Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet hogy ez a mobilhasználat...

Lehet hogy ez a mobilhasználat tiltás, csak egy gumicsont?

Figyelt kérdés

szept. 4. 22:19
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez bizony lehet
Nem, mert beírom.....
Nem tudom, nem érdekel
26 szavazat
1 2
 1/17 árokpart ***** válasza:
69%
Most már úgy látom, hogy igen. A kórházak rossz helyzetéről terelhetik el a figyelmet.
szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Ti csináltok belőle gumicsontot.

Idén vezették be ugyanezt Romániában is és én még egy cikkel nem futottam szembe ahol ez ellen tiltakoznak a tanárok. Bevezették azt is, hogy energiaitalt nem lehet 18 éven aluliaknak eladni, az is simán átment a társadalmon, mert nem hülyék és tudják, hogy káros. Ellenben amikor nálunk volt chipsadó akkor mindenki fel volt háborodva, hogy az egészségtelen szarja drágább lesz.

szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy gumicsont de akkor az ellenzék használja annak és nem a kormány.

Ez egy rendelet és sok tanár meg szülő kérte már évek óta hogy valami hasonló legyen.

Ha az ellenzékiek nem ugrottak volna rá mint gyöngytyúk a takonyra és nem csinálnának belőle ekkora hírverést meg politikai csatát akkor pár nap morgás, mérgelődés nélkül túl is léphettünk volna rajta.

szept. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

"Idén vezették be ugyanezt Romániában is"

Erősen kétlem hogy Romániában is hasonló szigorral tiltották volna ki az összes digitális eszközt az iskolákból. Nem ismerem a román példát, ha linkelsz nekem valami forrást megköszönöm, de a nyugeteurópai példák többségéről tudom, hogy kizárólag a mobiltelefonok használatát korlátozták. Magyarországon viszont pl. fényképezőgépet, mp4 lejátszót, diktafont, rádiót sem lehet bevinni, meg több ezer más készüléket sem. Ilyen durva tiltás szerintem sehol máshol sincs.

De Angliában pl. a mobiltiltás csak ajánlás az iskolák számára, és minden intézmény maga döntheti el, hogy korlátozzák-e a mobilhasználatot, vagy sem. Tehát az intézményeknek van mozgástere, és a saját igényeiknek megfelelően tudják alakítani a szabályokat, míg nálunk hoztak egy kötelező érvényű rendeletet az összes digitális (sőt, még néhány analóg eszköz is idetartozik) eszköz teljes tilalmáról.

Azért remélem érzékelhető a különbség a normális országok rendeletei, szabályozása és a magyar agymenés között

szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

"Ez egy rendelet és sok tanár meg szülő kérte már évek óta hogy valami hasonló legyen"

És ezt néhány héttel iskolakezdés előtt kell bevezetni úgy, hogy a megfelelő infrastruktúra rendelkezésre sem áll? Tegyük fel jár az iskolába 700 diák, mindenkinek van egy mobiltelefonja, egy okosórája, meg két osztály, kb 60 diák beviszi a laptopját is, mert kell neki iskola előtt, után, stb. Ez 1460 készülék "elzárását" jelenti, olyan eszközökét, amik egy részének (pl. laptopok) értéke a szabálysértési értékhatárt bőven meghaladja, tehát nagyon-nagyon vigyázni kell rájuk, nem lehet őket csak úgy letenni a tanáriban. És ezeken kívül még több száz egyéb digitális vagy kommunikációs eszköz került tiltásra, amiknek semmi értelmük nincs.

Plusz betiltották az energiaitalok bevitelét is, mert annak vásárlása tiltott 18 év alatt, de a tiltás érvényes a 18 éven felüliekre is. Érted, megveszem reggel az energiaitalt, és azt le kell adnom amikor belépek az iskolába. MIÉRT? És azt megint hogyan tárolják? Azt sem lehet "csak úgy" eltárolni, mert a nébihnek van egy rakás szabályzata az élelmiszerek megfelelő tárolására, magát az energiaitalt is hűvös, száraz, fénytől védett helyen kell tárolni. Hova a tökömre tesz egy iskola mondjuk 90 doboz energiaitalt? Hogyan lehet ilyen rendeletet meghozni közvetlenül iskolakezdés előtt?

Én elhiszem hogy volt olyan elvetemült aki erre vágyott, de ez konkrétan kivitelezhetetlen a jelenlegi formájában.

szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

#4 Nem tiltották ki az összes digitális eszközt az iskolákból.

A mai 5. órámon a diákok mobiltelefonjait használtuk az órai feladatokhoz.

Ott volt a számítógép a teremben, az előző órájuk informatika óra volt, az iskolai tabletek ott voltak a tanáriban és az okostáblák is ott voltak a helyükön a termekben.

Az egyetlen változás az volt, hogy az órára én vittem be a dobozban a telefonokat és utána a diákok beletették és én vittem vissza, mert még volt egy tesi órájuk.

Miért szólsz bele ha minimálisan sem tudod miről van szó?????

szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

"Miért szólsz bele ha minimálisan sem tudod miről van szó?????"

Bevinni nem lehet gyakorlatilag semmilyen digitális eszközt, a rendelet nem a már iskolában lévő eszközökre vonatkozik, hanem azokra, amiket a diákok visznek be. Itt te nem ismered a rendelet szövegét, ami nem csak a mobiltelefonok, hanem az összes telekommunikációs, összes hangrögzítésre alkalmas, összes képrögzítésre alkalmas, összes internetelérésre alkalmas és összes okoseszközt is kitiltotta, mindegyiket kötelező a diáknak leadni az órák előtt. Ez több ezer, ha nem több tízezer eszközt érint, a mobilokon kívül.

szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A telefontiltással nem lenne baj

Csak egy baj van vele, hogy egész napra tiltják, és órán sem nagyon használhatják laptopot vagy táblagépet tanulásra.

Olyat is ovlastam, hogy szülő vett mobilklímát az osztálynak, de igazgató nem engedélyezte. Szóval itt a probléma...

szept. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Az jó kérdés hogy mi a célja a fidesznek, de gondolom figyelemelterelés, diákok ne olvassanak híreket, ne derüljön ki országszerte hogy milyen rossz az oktatás, suli állapota.
szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Romániában sem mindenhol van tiltva, de általában óra elején le kell adniuk és óra végén vihetnek ki
szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!