Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobb lenne most az életünk,...

Jobb lenne most az életünk, ha a Habsburg Birodalom idején sikeres az asszimiláció és bevezették volna a német nyelvet, beolvadt volna a magyarság a németek közé?

Figyelt kérdés

szept. 1. 19:22
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
49%

Teli találat a kérdés.

Már 3 éve kijöttem Ausztriába, életem legjobb döntése volt. És azt bánom már csak, hogy nem jöttem ki hamarabb, mert már én is itt vagyok több mint 30 éves. Igaz, hogy sok magyar 50 évesen sőt akár afölött jön ki ez egyre gyakoribb, de már 20 évesen kijöhettem volna, és akkor már osztrák állampolgár is lehetnék. (Minden lelkiismeret furdalás nélkül leadnám a magyar állampolgárságom.)


És ilyenkor utólag fogom a fejem, hogy mekkora butaságokat tanítottak általános iskolában, hogy "áldjon vagy verjen sors keze, itt élnek halnod kell", meg "sehonnani bitang ember, ki most ha kell, halni nem mer, kinek drágább rongy élete, mint a haza becsülete". Folyamatosan lázadtunk az osztrákok ellen, ahelyett hogy felvettük volna a német anyanyelvet és azóta már mi is Nyugat lehetnénk. Ehelyett meg? Dugja fel a k. anyjának Petőfi, egy ilyen szar hazáért ahol 450 Euro a minimálbér, haljon meg ő.

szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:
Egyszerűen szívesebben lennék árja német és lennék egy nagy, erős, dicső ország polgára.
szept. 1. 19:42
 13/42 A kérdező kommentje:

"sehonnani bitang ember, ki most ha kell, halni nem mer, kinek drágább rongy élete, mint a haza becsülete"


Mondjuk egy német vagy akár egy orosz szemszögéből meg is érteném ezt, de a kis és jelentéktelen Magyarországért nincs értelme. Magyarként nincs mire büszkének lenni, csak egy kis, jelentéktelen és szegény ország vagyunk.

szept. 1. 19:45
 14/42 anonim ***** válasza:
64%
Az már a te bajod.
szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
36%
13: senkit se érdekel a vergődésed. gondolom milyen szar lehet neked ha ez a legnagyobb bajod.
szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Most megsúgom neked, nincs beolvadás. Sehová. Az majd a sokadik generációnál lesz, hogy nem tudja, honnan jött. Azt fogja hinni, oda való. A környezete is. Mert amíg ez be nem következik, mindig lesz aki emlékeztet, jöttment vagy. Nem oda való. Csak hagynak. Nem érdekli a többséget.
szept. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 árokpart ***** válasza:
32%
15-ös Nyugati népek vagyunk mi is és félig osztrákok meg olaszok.
szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

A Kárpát-medence egy olvasztótégely, a Honfoglalás előtt is éltek itt népek, a magyarok már akkor is kisebbségben voltak, a tatárjárás és a török kor háborúi megtizedelték a lakosságot, a helyükre telepesek érkeztek és később is rengeteg betelepítés volt pl Mária Terézia idején is.

A mai magyarság zömében germán és szláv népek keveréke. Genetikailag semmi közünk nincs már a sztyeppei, hátrafelé nyilazó, lovasnomád néphez. Lényegében egy olyan kultúrát és nyelvet őrzünk, ami sosem volt a miénk.

szept. 2. 02:07
 19/42 Jeffrey Spender ***** válasza:
48%

Kérdező


A magyar nyelv az 700 - 800 éves volt Mária Terézia idejére, egy ilyen szép kort megélt nyelvet Mi értelme lett volna csak úgy eldobni ?


Ha ennyire zavar a magyar nyelv, Miért magyar nyelven fórumozol ? :)

szept. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Nem a magyar nyelvvel van bajom, hanem azzal, hogy kis ország vagyunk. Én inkább tartoznék egy nagyhatalomhoz.
szept. 2. 02:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!