Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kezdhetjük elhinni, hogy...

Kezdhetjük elhinni, hogy tényleg Bulgáriával és Romániával vagyunk egy szinten és nem csehekkel és lengyelekkel? Iszonyat kijött nyáron az életszínvonal különbség a magyarok és egyéb volt szoci régiós országok között...

Figyelt kérdés

Egy hagyományőrző táborban találkoztunk lengyelekkel csehekkel és azt hiszem volt szlovák is. (Voltak osztrákok is de ők a kérdés miatt nem számítanak) Amikor először érkeztünk láttuk hogy 5 év alatti vagy még fiatalabb suvokkal terepjárókkal jönnek. Minekünk magyaroknak pedig +10 de inkább +15 évek kocsijaink voltak. Toldozott foltozott kocsik, látszik rajtuk hogy öregek. Hát nem adott büszkeségre okot akkor magyarnak lenni. Tudom nem a kocsitól függ, de azért mégis érthető.


Hát gondoltuk ezek aztán a milliomos rétegből jöttek, vagy ott mindenki erőn felül új luxus terepjárókra költ vagy mi?


Amikor este már némi ismerkedés beszélgetés után jobban megeredt a szánk, megkérdeztük, hogy mennyit keresnek, hogy ilyen szép autóra futja.

És egytől egyig azt kaptuk, hogy ez ott az átlag. És nem keresnek többet mint általánosságban. Nyilván hogy ott is megvan a jövedelemkülönbség de az átlag megengedhet magának új autóparkot.


Hát ez nagyon arcul ütött. Hogy eddig csak statisztikákban hallottam, amiket ugye a kormány rögtön cáfolt, hogy hazugság, csak le akarják járatni a magyar gazdasági sikereket, és nem éltem meg ezt ilyen durván.


Nem nagyon érdekel hogy jobb vagy baloldal. Meg hogy ki van hatalmon. Mert lengyeleknél eddig pont jobboldal volt tehát nekik köszönhetik ezt a fejlettséget, szlovákoknál pedig baloldal van most szóval vegyes.



aug. 9. 14:58
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
10. Biztos valami fidder lehetett és ezzel akart büszkélkedni hogy mindjárt lehagyjuk őket. Matolcsy exkomcsi kis magyar tigrise nagyot ugrik a pocsolyába. :D
aug. 9. 16:03
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az van, hogy ti átlag alatti jövedelemmel rendelkeztek, akikkel találkoztatok ők meg átlag felettivel.


Mivel leginkább mindenki a sajátjához hasonló körökben mozog, ezért azt hiszitek, hogy az az átlag.


Másik lehetőség, hogy szimplán unalmasnak vagy illetlennek találták, hogy a zsebükben túrkáltok, ezért ezzel a válasszal zárták rövidre a témát.

aug. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Tekergő68 ***** válasza:
56%
Beszopatták a kérdezőt a külföldiek.
aug. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Idióták!.Sehol sem jobb a helyzet egy átlagos ember számára, fogjátok fel végre! Itt élek Hollandiába, és keresek 1600 eurot, igaz, hogy a lakhatásom biztosított, de így is drága itt minden. Veszek egy chipset, egy kis csokit, és üdítőt, huppsz 10 euro. Ez az egész rendszer ki van találva okosan, itt is ugyanúgy élnek csövesek, csak ti mindent elhisztek a médiának!
szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
#14: elég cs*ves munkát végezhetsz, ha csak ennyit keresel. Vagyis itthon is az alján lennél a ranglétrának. Minden országban nehéz az aljáról feljönni, ez nincs máshogy. Csak itthon középrétegnek is sz*r...csak a kormányközeliek gazdagszanak bődületesen, egy kisebb réteg részben merészség, részben szerencse miatt sikeres, a többiek vegetálnak.
szept. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
#15 Nekem ne dumálj te csicska
szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
65%

#16: attól, hogy semmire sem vitted az életben, - mert gondolom tanulni sem tanultál sosem - arról még más nem tehet, csakis Te 😂


Ha meg külföldön vagy és fingod sincs a hazai életről akkor ne szólj bele. Amennyiben lenne, nem itt írogatnál hülyeségeket.

szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
#17 látszik egy fotelharcos vagy te gyökér, élőben nem lennél velem ilyen nagy legény, szerintem, aki nem vitte semmire az te vagy, tuti anyuddal laksz, és még szűz is vagy... Én leraktam egy érettségit, illetve csináltam egy szakképesítést, úgy gondolom bőven elég, mert Magyarországon a diplomások többsége is egy csóró
szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18: jaja gondolom, félek tőled xD

Ki kell ábrándítsalak, 11+ éve van párom, külön lakom régóta anyámtól.

Ja meg egészen véletlenül van 2 diplomám (abból 1 MSc-s), 2-3 OKJ-s bizonyítványom, nyelvvizsgám (aktív nyelvhasználó is vagyok). Programozóként dolgozom, nem feltétlenül rossz a fizetésem de ettől még látom a magyar valóságot.


Szóval mielőtt nagyon belemennél a személyeskedésbe, inkább vegyél vissza, mert nagyon lentről magyarázol a képesítéseid tekintetében (nem, nem képzelem magam többnek azért, mert dipomáim vannak, viszont amiatt, hogy ismeretlenül egy t*pló sz*r vagy, azért már inkább).


Külföldön, ha értelmes szakmában dolgozol akkor biztosan nem 1600€-t keresnél. Több haverom dolgozik kint németben meg Hollandiában is, kb akkor kerestek 1300-1600€, amikor 0 tudással mentek ki gyári munkát végezni.

Lehet váltanod kellene, ha nem tudsz kint megélni belőle, de csak egy tipp...

szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Leszarlak igazából te kretén, na a programozók, azok akiktől elveszik gyerekkorukban az uzsonnát, gondolom ilyen szemüveges nyomi fejed lehet
szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!