Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A demokraták miért mondják,...

A demokraták miért mondják, hogy a demokrácia nem a többség diktatúrája, miközben de?

Figyelt kérdés
aug. 11. 09:09
1 2
 1/17 kürtőskalácska ***** válasza:
43%

Kérdezd meg őket.

Amúgy meg a tökéletes demokrácia az anarchia.

aug. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Őket kérdezem, csak ilyenkor ugye felszívódnak...
aug. 11. 09:44
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Demokraciaban 4-5 evente cserelodik a vezeto diktaturaban meg altalaban ha megdontik forradalommal. Fiktaturaban a vezezoket nem lehet jogilag szamonkerni demokraciaban (ahol mukodik a jogallam szoval nem Magyarorszagrol beszelek) szamonkerhetok. Van meg par jelentos kulonbseg. Arrol nembeszelve h kepvisrlet van szoval meg csak nem is a tobbseg dont a tobbseg csak megvalaszt kepviseloket.
aug. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

"Demokraciaban 4-5 evente cserelodik a vezeto"


Nekem ezzel 2 gondom van.

1. Tegyük fel ez igaz, jól müködik. Mi a gond? Ha az intelligencia eloszlását 3 részre osztjuk, 60%-ra kb. mondhatjuk hogy átlagos, 20% okos, 20% síkhülye(temészetesen húhatjuk másképp is a határokat, lehet 30-40-30 is, a konklúzión nem változtat). Mivel a többség dönt, igazából az átlagos intelligenciájúak, és a síkhülyék dönthetnek az okosok helyett.


2. Véleményem szerint az egész demokrácia mára csak egy szemfényvesztés, hisz ki nyerhet? Akit pénzzel tolnak. Akkor kinél a hatalom? Akik pénzzel tolják a politikusokat.

Tehát míg egy diktatúrában van ki ellen menni egy forradalomban, és van kin revansot venni, addig a demokráciában csak maszatolás megy, senki sem felel semmiért, legrosszabb esetben van egy kis hümmögés, és kicserélik a bábokat, aztán megy minden ugyanabba az irányba, csak más jelszavakkal, más tempóval, ugyanazok irányításával, akik eddig is a háttérböl szépen terelgették a nyájat.

aug. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
90%
Mert nem az. Egy diktatúrában egy ember vagy egy szűk csoport gyakorol KIZÁRÓLAGOS hatalmat, míg egy modern demokráciában van hatalommegoszlás, és a kisebbség jogai is szavatoltak.
aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4


Itt egyáltalán nem az okosságon kell, hogy legyen a hangsúly, hanem az erkölcsön. Az okosok is ugyanolyan egoisták, mint a buták. Magyarországon van 10 százalék, aki kifejezetten gonosz (aki pl. büntetőfékezik a busz előtt, mert a busz a buszsávban le merte őt előzni), van 80 százalék, aki úgy erkölcstelen, hogy az senkinek se tűnik ez fel, mert csak a "szokásos" szintet hozza, és a világért se lehet őt meggyőzni arról, hogy erkölcstelen lenne, és van a maradék 10 százalék, aki ha nem is erkölcsös, de legalább objektív helyzetértékelést tud adni magáról és a világról.


Ez a 80 százalék átlag igenyli igazán a demokráciát, mert abban kitűnően el tudja rejteni a saját erkölcstelenségét, hisz a demokrácia biztosítja neki a jogot a nyugodt élethez. Jogában áll olyan munkát vállalni, amilyet csak akar, legyen az tetszőlegesen tisztességtelen (pl. reklámszereplő, aki hazugságokból él), jogában áll a főnök talpnyalója lenni, aki ellenőrizgeti, hogy beérnek-e 8-ra a munkavállalók, jogában áll bárkin átgázolva a saját gyerekét pozícióhoz juttatni, stb.


Ugye most a kedves 80 százalék magára ismer, aki foggal-körömmel harcolna, ha egy rendszer megpróbálná betiltani a tisztességtelen munkákat és tisztességtelen tevékenységeket?

aug. 11. 10:37
 7/17 anonim ***** válasza:

6# igazad van kérdezö, sokfaktoros a rendszer. De ez sem javít a demokrácia helyzetén. :)


Szerencsére más kort élünk, de szerintem a tömegek ugyanolyan befolyásolhatók, mint a középkorban.

Akkor csak azt kellett valakire mondani, hogy boszorkány, a többség azonnal meglincselte volna.


Szerintem ez nem változott, csak tökélyre fejlesztették, hogy hogy lehet tömegeket egymás ellen feszíteni ennél hihetöbb sztorikkal.

aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"és a kisebbség jogai is szavatoltak."


Vagy éppen nem. Vagy börtönbe zárják őket. Vagy úgy fogalmazzák meg a jogszabályokat, hogy börtönbe zárhassák a kisebbséget anélkül, hogy a kisebbségükre kelljen hivatkozni.

aug. 11. 11:11
 9/17 anonim ***** válasza:
Ideális esetben nem csak annyi a demokrácia, hogy megválasztjuk a hatalmat. Kellene mellé egy stabil jogállam, ahol a jogrendszer kiszámítható és ugyanazok a jogok vonatkoznak minden állampolgárra, beleértve a "többséget", a "kisebbséget", a hatalmi elitet és az utca emberét. Másrészt kellenének fékek és egyensúlyok, amik megakadályozzák, hogy a hatalom bármit megtehessen, amit akar. Harmadrészt a jogon kívül a nyilvánosság előtt is felelősnek kellene lennie a hatalomnak, mert a szólásszabadság révén a szabad sajtó leírhatja a véleményét róluk. Végső soron olyan tudatos állampolgárok is kellenek, akiket nem csak a saját rövid távú érdekeik vezetnek, hanem rendelkeznek demokráciával kompatibilis elvekkel, és képesek ellenállást tanúsítani, ha az elveik sérülnek.
aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#11


Ezek szerint te nem érted, hogy ha az általad leírtak mind teljesülnek, akkor is a többség diktatúrája lesz a demokrácia. Olyan szabályokat hoznának egy ilyen demokráciában, amely a többségnek komfortos, a kisebbségnek pedig korlátozó vagy ártó. Mondhatnék példákat, de felesleges, mivel te is a többséghez tartozol, így nem fogod a példáimat relevánsnak tartani.

aug. 11. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!