Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezzel a telefon leadós dologga...

Ezzel a telefon leadós dologgal lehet, hogy nagyon sok telefon fog eltűnni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy külföldön is van hasonló szabályozás és abban nem mennék, bele, hogy mennyire van alapja vagy sem, de lássuk be, hogy ez itt Magyarország. Itt mindent ellopnak ami mozdítható, nagyon sokan élnek szegénységben, tehát a leadott telefonok össz értéke akár több tízmilliós is lehet egy iskolánál, ha azt nézzük, hogy egy iskolába több száz diák jár átlagosan. Elvileg a felelősségválalás sincs megoldva, mert lássuk be, ha elveszik a telefon, akkor így nincs is kit beperelni, mivel nincs egyértelműsítve, hogy ki vállal felelősséget. Felelősség biztosítást kellene kötni iskolánként mondjuk úgy 15-20 millió forint értékben és abból a keretből fizetnék a károsultakat, de ilyenről szó sincsen. Tehát lenne egy tőke alap, amiből fedeznék az esetleges károkat.


Egy tanár kétlem, hogy a nettó 200-300 ezres fizetéséből ki tudná fizetni az esetleges kárt és amúgy sem hiszem, hogy ez az ő felelőssége lenne. A törvény alkotók nem gondoltak bele ezekbe a dolgokba?



szept. 5. 04:04
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A törvényalkotók leszarták ezeket a dolgokat.

Azt akarták elérni, hogy ne lehessen az iskolai visszaéléseket telefonnal rögzíteni. Aztán kellemest a hasznossal, mert így megint feleslegesen egymásnak tudják ugrasztani az embereket. A fidesz ebből él 14 éve.

szept. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg az iskola felelőssége. De nem tudom hogy lehetséges a lopás. Sok iskolában vannak ezek a széf félék, mint az amerikai iskolákba, sokan oda teszik. Ez zárható. De ahol meg nem, ott elvileg összeszedik és valamilyen zárt eszközbe teszik. Vagy összegyűjtik és leviszik a tanári irodába és ott helyezik el. Elvileg nem nagyon férhet hozzá eszekhez senki illetéktelen. Mondjuk egy Salgórajtán külső vidéki iskolában én sem bíznék teljesen, de általában szerintem nem az a helyzet.
szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Egy 30-40 darabos széf készlet kellene a falra. Probléma megoldva. Persze nyilván erre sincs pénz.
szept. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van.
szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van olyan sejtésem, hogy élelemseb bűnőző szerveezetek rá fognak harapni erre mint új zsákmány lehetőségre.
szept. 5. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos, jön a maffia, akik a kinderek telefonjára éheznek. Aztán ebédszünetben az álmennyezetet kivágva leereszkednek az igazgatói irodában, feltörik a széfet vagy fiókot, aztán James Bond módjára távoznak.

Vagy mint a Denisz a komiszban, álbajuszos szélhámosok jönnek szerelőknek öltözve, akik bejárják az iskolákat, hogy megnézzék, kik hol tárolják a telefont.

szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is lehettek olyan időszakok, amikor az iskolában őrizetlenül volt valakinek a telefonja. Pl. tesiórára valószínűleg nem vitték magukkal a gyerekek, addig ott volt az öltözőben. Szerintem szünetben se viszik feltétlenül magukkal az udvarra. Ha egy zárható szobába teszik ezeket, akkor az szerintem elég, amúgy meg egy ilyen nagy szajréval könnyebb a lebukás, már csak egyes telefonok nyomkövetői miatt is. Szóval annyira nem egyszerű a dolog a tolvajoknak se, de mindenképp kihívás a suliknak.
szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!