Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb lenne most az életünk,...

Jobb lenne most az életünk, ha a Habsburg Birodalom idején sikeres az asszimiláció és bevezették volna a német nyelvet, beolvadt volna a magyarság a németek közé?

Figyelt kérdés

szept. 1. 19:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
17: én ezen egy másodpercig se vitatkoztam
szept. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
#20: a mai világban lehet állampolgárságot szerezni/lemondani. ha ennyire zavar a dolog akkor miért itt nyavalyogsz?
szept. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Jeffrey Spender ***** válasza:
53%

# Kérdező


A Habsburgok azok is több, mint száz éve leáldoztak, és nagy nulla az esély, hogy visszatérjenek a trónra, akkor Mit szeretnél ?


Két német tisztviselő névtelenséget kérve elmondta, hogy Olaf Scholz kancellár álláspontja nagyban függ Joe Biden amerikai elnöktől.


A németeknek is leáldozott, végleg.

szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos a Német Birodalomnak is annyi. Az lett volna jó, ha megvalósul a nagynémet egység Németország és a Habsburg területek egyesülésével és lett volna egy az Északi Tengertől Erdélyig terjedő Német birodalom.
szept. 2. 17:40
 25/42 Jeffrey Spender ***** válasza:
49%
Jó is lett volna megnyerni az I. világháborút a Központi Hatalmaknak.
szept. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Nem. Attól még a német területek perifériája lennénk.

Másrészt én is szeretem a német nyelvet, kultúrát, vannak német őseim is, de magyar vagyok, szeretem a magyar kultúrát, nyelvet. Itt te, kérdező, meg egyes kommentelők levágtak egy akkora hazagyűlöletet, hogy csak néztem.

A magyar mentalitásban én is találok sok ellenszenves dolgot, de a kultúrával, a hellyel nincs semmi bajom. Petőfit meg a reformkori költőket nem szó szerint kell érteni, valamint a saját koruk, a 19. század normái szerint kell megítélni. Egy kivándorolt ember is lehet jó magyar.

Te kérdező, miért emlegeted annyira az árjaságot? Talán náci szimpatizáns vagy? Olyan, hogy árja nem létezik, csak a nácik hülye agyában. A németek is kevert nép, mint az összes európai, sokuk nem is északi típus.

szept. 4. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
21%
Bár így történt volna. Ég és föld a különbség a két ország között, nem Magyarország javára. Éltem mindkettőben, nem az M1 híradó alapján dumálok. Milyen magyarságról beszélünk ? A magyarok már rég kihaltak. Mostmár a magyar nyelvet átvett germán-szláv-cigány és még ki tudja milyen korcsok, ugyanis mi vagyunk az egyik legkevertebb nemzet, élnek az országban. Genetikailag a háromnegyed ország gyakorlatilag német.
tegnap 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
27.: Te aztán nagy magyar öngyűlöletben szenvedsz. Korcs népek nincsenek, nem állatok vagyunk. A többi európai nép ugyanannyira kevert, mint mi. Pl. az olaszok latin-germán keverékek, a németek is erősen keverednek pl. a franciákkal, dánokkal, lengyelekkel, magukba olvasztottak egy csomó szláv népet, pl. szorbokat. A politikusokon is látszik ez. Tusk pl. negyedrészben német, Merkel negyedrészben lengyel.
tegnap 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
Igen, az eredeti magyarok, az a sztyeppei nomád nép már régen kihalt, mi csak a nyelvüket vettük át, de genetikailag németek és szlávok keveréke vagyunk. Ennyi erővel akkor már jobban jártunk volna, ha a német lenne az anyanyelvünk és Ausztriához tartoznánk.
ma 02:03
 30/42 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kérdező


Mi a bajod azzal, hogy mégis magyarul beszélünk ?


Mivel jobb németet beszélni ?


Én tök jól elvagyok, hogy magyarul gondolkozok, és magyar az anyanyelvem.

ma 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!