Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha lehetne választani te...

Ha lehetne választani te melyik osztályba íratnád be a gyermekedet telefon szempontjából?

Figyelt kérdés

aug. 12. 19:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%

Ázsiai sulikban egyszerűen megoldják.


Óra előtt, kirakod egy a tanár asztalán lévő dobozba, kikapcsolva. Óra után viheted.

Rendezvényeken meg benyomják a blokkolót, és onnantól nincs jel.

aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Olyan iskolába, ahol a pedagógusokkal együtt arra törekszünk nevelésben, hogy megtanuljon különbséget tenni, hogy mikor nem gond a telefonozás és mikor nem szabad (pl órán).
aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

De miért baj, ha telefonozik órán?


Nővérem gimis tanár.

Nála a szabály a következő: Az utolsó 2 padsorba ülve, BÁRMIT csinálhatsz az óráján, evés, alvás, telefon nyomkodás, másik órára készülés, ...

DE!!!

- Csak kussban, sem a többieket, és pláne őt nem zavarva!

- És soha nem jöhetsz azzal, hogy te akkor éppen hátul ültél, mikor ezt vagy azt tanította, ezért nem tudod! Ha nem tudod, kapod az egyest.

aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%
12: így kéne! Amikor még pár éve középiskolás voltam, én nem emlékszem, hogy lett volna olyan ember, aki órán nyomkodta volna a telefonját. Általában csak szünetbe vettük elő, órán mindenkinek le volt némítva. Szerintem bőven elég lenne annyi, hogy óra elején a tanári asztalra kitenni, szünetbe meg viheti a gyerek, nem kellene majd összegyűjteni a készülékeket, illetve a tanárnak még vállalni a felelősséget értük.
aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
25%

"De miért baj, ha telefonozik órán?"

Mert a normális, kulturált magatartás az, hogyha valaki beszél hozzám, akkor nem telefonozok. Egy munkahelyi értekezleten sem illik közben a telefont nyomkodni, akkor sem, ha amúgy nem érdekel az egész.

Természetesen, ha a tanár kifejezetten olyan feladatot ad, ahol szükséges a telefon használata, az egész más.

aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15 Azért egy munkahelyi értekezlet más. De pl. egyetemen se figyel a halgatók fele előadásra. Sőt, ha már nem kötelező rajtuk részt venni, a hallgatók többsége egyszerűen be sem megy az órára, ahova meg kötelező bemenni, ott beülnek a hátsó sorokba és foglalkoznak a saját dolgukkal. Az a baj az oktatással, hogy sok tanár akkor is elvárja hogy figyeljenek az anyagra és arra amit mond, ha olyan érdektelenül és monoton módon ismételgeti az anyagot, hogy kifolyik az agyam a helyéről. Először meg kellene tanulni lekötni a diákok figyelmét.

Nekünk gimiben volt sok példánk, más kérdéshez már írtam a biológia tanárainkat. Első évben egy huszonéves csaj jött tanítani, előtte diplomázott le, ez volt az első munkahelye. Állandóan valami játékos feladatokat csináltunk, videókat néztünk, remekül magyarázott, példákat mondott, segített a tanulásban. Én is elöl ültem a 3. padban, és szerettünk órára járni. Sajnos rögtön az első év után fel is mondott, és jött helyette egy öregasszony, aki azt sem tudta hogy kell hangot adni a digitális táblára, és állandóan baja volt mindennel. 2. évben már a leghátsó padban ültünk, és kockás füzetben amőbáztunk egész órán. Ennyit számít, hogy a tanár mennyire ért a munkájához, és ha nem tudja lekötni a diákokat, az elsősorban nem utóbbiak hibája.

Megjegyzem idősen is lehet valaki jó oktató, a földrajz tanárunk egy idős bácsi volt, nagyobb szakállal mint a feje, több másik oktató anno az ő diákja volt. És minden egyes órán elmondott legalább 2 viccet, történeteket mesélt, jófej volt velünk, mégis megtanultunk mindent amit leadott. Az ő óráin csend volt, senki sem beszélgetett vagy idétlenkedett, mert hallgattuk amit mond. Tiszteltük, ha valamiért ránk szólt, nem beszéltünk vissza. A történelem tanárunk viszont nem volt ilyen szerencsés, ő állandóan kiabált velünk, volt hogy ő ment ki a teremből, mert elege lett :D

Ugyan arról az osztályról van szó. Nem a gyerekek változtak meg egyik óráról a másikra, hanem a tanárok voltak különbözőek. És a tanári oldalról is fel kellene fogni, hogy már nem a 20 évvel ezelőtti világ van, alkalmazkodni kell a mai elvárásokhoz, és nem a diákokat kell alkalmazkodásra kényszeríteni minden modern dolog betiltásával. Utóbbival az a baj, hogy ha leérettségiztek, pofán fogja őket vágni a valóság.

aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!