Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan akarnak 90%-os visszagy...

Hogyan akarnak 90%-os visszagyűjtést elérni, ha sem az alu, sem a PET dobozos tejtermékek nem lesznek a DRS rendszer részei?

Figyelt kérdés

Tele van az utca széttúrt kukákkal és azok mellett több méterre heverő Millis meg Helles kávékkal. Ezeket a hajléktalanok sem tudják hasznosítani, a nemtörődöm magyar meg a betétdíjast is a kommunálisba dobja, nem a szelektívbe.


A tetrapak oké, hogy nem a része és kezdetben még viccelődtem is vele, hogy majd bevezetik a tetrapakos sört meg bort a gyártók. De az alunak meg a petnek minden esetben annak kéne lenni.



aug. 8. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:

A palackokból akarnak 90%-os visszagyűjtést elérni, előbb legyen meg ez. MAJD AZTÁN lehet tovább lépni.

Az aludobozok benne vannak a rendszerben, pár napja vittem vissza pár üdítős meg sörös dobozt a pillepalackokkal együtt.

A dobozoknak és a többinek meg ott van továbbra is a szelektív gyűjtés.

aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy az az 50 forintosokra vonatkozik.
aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ugyanúgy PET a Milli kakaós tejital meg a Janga Kaukázusi kefír, mert egyik sem tetrapakban kerül forgalmazásra.


Meg ugyanúgy alu a Hell Coffee meg a SBudget Latte Machiato, ezek sem tetrapakban kerülnek forgalmazásra.


Mégse tartoznak bele a rendszerbe.


A féldecis tüskékről nem beszélve, amik szintén PET illetve üveg formában kerülnek forgalmazásra ALU kupakkal. És ott még a kupakos szivatás sincs.

aug. 8. 14:31
 4/9 everlight ***** válasza:

Ami nem lehetséges,ahol évek óta működik jobban mint itt ott sem értek el 90% ot. Falun nincs is ilyen automata,20 km ert pedig nem fognak autózni mert többe kerül a benzin mint a palackok ára.



Eleve ugyan úgy szemét égetőbe megy a legtöbb visszavitt üveg, nem lehet mindent újrahasznosítani.

aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4: Tökmindegy hova megy, amit bedobnak az automatába, az már beleszámít a statisztikába. Az is tökmindegy, hogy Budai Ficsúr visszagyűjti-e, mert helyette a hajléktalanok örömmel visszagyűjtik. Az szintén tökmindegy, hogy falun elviszi-e Mari néni 20 kilométerre, mert Kalányos Szandokán és családja a furgonnal vissza fogja vinni. Nekik meg fogja érni, mert egy így is úgy is mennének nagybevásárolni meg egy körrel 40-50 ezret beleraknak a gépbe ott, ahol van 5 egymás mellett. Ha kell egy fél napot ott fognak szopni vele, amíg a nagyobb pulyák belerakják, addig az apa elviszi a kisebb pulyákat fagyizni, az asszony meg bevásárol, igazi családi program.


Nem is ezzel van a baj, mert önmagában sem lehetne több 90%-tól már csak azért sem, mert a nagy számok törvénye alapján ilyen mennyiségben keletkeznek olyanok, mint


- megsemmisült példányok, amiket tűzre dobnak vagy kocsi kilapítja, tehát totálkáros.

- letépték róla a vonalkódot.

- kiviszik külföldre és ott dobják el, vagy beledolgozódik a talajba, mert olyan helyeken dobálják el, ahol jellemzően hajéktalan meg drogtanyák vannak.



Viszont amiatt, hogy a műanyagoknak és aluknak csak mondjuk a 40-50%-ára, az üvegeknek is mondjuk a 60%-ára van egyáltalán DRS, a maradék törvényszerűen a kommunálisban fogja végezni.


Az pl. eddig is probléma volt, hogy csomó mindent rossz helyre dobtak. Pl. chipses zacskó nem újrahasznosítható, sonkának, parízernek a kis tálcája sem feltétlenül és így tovább. A nejlonzacskókról nem beszélve, amik még mindig vannak, csak azért is fizetni kell. Ahogy a lebomló sem.


Meg ott a hőpapír.


Szóval ezek így is-úgy is problémák, de ha már bevezetnek egy ilyen eurómilliárdokba kerülő rendszert, akkor miért nem terjesztik ki MINDENRE?


1. A többutast eleve normálisan kellene kezelni, mert az lenne a legfontosabb, hogy ne kelljen újra feldolgozni és legyártani, hanem tisztítás után lehessen újratölteni.


2. Tejtermékek, tetrapak, stb. Ezekre miért nincs DRS, ha valóban a környezetvédelem a cél?

aug. 21. 17:50
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Akkor összegezzülk.

Szerinted is visszaviszi majd valaki ezeket a palackokat.

Szerinted is sokkal többet fognak visszavinni, mint korábban.

A palackok árát valaki kifizette és az a pénz visszamegy ahhoz, aki visszaviszi.

A rendszer maga hatalmas költséggel működik és a palackok újra felhasználását ugyanúgy meg kell oldani, mint előtte is kellett.

Akkor azt nem értem, hogy szerinted itt mi a rossz? Ebből nem lesz nyeresége a te rovásodra senkinek, így is úgy is az állam ad egy rakat pénz a hulladék kezelésre és te visszakapod amit a palackért kifizettél. Többet visznek vissza az emberek, sokkal többet, mint amikor nem volt betétdíj rajta.

Akkor mi a bajod? Mintha panaszkodnál mert ugyan nyertél a lottón, de nem nyertél kétszer annyit?

aug. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az, hogy ha a 100%-át is viszik vissza a BETÉTDÍJAS termékeknek (ami lehetetlen a megsemmisülés és egyebek miatt) is az összes újrahasznosítható műanyag, üveg és alu csupán 50%-a és akkor még sokat mondtam.


Tehát jönnek itt a 90%-kal úgy, mint "telefonos közvélemény kutatásunk megállapította, hogy a lakosság 100%-a rendelkezik telefonnal"


Közben meg figyelmen kívül hagyják a műanyag, alu és üveg hulladék TÖBBSÉGÉT.

aug. 22. 12:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Megint összegezzük mert megint halmozod a hülyeséget!

Ők megmondták, hogy minek a 90%-t várják visszaérkezni de te kitaláltad, hogy valami másnak ez nem is a 90%-a, ezért azok a hibásak meg beszélnek hazugságot akik nem arra mondták a 90%-t, mint amit te szerettél volna hallani.

Ismét leegyszerűsítem. Ha azt mondom, hogy megettem az asztalon levő almák 90%-t, akkor nem jöhetsz azzal, hogy de hát nem is ettem meg a bolt összes gyümölcsét, meg hogy mi van akkor a krumplival meg a paradicsommal, hiszen azoknak nem is ettem meg a 90%-t - mert én nem ezt mondtam!

A betétdíjas termékeknek a 90%-t remélik hogy visszajön. EZT mondták és nem mást. Akkor te ne akarj itt valami tök mással erőlködni!

aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem akarnék, ha nem a környezetvédelem greenwashingos köntösébe bújva próbálnának meg propagandacéllal jó színben tetszelegni és nem asszisztálna mindehhez az EU, aki meg pláne a környezetvédelem fő szószólója.


Szóval vallják be őszintén, hogy nem a környezetvédelem a cél, hanem a statisztika.

aug. 23. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!