Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted a Magyarországi...

Szerinted a Magyarországi népesség fogyásnak hol lesz a vége szerinted meddig csökken?

Figyelt kérdés

aug. 19. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Addig biztos, nem lesz vége amíg a megszületett gyerekek nagy része nem itt tervezi a jövőjét. Így, kérdezd a kormányunkat, mikor tervezik élhetővé tenni az országot!
aug. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Azt nem tudom, de találkoztam olyan becslésekkel, hogy 2040-re 9 millió alá fog csökkenni az ország népessége, ha a mostani természetes fogyás mértékét vesszük alapul.
aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A 2040-re 9 millió reálisnak tűnik, a század végére lesz 7 millió körül, azután, a 2100-as években még maximum 6 millióig csökken, annál lejjebb biztos nem megy már soha, onnantól nőni vagy stagnálni fog.
aug. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
A Kárpát-medence alapvetően egy nagy megtartó kapacitású terület, megfelelő tájhasználat mellett. Már a nagy folyószabályozások évtizedeiben körülbelül másfél millió ember hagyta el az Alföldet és menekült ki, nagyrészt Észak Amerikába. Ha a népességfogyás okait keressük, akkor nagyon mélyre kell ásni. Röviden összefoglalva a nyugatias modernitás. Ebolás kongói gondolkodás nélkül mártogatja a hímtagját, miközben egy norvég az exponenciálisan elszabadult igényletek miatt százszor is meggondolja hogy vállal e gyermeket. Persze a tehetősebb harmadik világbéliek is a centrumba igyekeznek. Sőt láttam tájidegen embereket Hamburg kikötőjében, akik Norvégia mellett tüntettek.
aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Remélem eléri a háromszázezret. Az lenne egy magyarországnyi területen elfogadható mennyiség.
aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5-es

Annyit úgy sem fog.

Én szerintem 5milliónál meg áll.

De ebből lesz 3millió magyar ,2millió cigány.

aug. 19. 09:53
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Fordítva. 3 millió cigány és 2 millió magyar.
aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
XD
aug. 19. 09:56
 9/16 A kérdező kommentje:
Optimista vagyok :)
aug. 19. 09:56
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Én azt remélem, hogy 100 éven belül eljut oda Európa, hogy nem lesznek egyáltalán országok és határok,így értelmezhetetlenné válik erről beszélni.
aug. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!