Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki azt nyilatkozta,hogy...

Valaki azt nyilatkozta,hogy csökkennek az élelmiszer árak! Hol? Melyik?Most értettem meg, hogy mit is jelemt a magyar vándor! Vándorlunk egyik abc-ből a másikba, hogy az akciós termékeket vehessük meg, még így is emelt áron!

Figyelt kérdés
aug. 24. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Nem igazán értem mi a gondod. Egész életemben ezt csináltam és csinálom most is, "vándorlok" egyik boltból a másikba, figyelem az akciókat és akkor, abból vásárolok aminek kedvezőbb az ára.

EZÉRT van pénzem mindenre amit szeretnék, mert figyelek arra mit vegyek és hol.

Odafigyelek, ráfordítom az időt, elmegyek másik, messzebbi üzletbe is ha kell. Ezt tanultam apámtól, ahogy a párom is a szüleitől. A páromék nagyon kevés pénzből nagyon jól éltek, apámnak már szerencsére nagyobb jövedelme volt és abból tudta jobban rendezni az életünket.

Igenis fontos hogy 30 forinttal többe kerül a csomag papírzsepi a másik boltban és akkor ott veszek meg egyszerre 5 csomaggal, azzal már egy csomag árát megspóroltam. Ugyanígy teszünk mindennel. Itthon roskadoznak a polcok, van egy rakat pénzünk, de pont ezért van így mert odafigyelünk arra mit és mikor veszünk meg.

Te meg sírsz, hogy nem jutsz egyről a kettőre, miközben csak ennyi kellene, hogy több energiát fordíts arra hogy megválogasd mire költöd el a pénzedet. A hozzád hasonlók miatt tehetik meg a boltok, hogy szabadon emelik az áraikat, mivel nem fogtok áremelés után máshol vásárolni.

Ugyanannyi pénzből ezért van, hogy az egyik embernek sokkal többre sikerül jutni, mint a másiknak.

aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak azt az időt, még vándorolsz, fordíthandád más dolgokra is. Nem csak a pénzünket rabolják de az időnket is, azt pedig nem lehet pénzben mérni!
aug. 24. 08:57
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

1, akkor viszont van egy rakat pénzed amit NEM HASZNÁLSZ, majdnem ugyanolyan mondja nem lenne, ha egyszer nem használod.


Volt egy jól kereső szomszédom, egy 8 lakásos sorházban laktunk, pont a legjobban kereső házaspárnak volt csak egy gyereke (az összes többi lakásban 2 vagy 3 gyerek volt), de ők voltak a legsmucigabbak, a 90es években 1300-as LADÁT tartottak pedig lett volna nekik jobbra.


Szóval volt pénzük de szarul éltek mert úgy éltek mintha nem lenne nekik

aug. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Ja és kabátban ültek a lakásban télen csak hogy olcsóbb legyen a gázszámla.


És ezek kerestek a legjobban

aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1# igen a nyugdíjasok mászkalnak össze vissza
aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Baromság ez az elmegyek az összes boltba. Mert először végig kell járnod a város összes boltját még ugyanazokat is, mert üzletenként más-más akciók is lehetnek. Miután végigjártad akkor indulhatsz a valódi vásárlási körútra, mert csak akkor fogod tudni hol mi mennyi. Ezt egy Budapesten nem tudod kivitelezni a több ezer bolt miatt, de egy megye jogú városba se igazán, mert mire végigérsz eltelt az egész nap. És akkor az utazási költségről ne is beszéljünk.
aug. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg mi a szakért vennék egyszerre 5 csomag zsebkendőt, ha egy is elég? Pont emiatt a gondolkodás mód miatt hagysz ott egy csomó pénzt feleslegesen. Nem lennél jó válallkozó.
aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!