Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az újszülöttek közt mennyi...

Az újszülöttek közt mennyi lehet a cigányok aránya?

Figyelt kérdés

Erre nem igazán van jó statisztika, sok nyugati országban számon tartják az anyák és apák etnikai hovatartozását. Például Angliában nagyon látszik, hogy az elmúlt 20-30 évben milyen sokat csökkent az őshonos brit gyerekek aránya, az indiaiaké, afrikaiaké meg nagyot nőtt.

Nálunk a cigányok aránya a legtöbb társadalom tudós szerint olyan 10-12% körül van, de az is közismert, hogy sokkal több gyereket vállalnak, mint a magyarok, így a fiatalabb korosztályok körében ez vélhetően jóval magasabb. Meg alapból azokban a régiókban a legmagasabb a születésszám, ahol felülreprezentáltak és a fiatal magyarok jellemzően elvándorolnak onnan.



jún. 23. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
50 százalék körül volt néhány éve azóta gondolom még tovább nőtt az arány.
jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom, hogy kit nyugtat ez meg, de, amikor demográfiai válságról beszélnek, akkor abba a cigányság születésszámai is beleszámitanak, hiszen ŐK IS magyar állampolgárok lesznek. A népszámlálási eredmények szerint a cigányság, ugyanúgy csökken ebben az országban, mint bármi más az inflációt, államadóságot és a főnök hasát leszámitva.
jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Magyarként azt tapasztalom, hogy a cigányok jobb fejek, mint a magyarok, így engem nem zavar.
jún. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
74%
#4 Barátságok terén nagyon igénytelen lehetsz. Valószínűleg túlszaporodnak minket. Annyi lesz az országnak.
jún. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jóval több a roma (ha mindenkit annak tekintünk, akiben van valamennyi rész is) akár 40% -a is lehet a társadalomnak ha nem több.

Már nem is tudom hol csináltak egy felmérést és ott 47% volt roma.

jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4: bocs, de miért is? Vegyük az amcsikat, aki fekákkal haverkodik extra menő, az ottani kisebbség. Itthon is szerintem az kimondottan menő, akinek vannak jó fej roma haverjai. Csajok is normálisak.
jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Normális, bizony nincs is ezzel semmi baj!

Nekem a legjobb barátnőm roma és imádom őt is és a családját is, akik nagy része diplomás, tisztességes emberek és nagy hasznuk is van a társadalomban.

Ez csak egy példa: Az egész család minden évben az összes ruhát, játékokat és egyéb holmit átadja az óvodának. Csak azért mennek le minden évben a szülőfaluba, hogy ezt megtegyék! ( Mondjuk több roma is megtehetné)



Ami a gyarapodást illeti--- egyéb etnikum is van és jóval többen vannak az országban mint a romák.

A romák pedig nem csak itt, hanem világszerte mindenhol nagy arányban ottvannak. A számukat még csak megsaccolni sem lehet.


Azt gondolom jelenleg sokkal fontosabb dolog van amivel foglalkozni kéne a világban. Miért nem segítesz inkább te is?

jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!