Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma többen utálják a határon...

Ma többen utálják a határon túli magyarokat, mint 2010 előtt?

Figyelt kérdés

A kormány úgy kommunikálja ugye, hogy 2010-ben megtörtént a nagy újraegyesítése a nemzetnek és végre közjogi értelemben is polgártársak lettek a határon túliak, ezzel ez a kérdés megoldódott. Viszont, ha megnézzük egyáltalán nem, mai napig nagyon vitatott és szerintem inkább negatív irányba változik a határon túliak megítélése, ma már valószínűleg a fideszes szavazók között is kisebbségben vannak azok, akik egyetértenek a választójoggal.

Az persze érdekes kérdés, hogy a Fidesznek valójában miért fontos ez a kérdés, mert erre könnyen rávághatják az ellenzékiek, hogy a szavazatok miatt, de ha reálisan nézzük a határon túli levélszavazatok egy-két mandátum sorsáról döntenek és lehet sokkal többet veszít a kormány a vámon, mint amennyit nyer a réven, ha figyelembe vesszük, hogy a saját szavazói közül is egyre kevesebbnek tetszik ez és pártol el tőle.

Szerintem van egy olyasmi is a háttérben, hogy a kormány tulajdonképpen ilyen humán erőforrásként tekint a határon túliakra, nem csak feltétlenül abból a szempontból, hogy áttelepüljenek munkaerőként, hanem hogy a magyar cégek és tőke jobban tudjon terjeszkedni a Kárpát-medencében és ebben valamiféle közvetítői szerepet vállaljanak. Nem véletlen, hogy az MCC már megköveteli a kolozsvári tagjaitól a román nyelv minél magasabb szintű ismeretét. Csak az a baj, hogy a magyarországi közvélemény nem ezt látja, hanem érdemtelenül segélyezetteket lát a határon túliakban és egyre mélyül a szakadék a két fél közt.



szept. 2. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Én nem utálom. Több jó ismerősöm is van onnan.
szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem jelentősen nem. A folyamatos uszulók már 2010-előtt is azt csinálták, pl. 2004-ben.
szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Már miért utálnám őket, tisztelem és becsülöm őket, is.
szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem utálom őket, de a véleményem megvan róluk, számító, haszonleső egy társaság.
szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Ma többen utálják a határon túli magyarokat a kormány propagandája szerint. A valóságban a döntő többség nem is tud arról, amiről beszélsz. És kizárólag alanyi jogon utál, ha utál. Politikából csak nagyon kevesen.

Egyáltalán nem érdekes kérdés, miért teszi ezt a Fidesz. Hatalomért. Persze a szavazat is számít, de jobban a megosztottság, a másra figyelés, a "jól megmondtam" elégedettsége és hasonlók. Iványi Gábort öt perc alatt hazavágták, mert példát ad. És sok mást is. Vajon miért nem vágják haza azt a sok fórumot, ahol már nyíltan nevezik Orbánt elmebetegnek, és a fideszes vezetőket egyszerűen parazitáknak? Nem érdemes, a tömeg jól odamondogat, ez nekik nem fáj, és tudják, ezután már olyan nem következik, ami fájna.

szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem utálom, de legyen benne gerinc, hogy akkor szavazzon, ha ide is adózik.
szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább a határon belüli magyarokat utálják sokkal többen 2010 óta egész Európába , amiért egy ilyen EU-ellenes és oroszbarát kormányt választottak meg négy kétharmaddal!
szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!