Miért buzdítja a kormány gyerekvállalásra a fiatalokat, amikor manapság gyereket vállalni a lehető legrosszabb(!) befektetés?
https://www.youtube.com/watch?v=l9acZkb9dk4
Már maga egy szülés is 3 millió forintba kerül, ha nem akarsz az állami egészségügyre támaszkodni, ahol teljesen a sorsodra hagynak. Arról nem is beszélve, hogy igen jelentős bevétel kiesés ha a nő nem dolgozik évekig, és mire újra munkaképes lesz, lehet a munkaerőpiacon nem fog kelleni sehová, hiszen a jól fizető munkahelyek naprakész tudást várnak. Sok éves kihagyás után teljesen outside-er lesz valaki a munkaerőpiacon.
De ezen felül még amíg egy gyereket 0-18 éves koráig felnevelsz az 30-35 millió forint! És akkor még nem indítottad el az életben semmivel, sem lakással, sem autóval, csak felnevelted felnőtt korig. Márpedig saját lakás nélkül, aki nem kap a szüleitől, nagyszüleitől, az Magyarországon nyomor életet tud élni csak. Egy albérletesnek itt semmi jövője nincsen. Tehát ha "csak" ennyire vagy képest, hogy felnőtt koráig eltartasz valakit, - ami 30-35 millió forintodba kerül - akkor is egy olyan gyereket adsz a világnak, aki elégedetlen lesz veled is mint szülővel, ha nem tudsz neki többet nyújtani, és jó eséllyel külföldön fog munkát vállalni.
Miért próbál a kormány mégis gyereknevelésre buzdítani, hitel-re? Akinek eleve hitelből kell vennie saját ingatlant, az mire fel vállaljon gyereket?
Miért kerülne 30 millióba a szülés? Miért kerülne 30 millióba a gyerek? Hogy lehet olyanon gondolkozni, hogy egy gyerek befektetés? Nem vagy normális, Te tényleg ne vállalj sose gyereket.
Amúgy meg 3 évig szülési szabadságon van a nő, ahol is legalább 200 ezer forintot kap 2 évig a 3. évben már nem. A másik fél aki dolgozik jár 10 ezer forint jövőre már 20 ezer havonta. Nem sok, de ez is valami. Lehet felvenni babavárót vagy csokot is, ami 2 gyerek után nagyon jó konstrukció. És rengeteg más.
> gyereket vállalni a lehető legrosszabb(!) befektetés
Ahogy rengeteg más dolgot a világon, a gyerekvállalást sem azért csináljuk, mert jó anyagi befektetés.
> Miért buzdítja a kormány gyerekvállalásra a fiatalokat […]?
Ez mondjuk érthető. Egy fogyatkozó, elöregedő társadalmat elég sok nem éppen kedvező jelenség jellemez. A fő probléma a nyugdíjrendszer, hiszen egyre több nyugdíjas nyugdíját egyre kevesebb dolgozóképes fiatalnak kellene kitermelni, akiknek még rosszabb kilátásai lesznek emiatt. Vagy nem kell, de akkor meg a nyugdíjasok fognak létminimum alatt tengődni (leszámítva azon keveseket, akik gondolva erre pluszban félre tudnak és akarnak tenni). Egyéb „kecsegtető” lehetőségek: nyugdíjkorhatár jelentős megemelése, tömeges bevándorlás stb… Márpedig ha a társadalom nagyobb része lesz nyugdíjas, olyan pártra fog szavazni, aki a nyugdíjasoknak fog kedvezni. Nem jó ez senkinek.
De vannak még számos más probléma is egy öregedő, fogyatkozó társadalomban, vannak gazdasági és nem gazdasági természetűek is.
Így aztán kvázi mindenhol a világon minden kormány ami a népességfogyást tapasztalja, igyekszik azt valahogy megakadályozni, legyen szó bal- vagy jobboldali kormányról. Az már más tészta, hogy kb. sehol sem – így Magyarországon sem – sikerül ez igazán.
