Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Összesen mennyibe kerül a...

Összesen mennyibe kerül a költségvetésnek mostani olimpikonjaink díjazása és a várható életjáradéka?

Figyelt kérdés
Tehát nem csak a helyezéseik után kifizetett összeg érdekel, hanem az is, amit életjáradékként megkapnak majd életük során, összesen.

aug. 13. 00:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
26%
Kicsinyes dolog ezt firtatni, az olimpikonokat mindenütt vastagon díjazzák.
aug. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1# Magyarország az érmek után a hetedik legmagasabb pénzjutalmat kiosztó ország. És valahogy gazdaságilag nem a hetedik helyen állunk.
aug. 13. 01:56
 3/27 2*Sü ***** válasza:
67%

Talán a tokiói olimpia után olvastam, hogy a költségvetésben az életjáradékokra kb. 6 milliárd forint van elkülönítve. Ezen osztoznak azok, akik 1990 után érmet szereztek. Mivel az életjáradék összege a mindenkori átlagbérhez van kötve, így nyilván régebben ez kisebb, a jövőben magasabb összeg lesz számszerűsítve. (Maga az életjáradék ötlete azért merült fel, mert voltak olyan rendszerváltás előtt olimpiai érmet szerzők, akik idősebb korukra eléggé rossz anyagi körülmények között éltek.)


A költségvetéshez mérten nézve a 2024-es költségvetés 40 755 milliárd forint kiadással számol, ez a 6 milliárdos összeg nagyságrendileg a költségvetés 0,01%-át – vagy ha úgy tetszik a tízezredét – teszi ki.

aug. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 2*Sü ***** válasza:
94%

> Magyarország az érmek után a hetedik legmagasabb pénzjutalmat kiosztó ország. És valahogy gazdaságilag nem a hetedik helyen állunk.


Valóban nem, de nem az olimpikonoknak folyósított életjáradékon múlik az, hogy nem a hetedik leggazdagabb ország vagyunk. Van száz, ha nem ezer más dolog, aminek a költsége sokkal inkább megkérdőjelezhető lenne. A dolog kicsit olyan, mintha valaki megenne 4 szelet süteményt, aztán az ásványvizes palackon vizsgálgatná, hogy mennyi kalória is van benne, nem kellene-e mellőznie az elfogyasztását, nem fog-e így elhízni tőle.


Az olimpikonok legalább egy ideig az egész országot szórakoztatták, lelkesítették, sokakat inspiráltak a sportolásra, ami mögött sok-sok év lemondásokkal teli, megfeszített munkája áll. A fene tudja, én jobb helyen látom az adóm helyét egy olimpikon életjáradékában, mint mondjuk az egyszeri, 70 milliárdba kerülő vadászati világkiállításban, vagy a kézen-közön valakik zsebében eltűnő százmilliárdokban.

aug. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

"Magyarország az érmek után a hetedik legmagasabb pénzjutalmat kiosztó ország." ugye tudod hogy ez csak pappíron van így. Nálunk a központi költségvetésben számolják az ilyen kiadásokat máshol szövetségi tartományi szinten, vagy az egyes szakágakon keresztül folyósítanak nagyon jelentős összegeket a sportolóknak. Ugye nem gondolod hogy a brit sportolók teljes díjazás nélkül nyerik az érmeket, pedig pappíron ez a helyzet.

Sokkal több pénz megy el hazánkban a futballra, aminek a színvonalát látjuk...

Másrészt csak egy Lölö biznisz több pénzt vesz ki a költségvetésből mint az egész olimpiára költött összegek.

aug. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Ki tudod számolni egy sportoló esetében nagyjából,ha mondjuk 85 évig élne.nem kerül többe mint egy politikust eltartani.
aug. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
5- vagyok. A Liu testvérek is azért mentek át Kínába sportolni mert ott jelentősen több pénzt kapnak mint hazánkban, pedig pappíron a Kinaiállam jelentősen kevesebb pénz folyósít az olimpiai bajnokainak...
aug. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

#4 - "sokakat inspiráltak a sportolásra"


Az élsport csak az élsportot termeli újra.

Hiába az olimpiai aranyak, hiába 12 évnyi mindennapos testnevelés óra a rangsor végén állunk sportolásban.


A többivel egyetértek.

aug. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy ne essék féleértés. Én örülök az elért sikereknek és annak, hogy egy pillanatra sikerül valami emelkedettebb kontextusban is képviselni hazánkat, nem csak a politikai botrányainkkal. Teljesen egyetértek és támogatom az olimpikonjaink díjazását. Küzdöttek érte, erre tették fel az életüket, és nyilván nem úgy vágták hozzájuk azokat az érmeket. Sok sikert kívánok nekik a továbbiakban!


DE!!!


Azt kvára felháborítónak tartom, hogy miközben gazdaságilag a béka segge alatt vagyunk, Magyarország aránytalanul magas összegeket ad (hetedik?!).


És nem ér azzal jönni, hogy nem ez az oka a gazdaság csődjének. Meg hogy a politikusok többet lopnak. Persze. Én értem. Nyilván nem az olimpiai díjazásba meg a tűzijátékba rokkan bele az ország gazdasága. Engem csak ez a nagyzási vágy zavar, meg ez a túlkompenzálás úgy, hogy annak nincs meg a megfelelő fedezete. Ez megint ugyanaz, mint ez a krva kényszer, hogy minden évben egyre nagyobb és nagyobb tűzijátékot kell csinálni augusztus 20-án, miközben nem gondolom, hogy van mire fel.

aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Én sem azért tettem fel a kérdést, mert sajnálom tőlük, hanem azért mert nem látom az arányosságot. Főleg az életjáradék az amit furcsállok, azt lehetne szociális rászorultság alapján adni nekik. Mert kicsit furcsa, hogy egész életükben egy egyszeri sikerért egy átlagfizzetést kapnak. De természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy a politikusaink enek a több százszorosát kapják úgy, hogy még csak nemhogy eredményeket nem mutatnak fel, de egyenesen károkat okoznak az országnak, úgyhogy nyilván náluk kellene először megvágni a juttatásokat. Például a pedotámogató volt köztársasági elnökasszonyunk több milliós életjáradékánál lehetne kezdeni.
aug. 13. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!