Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 2020-as évek előtt magasabb...

A 2020-as évek előtt magasabb volt az életszínvonal?

Figyelt kérdés
Én úgy érzékelem, hogy a koronavírus előtti időkben többet fogyaszthattunk, nem kellett megizzadni a boltban, hogy megvegyük e ezt a sajtot vagy sem, a Balatonon nem otthonról hozott szendvicset ettünk és vizet ittunk, hanem jókat kajáltunk és söröztünk büfékben, még desszertet is kértünk.

júl. 28. 03:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2022-ben és 2023-ban nagyon elrugaszkodtak az élelmiszer árak, most kezdik utolérni a béremelések és sokat vissza is mentek az árak. Előtte a covid alatt sokan felélték a tartalékaikat, mert nem volt munkájuk.

Általánosságban könnyebb volt kicsit a covid előtt, de nem olyan sokkal, hogy még pár ilyen év, mint ez ne tudná behozni. Most még tényleg sokan nem tudják ugyanazt megtenni mint korábban, az éttermek és hasonlók árai rendkívül sokat emelkedtek és az nem is megy vissza, mint a sajt vagy tej ára a boltban.

júl. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem volt. Én most is jókat kajálok és sörözök, ahogy a többség is.
júl. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
2, király, a minap, kiszámoltam, hogy egy nyomorult LECSÓT megicsnálni, a mai élelmiszer és energia árak mellett, az alapanyagtól és mennyiségtől függően, 5-8000Ft. Egy lecsó, ami a pórnép kajája volt. Ma annyiba kerül, mint 10 éve egy steak.
júl. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb volt. 2018-2019 volt a csúcs szerintem. Pedig akkor is a fidesz kormányzott...
júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 Ha akkor akarsz lecsót csinálni amikor még nincs szezonja mert primőr árban van a paprika is meg a paradicsom is akkor persze hogy sokba kerül. Eperturmixot sem ugyanannyi decemberben csinálni, mint május végén az eperszezonban.

Most kezdenek érni mindenhol a rendesen ültetett paradicsomok, paprikák és most kezdenek lemenni ezek árai. Még egy hét és már normál ára lesz a lecsónak is, aztán sok héten keresztül így is lesz.

júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!