~ ~ ~
> Már maga egy szülés is 3 millió forintba kerül […]
> igen jelentős bevétel kiesés ha a nő nem dolgozik […]
> Sok éves kihagyás után teljesen outside-er lesz valaki a munkaerőpiacon […]
> stb…
Ezek mind-mind problémák valóban. És ezeknek ha a megoldásával nem is, de az orvoslásával, a probléma mértékének csökkentésével kellene is foglalkozni. Mert amúgy tényleg racionális egy állam kormányától, hogy megpróbálja megakadályozni, hogy a népesség csökkenjen.
A népesség törvényszerűen csökkenni fog a folyamatosan erőltetett "fejlődésnek" köszönhetően. Minden munkáltató mindent gépesíteni próbál és egyre kevesebb emberre van szükség, ugyanakkor a kitermelt profitot futószalagon menti, ahogyan és ahová csak módjában áll, - vissza senki nem forgat a társadalom hasznára érdemi összegeket. Más lenne a történet egy kicsit TALÁN (!), ha lenne egy hányados - vagy nevezzétek, aminek akarjátok, - amely kifejezi, hogy egy munkáltató milyen szinten nélkülöz élő munkaerőt a megtermelt profithoz képest és ezt sarcolnák!
Állami részről "szépen hangzik", hogy "Sokasodjatok, adakozzatok!", - elveszik, amire szükségük van és kész, - de az sem vezet sehová, hogy mondván, hogy sok a nyugdíjas, tolnak időközönként egy tízest a "nyugdíjkorhatáron" - és ennek következményeként egyre szélesebb kör lebeg egyre hosszabb ideig a semmiben, - semmit sem befizetve a közösbe, mert a gépesítéseknek, "fejlesztéseknek" köszönhetően egyre kevesebb embernek jut tisztességesen teljesíthető és megfizetett munka! Az egyre szélesebb, leszakadt, jövedelem nélkül tengő rétegről IS (!) gondoskodnia kellene valakinek, - ám aki tehetne ez ügyben, az csendes társ az emberek tömeges hülyének nézésében, hovatovább, ő maga jár ebben az élen!
Nincs miről beszélni - ezen tények árnyékában!
#8 > Minden munkáltató mindent gépesíteni próbál és egyre kevesebb emberre van szükség
Lehet kissé offtopic, de azért leírok egy apró gondolatot ezzel kapcsolatban.
Ha az emberre, mint munkavállalóra gondolunk, akkor logikusan tényleg ez következik a fejlődésből. De a fejlődéshez az is hozzátartozik, az is a lényege, hogy egyre többet is termelünk. A több terméket meg valahogy értékesíteni is kell, az emberre, mint fogyasztóra, mint vásárlóra meg szükség van. A vásárló, fogyasztó meg akkor tud vásárolni, ha van munkája, ha megengedheti magának az adott termék megvásárlását. Szóval a gépesítés, automatizálás kétélű fegyver.
Egyébként vannak olyan cégek, ahol ezt részben felismerték, és nem csak marketing célzattal, hanem ezen felismerés mentén próbálnak – egyelőre csak nüansznyit – emelni a társadalmon. Van olyan cég, ami bár automatizálhatna folyamatokat, mégsem teszi.
Nyilván ez csak halványan érvényesül még, de ahogy a fejlődés egyre inkább veri bele a fejét a plafonba, úgy egyre inkább válik a cégek számára is érthetővé, hogy ha nem biztosítanak – úgy együtt az egész gazdaság – megélhetést nagyobb tömegeknek, akkor nem lesznek nagyobb tömegben vásárlóik, megrendelőik, ami végső soron az ő csődjüket fogja okozni.
a tőkeerős országok felszívják a termelt árukat tulajdonképpen majd megadomra
az usa-nak pl gigantikus államadóssága van kína felé
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!