Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon tiltják be az...

Árokpart kérdése:

Milyen alapon tiltják be az iskolákban a mobiltelefonokat mikor ez már szinte alkotmányellenes? Ha lenne tüntetés ez ügyben szervezve akkor elmennél rá?

Figyelt kérdés
Különösen furcsa, hogy ez az egész dolog kimondottan a mobiltelefonokra van kihegyezve éskizárólag az olyanra amelyik hangot és képet rögzít. Nemcsak emiatt kellene szerintem tiltakozni, hanem ez már egy szimbólum kezd lenni az élet minden területén, hogy ahol vannak visszásságok és esetleg felveszik telefonnal, hogy baj van az adott szakterületen, akkor ennek hatására nem arra törekszenek, hogy gyorsan egy olyan reformtervet készítsenek, amelyik hatékonyabbá és jobban működővé és állampolgárbaráttá teszi az adott szakterületet, állami ellátórendszert, hanem helyette elkendőzik a problémát. Miért nem tud a kormány már minket emeberként kezelni és kiállni, hogy emberek az állami ellátórendszert rendbe kell tenni és emiatt most egy kicsit otthon visszább kell venni az igényeket, hogy az állami ellátórendszerek hatékonyan és jól tudjanak működni. Mert hiába jó a háztartásoknak, hogy ha otthonról el kell menni és bármelyik állami ellátórendszert igénybe kell venni, akkor már az ember legszívesebben inkább elfutna. Két éve hevesen tiltakoztam a rezsicsökkentés csökkentése miatt, de már azt mondom, hogy nem volt rossz lépés, mert a 2023-as év egy kicsit kezdett öregéből hatékonyabban működni. Szerintem tovább kellene lépni az állami ellátórendszerek hatákonyabbá tételének érdekében, hogy végre ebből a foyltásból egy kicsit fellélegezzünk.
aug. 9. 20:51
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
74%

#29 Minden telekommunikációs eszközt kitiltottak, és mivel a Morse-kódoló is az, így ő sem úszta meg. Én a diákok helyében bevinnék valami több méteres őskori telekommunikációs gépet, aztán sok szerencsét átvenni meg eltárolni.

Fényképezőgépet sem vihetsz be egyébként, mert az meg képrögzítésre alkalmas, ami szintén tiltott. De úgy látom itt a kommentelők többsége örül ezeknek a baromságoknak :D

aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
86%
A jövő (tanítási) intézményei Faraday-kalitkában épülnek majd, - aztán téma lezárva! :DDD
aug. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
Már lassan kezdem azt hinni, hogy az a cél, hogy a diákok összetett foggal minél hamarabb le tudják a sulit és ne legyen kedvük hozzá.
aug. 9. 22:35
 34/49 anonim ***** válasza:
43%

"A szülőknek joguk van megválasztani a gyermeküknek adandó nevelést."


Azt joguk van. De ennek még mindig nincs köze az iskolán belüli mobilhasználathoz. Azért keztél elterelésbe, mert nincs ilyen az alkotmányban? Korrektebb lenne bevallanod hogy hazudtál.

aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:
34-es Köze van, mert a szülő eldöntheti, hogy engedi e , hogy a gyereke használhassa a telefont a suliba.
aug. 9. 23:55
 36/49 anonim ***** válasza:
64%
Hogy a gyerek ne facebook-ot meg az instát bujja, amíg suliban van.
aug. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
43%

#35 Nem, a kérdező nem ezt döntheti el.

Arról dönthet, hogy melyik iskolába járatja a gyerekét. Ha nem tetszik a házirend akkor lehet vinni másik iskolába.

aug. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
38%

#36 Egyrészt nem csak a telefonokat tiltották ki, másrészt így tanulásra sem tudja használni a gyerek a telefont. Amúgy is, mi köze van bárkinek ahhoz, hogy a gyerek a szünetben mit nyomkod? Neked a munkahelyed megszabja hogy a szünetben mit csinálhatsz? Nekem jár a szünet a munkában, és az alatt azt csinálok, amit akarok. Munka közben nem dohányozhatok, nem telefonozhatok, nem kávézhatok, de szünetben csinálhatom akár mindet egyszerre. A gyereknek miért nincs még annyi szabadsága sem egy iskolában, mint egy felnőttnek a munkahelyén?

Mellesleg pl. egy vércukorszint mérőt, vagy egy pulzusszámlálót sem lehet majd bevinni, amennyiben azok csatlakoztathatók az internetre. A bevitelükhöz külön engedélyt kell adni az összes tanórára, megnevezve benne a tanévet, az érintett hallgtót, az érintett tanórát és a kivételezés okát. Nyilván megcsinálható, csak baromi körülményesre sikerült megcsinálni.

De kifejezetten tiltva van minden hangrögzítésre alkalmas eszöz is. Azt miért? Most komolyan elhiszitek, hogy rendszeres probléma volt az iskolákban, hogy a diákok diktafonnal vettek fel hangokat? Vagy milyen nyomós okot tudtok rá, hogy a rendeletben kifejezetten említik a hangrögzítésre alkalmas eszközöket?

Annak csak gratulálni tudok aki ennek a sok marhaságnak tapsol és helyesli.

Épeszű intézkedés lett volna a diákoknak megtiltani hogy a tanórákon engedély nélkül használják a telefont vagy más okoseszközt, de ez így olyan abszurd és őrült egy rendelet hogy nem tudom valaki hogyan örülhet neki.

aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
60%

"Ha nem tetszik a házirend akkor lehet vinni másik iskolába."

Egy rendeletről van szó, ez az összes intézményre vonatkozik. Törvény, nem valami egyedi házirend egy kettyós igazgatótól. Az iskoláknak ebben annyi a mozgáskörük, hogy egyedileg határozhatják meg az eszközök tárolásának módját és helyét, hiszen nem minden iskolának egyenlők az adottságai és pénzügyi lehetőségei.

aug. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 PMC Wagner ***** válasza:
0%
Mikor én jártam iskolában nálunk is be volt tiltva , egyébként Finnországban is be van.
aug. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!