkák, rossz körülmények között, alacsony fizetésért. plusz ott is szakad be a társadalom, mert nincs elég gyerek.


a különbség köztünk és köztük alapvetően az, hogy ők egy kicsit gazdagabbak, ezért nekik van honnan behozni (rab)szolgákat.


a teljes boldog nyugat már évtizedek óta az importált munkaerő hátán él.

szept. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

14

Az a köze a TAJ adatoknak, hogy egy bejelentőlapon le kell jelenteni a NEAK felé, ha kimész dolgozni/lakni, akár uniós országba, akár unión kívüli országba.

Innentől meg bármikor összesíthetik, hogy pillanatnyilag hogy áll a helyzet.

szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

14

Amikor külföldön éltem kijeletkeztem a magyar tb-ből, hogy ithon ne kelljen fizetni. A TB tudja hány ember fizet hozzájárulást munkaadóján keresztül ill. saját maga után. Kötelező fizetni. Ilyen számot hivatalos sajtóban nem láttam publikálva. Ezen felül van akik feketén dolgozik, pl. az említett betegápoló, stb.

szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy Ausztriában jobbak a fizetések.


De ha már kérdés, akkor nem Fideszes barátaim, szerintetek Orbán / Fidesz miatt lehet Ausztriában jobban keresni?


[link]


Csak mert eurostat statisztikák szerint 2010-ben az ottani éves átlagkereset 4,1-szer volt magasabb. 2023-ban meg már "csak" 3-szor jobban lehetett náluk keresni.

szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 readymix ***** válasza:
#3-as A billegő, a megszünt, a szüneteltetett stb. mind más-más színnel jelenik meg a rendszerben. A különböző státuszú kártyákról így lehet statisztikát lekérdezni. Van, aki megtartja és fizeti tovább a NAV-nak a mindenkori havidíjat. Ez okozhat zavart a számokban. Egységesebb adminisztrációra lenne szükség az Unión belül. [link]
szept. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!